Skocz do zawartości
gonsnik

Secior gonsniora. Czarna Perła!

Rekomendowane odpowiedzi

Dawno i nieprawda, aktualnie info na 10 stronie tematu. :)

Tak więc moje super baniaki wykonane przez frimę Ever Play kupione od znajomego który z kolei kupił je za czasów gdy nazywały się one Ever Play Czarny. :D Teraz jest to zapewne jakiś Chester czy coś ;)

 

Blaszki:

Zildjian ZBT Hi-Hat 14'

Zildjian ZBT Crash 18'

Orion Twister Control Ride 20' (z zastawy pierwszy do wymiany :roll: )

 

Hardware:

Statyw prosty Ever Play

Statyw pod Hi-hat Ever Play (pierwszy punkt do wymiany w hw. :roll: )

Statyw łamany Basix CBS 600

Stopka Ever Play (już niedługo jej nie będzie :evil: :smile: )

Statyw pod werbel Ever Play (drugi po statywie od hh do wymiany)

 

Naciągi (do jak najszybszej wymiany):

Tomy: Fabryczne Rezo Fabryczne

Centrala: Fabryczne Rezo: jw. Jak zmniejszyłem materiał tłumiący centralkę to na rezo zrobił się dziwny... flak? wie ktoś może dlaczego i jak temu zaradzić?

Werbel: Evans ST Dry Rezo jw.

 

Planowane zmiany:

-Nowe naciągi

-Twin Gibraltar 6611 DB(nie mówcie, że wydaję kasę na nie potrzebne zabawki bo płynie sobie do mnie w prezencie :) )

-Nowy Ride

 

Focie :D (sorry, że jakość dziwna ale w piwnicy tylko sztuczne światło mam)

Focia1

Focia2

Focia3

Focia4

Focia5

 

 

Mój set to Pearl WX, czyli wariant Worlda w okleinie, wykonane ze sklejki brzozowo-machoniowej (jeśli się mylę to mnie poprawcie) beczułki najpewniej pochodzą z lat 90. Na mój set składa się:

 

Tom 12"x9" Remo Pinstripe/rezo firmowy

Tom 13"x10" Remo Pinstripe/rezo firmowy

Tom 16"x16" Remo Pinstripe/rezo firmowe

Centrala 22"x16 Remo Pinstripe/rezo firmowe z tragicznie wyciętym otworem

Werbel Royals 14"x5.5" wbrew obiegowej opinii bardzo fajny werbelek :) Remo CS Coated/Rezo Dowhan :P

 

Blachy:

 

Hi hat: Paiste Alpha Soundedge hi hat 14"

Crash: Orion Twister Control Ride 20" generalnie jedyne do czego się w miarę "nadaje" to crashowanie a najpewniej niedługo kupię Paiste Alpha 18" Rock Crash

China: K2 China Boom 15" Świetna chinka za niewielką kasę!

Ride: Paiste Alpha Rock Ride 20" Brilliant

 

Hardware:

Stopka: Gibraltar 6611 DB, jak na taniego twina kapitalna stopa.

Statyw hi hat Yamaha HS740

Statyw werblowy ever play, ale jak będzie kasa to zamienię go na Yamahę z serii 600/700

Statywy pod blachy:

Ever Play seria chyba 100 prosty,

Basix 600 Statyw łamany; porażka, krótkie ramie, wygina się od clampa, ciężko chodzą nóżki, motylek regulujący kąt blaszki wymaga smarowania bo zaczyna nie dać się odkręcić, zadbany stojący w czystym, suchym pomieszczeniu statyw, zagrał ze 3-4 koncerty i pojawiła się podejrzana kropka u dołu statywu, kiepścizna :)

Statyw łamany Adam Percussion, mam go trochę krócej niż ep, ale jest zdecydowanie lepszy, kosztował ze 20-30zł więcej, ma długie ramie z przeciwwagą, nóżki rozkładają się jak masełko, nie gną mu się rurki, trzyma na ramionku Gibraltara Ride nie trzymając jednocześnie na swoim własnym żadnej blachy i nawet nie drgnie. Minusem z kolei jest cieniutki filc i kiepski plastikowy motylek. Lepszy niż Basix ale to i tak typowy tani hardware :)

Ramionko Gibraltar SC GCA

Statywy planuję wymienić na Yamahy z serii 700

Uchwyt pod cowbell do centrali Adam Percussion

Siedzisko: Mapex T-570 A

 

Pałki: Vic Firth Jojo Mayer Signature

Cowbell: Meinl jakiśtam, w którymś poście jest napisane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkoda, miał bym Collectorsa :D Crash faktycznie niezły, na początku myślałem, że wolał bym grubość thin ale teraz jak już gram na nim z pół roku to mi się podoba : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś takie dziwne masz ustawienie statywu do hi-hatu. Tak w ogóle i względem stopy. Wygodnie ci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Ty na tym werblu siedzisz?

