Skocz do zawartości
GRzesi3k

Sabian B8 - Alchemy ART

Rekomendowane odpowiedzi

Bierz B8, dużo fajniejszy od hatu Art. B8 Pro to już inna półka, jak Cie stać, albo masz okazje to sie nie zastanawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na B8 Pro to kasy nie mam, zresztą za jego cenę mógłbym mieć coś lepszego. A co do alchemy art, lub sabian b8 to nie wiem, którego wybrać. Mam czas do około 15/20 czerwca. Poczekam na zdanie jeszcze innych i się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam sabiana, ponieważ wszystkie talerze z serii ART ze stajni alchemy mają to do siebie, ze pękaja po toczeniu zbyt szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na HH b8 niegdy nie grałem, ale posiadam hh ART i mogę ci go naprawdę polecić. W tej klasie cenowej jest bardzo dobry. Przy zamknietym daje ładne cyknięcie. Gdy jest otwarty to traci na selektywności, w zasadzie to jest jednolity dzwięk co w zasadzie mi nie przeszkadza :razz:. Ogolnie hh jest dosyc jasny i głośny, a jeśli grasz na nylonowych pałkach to juz w ogole :smile:. Gram juz na nim jakis czas i jeszcze nie zauważylem zadnych pęknieć ani wgnieceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to będzie mój pierwszy "normalny" hi-hat, a że nie jestem kasiasty, bo mam niecałe 14lat. To potrzebuję takich blaszek, które brzmią przyzwoicie, nie są drogie i wytrzymają długo. A w tym przedziale cenowym do wyboru mam właśnie te i naprawdę proszę o konkretnie wypowiedzi. Będę naprawdę bardzo wdzięczny. ;)

 

[ Dodano: 04-06-2008, 20:05 ]

Ludzie bardzo sobie chwalą hi-hat Alchemy ART.

 

Właśnie wiem i nie mogę się zdecydować, gdyż na forum jak na razie większość stoi mocno za Sabianem...

 

Gram juz na nim jakis czas i jeszcze nie zauważylem zadnych pęknieć ani wgnieceń.

 

A dokładnie ile grasz i jaki gatunek muzyczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem, byłem i będe za Alchemy;) Są to idealne blaszki do ostrej muzy. Jednak zdarzały się moim znajomym niewypały. Ale wtedy wysyłali na gwarancję i wszystko było OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja mam taki jakiś sentyment do Alchemy :smile: A do sabianów coś się przekonać nie mogę :???: Kupię w jakimś pewnym sklepie, to myślę że wszystko będzie akurat OK. Przynajmniej mam taką nadzieję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem conajmniej drugim właścicielem tego hh. Poprzedni własciciel miał je z ponad rok i grał cięższe gatunki muzyki. Ja mam go od paru miechow i gram thrash/death i jeszcze nic złego nie zauważyłem :biggrin:. Blaszki, jak większość z Alchemy, nadaje się właśnie do takich gatunków muzyki, co nie znaczy, że nie pograsz na niej np. jazzu

 

Raffcio napisał/a:

Ludzie bardzo sobie chwalą hi-hat Alchemy ART.

 

 

Właśnie wiem i nie mogę się zdecydować, gdyż na forum jak na razie większość stoi mocno za Sabianem...

Co ty gadasz. HH z serii ART jest zachwalany przez prawie kazdego tutaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jazzu nie gram, chyba że czasem podstawowe rytmy, żeby poszerzyć horyzonty (fajny bit może wyjść z kombinacji jazzowo-metalowej :smile: ), ale na ogól właśnie gram muzykę bardziej cięższą, lub Kazika. :biggrin: Jak kupię tego alchemy to mam nadzieję, że nie trafie na jakiś nie wypał, ale zawsze jak się człowiek uprze to można odesłać ;)

 

A więc niedługo będę (mam nadzieje) szczęśliwym posiadaczem hetu Alchemy ART :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a nie lepiej by bylo czegos na allegro poszukac z wyzeszj półki? Ja np kupilem sabiana AA rock HH za mniej niz polowe ceny blaszka stara ale rewelacyjna ale alchemy tez beda dobrym wyborem slyszalem juz je gdzies i naprawde fajne tylko crashe maja tak ch****e ze lepiej nie wiem co z kasa zrobic niz je kupowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej kurde miałem dwa haty pod nosem. Arta i zwykłą B8. Serio polecam Sabiana, mówie to bardzo obiektywnie. Polecam Ci żeby obadał na żywo obydwa. Hihat Arta jest bardzo przeciątny, a nawet gorzej. Pro Art rzeczywiście fajny ale Art do bani!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak będę miał możliwość ostukać, to ostukam obydwa. Ale to też kwestia gustu...

