Skocz do zawartości
thormes

Premier Series Classic

Rekomendowane odpowiedzi

Z przyjemnością przedstawiam jedną z dwóch pierwszych sztuk w Polsce nowego produktu firmy Premier Music Instruments Limited!

 

Obecnie seria Premier Series będzie podzielona na dwie 'półki' :

Premier Series Classic (produkcja Taiwan w fabryce Premiera, 100% klon, nowe ISO, kilka shellsetów do wyboru+shellbank, kilka wykończeń lakierowych)

Premier Series Elite (customy robione w Anglii na zamówienie w nowo otwartym Custom Shopie - co dusza zapragnie)

 

Opowiem o tym pierwszym, Elite juz jest w zamówieniu i predzej czy później sie takze pojawi, mam nadzieję, ze nie zapomnę o tym tu napisać ;)

 

A więc, co reprezentuje sobą Premier Series Classic? Klasę moim skromnym zdaniem :D

 

Szczegóły techniczne : klon (wiadomo), korpusy 6warstwowe bez obręczy wspierających, nowy szlif krawędzi (zaokrąglony!!), nowe I.S.O., które mieści się między korpusem a lugami (strzał w 10kę).

 

Zestaw, który do nas przyjechał to tzw. Modern Rock (22x18", 10x8", 12x9", 16x16") w kolorze Rainforest Sparkle (czarny lakier i złoto, zielono, ziemisto, przeróżny brokat :) ). Inne dostępne konfiguracje to :

Rock 22, Stage 22 (poczciwy Fusion), Studio 20 (10x7, 12x7, 14x12FT, 20x18), Heavy Rock, Modern Rock.

Dostępne kolory to : Norwegian Blue Sparkle, Rainforest sparkle, Burnt Orange Lacquer, Red Moon Sparkle, Rosewood, Black Sparkle.

 

No i najważniejsze, kwestia brzmienia. Zestaw moim zdaniem brzmi porównywalnie dobrze jak stare 6warstwowe Premier Series, czyli zawodowstwo. Podstawowe różnice to głębsze brzmienie i dłuższy sustain (czy to dobrze czy źle już sami zdecydujcie). Zastosowane lugi zapewniają dobre trzymanie stroju, a nowe I.S.O., które powinno się pojawić już z dwa lata temu (ważne, że jest) wreszcie umożliwiło ustawienie tomów na sztywno (nic nie lata) i bardzo blisko siebie (stare I.S.O wymuszało ok 5cm przerwy między tomami!). Jeśli macie jakieś pytania walcie śmiało.

 

http://i197.photobucket.com/albums/aa127/thom667/MusicStore/premier3.jpg

http://i197.photobucket.com/albums/aa127/thom667/MusicStore/premier4.jpg

http://i197.photobucket.com/albums/aa127/thom667/MusicStore/premier5.jpg

http://i197.photobucket.com/albums/aa127/thom667/MusicStore/premier6.jpg

http://i197.photobucket.com/albums/aa127/thom667/MusicStore/premier7.jpg

 

nie wklejam zdjęć bo coś się kaszani i post robie sie 6 razy dłuższy z pustą stroną :/ sorry za uniedogodnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5800 lakier zwykly (rosewood, burnt orange) 6400 brokat (reszta) wiec o polowe taniej niz stare Premier Series :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to rzeczywiście taniocha jak na taki zestaw.

 

 

A wiadomo co z Artistem teraz? Planują coś nowego? Bo nawet tu na forum było powiedziane, że jest kilka lat za konkurencją i teraz patrząc na cenę wydaje się niewspółmiernie drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się zdaje że Classic jest zamiast artista :) z 4k na 6k podrożał.

mnie własnie interesuje najbardziej porownanie Artista z Classikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artistów od początku tego roku juz nie robią (oprócz Heritage z brzozy). Porównania moim zdaniem nie ma, Premier Series Classic jest dwie klasy wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widać obrali podobną taktykę do Gretscha - najdroższe Customy w kraju, reszta na Taiwanie, można uznać te bębny za swoje odpowiedniki, chociaż jeszcze ich nei sprawdzałem na takich samych naciągach itp., więc do końca nie mogę się wypowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżając trochę temat, czytałem o tych bębnach, i naprawdę cena robi wrażenie, być może spowodowane jest to że premier'y słabo schodziły ostatnimi latami, stąd taka cena. Jednak na bębnach jeszcze nie grałem tak wiec ciężko mi powiedzieć czy rzeczywiście warto :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena jest raczej dyktowana tym, ze Premier w koncu otworzyl swoja wlasna fabryke w Chinach, za czym idzie koszt wyprodukowania sztuki zestawu poszedl po prostu w dol grubo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje, z tą fabryką w chinach, ale konkurencyjne zestawy np: Perla i Mapex'a na pewno dają firmie do myślenia :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cena jest raczej dyktowana tym, ze Premier w koncu otworzyl swoja wlasna fabryke w Chinach

 

Chyba nie chcesz powiedzieć, że do tej pory wszystko robili w UK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale Thormes napisał to w takim kontekście jakby żadnej fabryki tam nie mieli dotąd :)

 

koniec offtopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...