Skocz do zawartości
harcerz

Premier SIGNIA

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zapytanie do wszystkich tu zgromadzonych :), czy ktoś z Was posiada może w/w zestaw czyli Premier SIGNIA ? Pytam gdyż planuje zakup tych beczek, grałem na nich dwa razy i brzmienie mnie rozwaliło :biggrin: . Czy ktoś grał bardziej namiętnie na tych garach i może powiedzieć coś więcej o tym sprzęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetne bębny, mięsiste brzmienie. Choć to mięcho traci na ataku i nie wszystkim się to podoba. Przy mocnej grze jest ok, przy słabszej brak jest ataku. Centralka z mniejszym dołem niż Artist, rozlazła lekko.

Signia - ta na której grałem, z Emperor Clear, miała słaby atak.

ALE! Nie każda Signia jest taka sama. Nagrywałem na tomie 10" klonowym dołączonym do współczesnego GEN-X i atak był potężny.

 

Świetny osprzęt, odlewane obręcze doskonałe, pięknie wyglądają.

 

Bębny do indywidualnego osłuchania.

 

W latach '90 uznana za najlepszy zestaw studyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w sumie ciężko dostać w Polsce taki zestaw, ale na aukcjach niemieckich, amerykańskich czy angielskich pojawiają się czasami. A macie może więcej jakiś nagrań z udziałem tego zestawiku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z lepszych modeli produkowanych seryjnie na świecie. To jest nie tylko moja opinia ale i wielu ludzi którzy nagrywali na takich zestawach płyty. Jak dla mnie w pełni profesjonalne i w pełni wartościowe beczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można sprzedawać takie cudo !!! Jeśli brzmi przynajmniej tak samo jak werbel signii z metalowymi obręczami to miazga.............!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Stwierdzam że właściciel musi być chyba zdesperowany że sprzedaje to arcydzieło !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytalem o tych werbelkach z drewnianymi obreczami to brzmia oblednie. ponoc sa znacznie bardziej czule od standardowych werbli signia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miłośników bębnów Premier Signia. :biggrin:

Mam moją Signię od roku 2000 (kupiłem chyba jeden z ostatnich produkowanych zestawów); rzeczywiście jest się czym zachwycić - bębny brzmią nieprzeciętnie. Ja spotkałem się z nimi w studio EMI Abby Road w Londynie (wtedy tam perkusiści nagrywali na tych bębnach) i zachwyciły mnie. Nagrywałem na nich niewiele, ale na wszystkich nagraniach brzmią rewelacyjnie. Na koncertach brzmią jeszcze lepiej - żaden akustyk nie skarżył się, że nie można opanować dźwięku. Brzmienie z przewagą niskich tonów jest bardzo ciepłe i przyjemne dla ucha. Polecam jednak naciągi Evans, a nie firmowe Premier by Remo.

A propos ataku Signi: korpusy tych bębnów są cienkie - 4 warstwy klonu z obręczami wzmacniającymi - dlatego też są cichsze; Signia Marquis ma korpusy z 6 warstw i jest głośniejsza. I jeszcze jeden szczegół co do ataku - w bęben głebszy trzeba mocniej przyłożyć, aby dobrze zabrzmiał (to nie tylko w Signi tak jest).

Pozdrawiam wszystkich fanów Signi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Premier, jest firmą zagadką.

Od kiedy kupiłem XPK w 1994, firma już trzy razy chyliła się ku upadkowi.

Popełniła coś tak genialnego jak SIGNIA, a potem wypuszcza nieprzemyślane crapy jak genista.

 

A teraz stawia jedno z większych stoisk na MusikMesse

 

Ktoś mi powie o co chodzi ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie Premier, jest firmą zagadką.

Od kiedy kupiłem XPK w 1994, firma już trzy razy chyliła się ku upadkowi.

Popełniła coś tak genialnego jak SIGNIA, a potem wypuszcza nieprzemyślane crapy jak genista.

 

A teraz stawia jedno z większych stoisk na MusikMesse

 

Ktoś mi powie o co chodzi ??

 

Ja Ci powiem.

 

Premier chyba z rozpaczy finansowej szmaci takie genialne marki jak Genista, wypuszczając je jako towar Semi-Pro. Tymczasem legenda tej marki leży w tym że były to dobre, pożądane zestawy high-end dawno temu. Równie dobrze mogę zapytać o co chodzi, że Ty kupiłeś kiedys XPK, a teraz nowego XPK bys obok swojego nie postawił brzmieniowo.

 

Nie zdziwiłbym się, jakby za rok postanowili, że teraz będzie Genista klonowa Semi-Pro oraz brzozowa Signia Semi-Pro. Wszystko po to, żeby chyba nie utonąć w długach. Szkoda... Premier dla Europy to tak jak Ludwig dla USA.

 

Mike Terrana dobrze mówi:

"Gdybym był Nicko McBrain'em kupiłbym te firmę, wypieprzył połowę tych @#%$&ych urzędników i wziął sie za to od nowa"... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty kupiłeś kiedys XPK, a teraz nowego XPK bys obok swojego nie postawił brzmieniowo.

 

W ogóle bym nie postawił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...