 

Wie ktoś może, czy w jakimś muzycznym w Szczecinie można obstukać owe blachy? Bo będę akurat przejeżdżał tamtędy za miesiąc :smile: Lub też w Kołobrzegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ARTa - bezproblemowo się grało przez parę ładnych miesięcy, potem sprzedałem żeby okazyjnie kupić Paiste'a do kompletu. Alchemy wspominam bardzo miło - fajne przeszywające brzmienie, dobre cyknięcie, wysoka jakość wykonania (jako że to maszynowy B8). Poza tym zależnie od ustawienia w statywie (kąt dolnej blachy, odległość między blachami, siła dokręcenia górnej blachy) można było uzyskać na prawdę diametralnie różne brzmienia.

Jedyną wadą było to, że na mocno otwartym brzmiał pokrywkowato, ale za tę kasę to chyba normalka... Za to półotwarty przepięknie syczał i siał lekkim piachem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może, czy w jakimś muzycznym w Szczecinie można obstukać owe blachy? Bo będę akurat przejeżdżał tamtędy za miesiąc :smile: Lub też w Kołobrzegu.

 

hmm, za miesiąc to nie wiadomo czy jeszcze bede żył ;) ale jak byś był w Szczecinie, to mam na salce sabiana B8, jak bedziesz chciał to możesz wpaść i obstukać, odezwij się tylko na PW odpowiednio wcześniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem widziałem, m.in też dlatego pytałem o Sabiany B8 PRO, ale zastanawia mnie to, czemu wystawiają na licytacje, etc i czy rzeczywiście są takie "NOWE", zapakowane, nie używane i czy nie były ani razu stuknięte? Bo kupowałem przez kogoś już pałki i na główkach widać było, ślady użytkowania :doubt: Więc, jak kupuje towar przez internet to z pewnego, sprawdzonego źródła, a kupa pozytywnych komentarzy u allegrowicza nawet nie zapewnia dobrego towaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i są nowe, ale cena minimalna pewnie nie odbiega od norm....Moim zdaniem nie ma sie czym podnicać przedwcześnie, chociaż możesz zalicytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge spokojnie polecić ARTa, łupie w niego od dwoch lat, brzmi dość szkliście, ma w sobie troche brudu ktory srednio sie dzwiękowcom podoba ale co tu gadać na nią za te pieniądze. Co w niej lubie to fajne cyknięcie jak grasz nogą, ogołem bardzo miła blaszka za rozsądne pieniądze. Jak chcesz posłuchać jak brzmi na nagraniu to www.myspace.com/animuspl - zapraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i są nowe, ale cena minimalna pewnie nie odbiega od norm....Moim zdaniem nie ma sie czym podnicać przedwcześnie, chociaż możesz zalicytować.

 

No jak na razie cena minimalna została osiągnięta (przy hi-hacie) i wychodzi nie dużo, ale pewnie sporo podrośnie bo 2dni jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wie ktoś może, czy w jakimś muzycznym w Szczecinie można obstukać owe blachy?

 

Rockman to najlepszy sklep w okolicy, ale mają słaby wybór blach. W Fanie z kolei dziwna obsługa, ale blach mnóstwo, więc możliwe, że znajdziesz tam obydwa te hi-haty do ostukania.

 

A tak poza tym, przez dłuższy okres czasu grałem na hi-hacie Alchemy Art (nie byłem posiadaczem, ale miałem z nim regularnie styczność...) i uważam, że jest bardzo dobry, choć dla mnie był... za głośny, bo otwarty niemal zagłuszał mi crashe. Poza tym również słyszałem, że blachy Alchemy często pękają, ale nie mam na to żadnego potwierdzenia.

 

A co do hi-hatu Sabian B8, znam go tylko z próbek na stronie (chociaż był kiedyś we wspomnianym wcześniej przeze mnie Rockmanie i miałem okazję go ostukać, ale nie skorzystałem) i mi osobiście się nie podoba jego brzmienie. Ale od kilku lat mam talerz Sabian B8 rock crash, i jest po prostu pancerny, więc jest szansa, że hi-hat też będzie niezniszczalny. Ale za brzmienie już nie ręczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do hi-hatu Sabiana to mam teraz 4 letniego i moge szczerze polecić, są niezniszczalne. Uderzam naprawdę mocno i nic im nie jest. Niestety porównać z Art'ami nie mogę, ale jestem zadowolony z brzmienia. Ale podstawa - Tobie ma się podobać dźwięk, a nie innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...