Skocz do zawartości
M.A.D

W trasie, czyli niezbędnik muzycznego globetrottera

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz ze swoim zespołem bierzemy się właśnie za poważne planowanie trasy koncertowej. Chcemy na nią wyruszyć wraz z początkiem września. To będzie nasze pierwsze przedsięwzięcie na tak wielką skalę, bo chcemy ruszyć na okres miesiąca, przez państwa nadbałtyckie. Po wczorajszym spotkaniu ustaliliśmy, że jest to Obwód Kaliningradzki-Łotwa-Estonia-Finlandia-Szwecja-Norwegia-Dania-Niemcy. Właśnie bierzemy się za pozyskiwanie klubów (raczej małe kluby + squaty). W związku z tym nasunęło mi się pytanie, ponieważ nie mam w tej materii większego doświadczenia:

 

O czym pamiętać jadąc w trasę?

 

Nasz bus będzie od strony technicznej odpicowany, sprzęt popakowany, ale wiadomo że mogą trafić się małe usterki, etc. Czego się wystrzegać?

 

Jest jakiś niezbędnik bębniarza w trasie? Powertape, pół tony pałek?

Chciałbym, abyście w tym wątku podzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Ta trasa to skok na głęboką wodę, ale musimy dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To se kolega przypomni temat o poradach na scenie, OK?

 

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=1737&highlight=castoramie

 

 

Poza tym zmiana bielizny, szczoteczka, APTECZKA. Dla gitarzystów worek bezpieczników, baterii 9V, kable, może lutownica, przejściówki do gniazdek 230V i dobre przedłużacze z filtrem i bezpiecznikiem.

 

Na 100% zabierz naciąg na werbel i stopę. Kotły to już niekoniecznie, aczkolwiek ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i klapki oraz śpiworek ;)

czasami warto mieć zatyczki do uszu jak śpi się w wieloosobowym pokoju... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tych "oczywistych" przedmiotów jak instrumenty, inne graty do grania, części zamiennych typu naciągi, struny:

Lutownica, cyna, kalafonia

Wkrętarka

Zapas wtyczek, kawałek kabla

Zapasowe baterie do mikrofonów

Latarka

Taśma izolacyjna i ta srebrna super mocna

Klej szybkoschnący (Kropelka etc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasma srebrna, czyli po prostu Gafer. Duzo, duzo gafra wezcie ze soba. Przyda sie i Tobier i reszcie ekipy. A co poza tym? podstawowe narzedia jak kombinerki, srubokrety etc.

Latarka, jakies WD 40 . ja biore taki zestaw i zazwyczaj to wystarcza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...