 

też na początku pomyślałem, że to krzesło... :biggrin:

podobny kolorystycznie do paru krzesełek i ta odległość od toma. :P

Fajnie go pomalowałeś... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś takie dziwne masz ustawienie statywu do hi-hatu. Tak w ogóle i względem stopy. Wygodnie ci?

Centralka mi strasznie jeździ :S musiało odjechać akurat jak wpadłem na pomysł zrobienia zdjęcia, ale w nowej stopce będą rzepy więc powinno być okej.

 

Teoretycznie stoi to tak: Focia ale jak wiemy praktyka w teorii działa zawsze a teoria w praktyce już nie koniecznie ;)

 

F.U. Dzięki, mi też się podoba : ) zastanawiam się czy nie zrobić tak całego zestawu, co o tym myślisz? Niestety cały hardware od zestawu to totalna klapa więc najpierw wymienię statywiki potem kupię jakiś sensowny dywanik i będzie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam kolejnego posiadacza Chestera :) Co do hardware - największy shit jaki widziałem. U mnie zrobiłem tak, że hantle 3kg przykleiłem do statywu od hi-hatu i teraz jest jak ta lala, nie przesuwa się itp. A do statywu prostego nasypałem piasku i podkleiłem od dołu taśmą. :badgrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z hantlami niezły : ) spróbuję też piasek :D lecę do piaskownicy brata ale nic mu nie mów... ciii... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? to chyba kwestia tego ile w nie włożysz a za ile je potem sprzedasz... wygląda znakomicie ale czy się opłaca? Ja miałem remontować i bejcować yamahę swoją ale stwierdziłem, że nie ma sensu skoro się z nią rozstanę w mniej niż rok... a! mam dla Ciebie patent, powiedz rodzicom, że się podłoga rysuje i że za niecałe 5 dych w castoramie albo innym lorloy merlin będzie pod gary kawałek wykładzinki... :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomysł ale mój ojciec bardziej kocha panele w moim domu niż mnie. Po prostu poproszę matkę ona zrozumie :D Szczerze mówiąc... sam nie wiem kiedy się ich pozbędę a szczerze mówiąc mam małego brata który coraz bardziej moimi baniakami się interesuje więc myślę, że odziedziczy po mnie mojego "ewerplaja" ;) Bo jak kupię to wymarzone PDP FS to chyba w plastikowych pokrowcach będę je trzymał ażeby tylko nic i nikt nich nie dotykał :evil:

Tak to przynajmniej będzie cieszyć oko, nie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci jeździ centralka na kocyku, to jest na to rada:

 

>>KLIK<<

 

lub jeśli Ci szkoda 15 zł więcej:

 

>>KLIK<<

 

Będziesz musiał wyrównać kocyk (ewentualnie przydadzą się jakieś odważniki na rogach) i zamontować kotwicę kolcami do podłogi. U mnie załatwiło sprawę (i dywan przy okazji, ale warto :cool: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chyba takowy bajer sobie zakupię ale nie tak szybko bo nie będę zamawiał paczki dla samej kotwicy. Poczekam aż będę zamawiał coś z DC albo ktoś znajomy będzie to robił. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary grałem na tych baniakach i musze powiedzieć hmmm dla mnie jest to półka niższa od polmuza :P Zwłaszcza hardware ;) Zmieniaj szybko bębny zanim odechce ci się grać :) Nie to żebym miał jakieś pretensje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

^^ Na pewno nie odechce mu się grać, nawet jakby miał Polmuza, a jak już mu się odechce, to na pewno nie z winy sprzętu.

 

Granie na perkusji to nie jest wyścig ani tym bardziej konkurs piękności w dziale "Mój zestaw perkusyjny". Jak będzie mieć kasę, to wymieni na PDP czy coś innego.

 

gonsnik, jak kupisz tę kotwicę, to postaw pod garami dodatkowy dywan, albo wymień całość na dywan z grubego włókna. Skoro tato jest fanem paneli, to nie chciałbyś zobaczyć jego miny po sprawdzeniu, czy kolce przebiły ten kocyk pod perkusją :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez gram na tym sprzęcie, szału nie ma, ale nie przesadzajmy na czymś trzeba grać. Ja właśnie zamierzam dokupić nowy hi hat bo ten to jest w zestawie to shit.. Ważniejsze talerze potem bębny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj, jakie by nie były swoje garki trzeba kochać bo to one mają do nas cierpliwość cały czas, grają nam tak pięknie jak umieją :) Poza tym to w nie pakujemy mniej lub bardziej ciężko uzyskane piniążki więc swoją kasę chyba każdy szanuje, nie? :)

 

PortnoyFan, Powiem Ci, że gram na tych garczkach od roku i generalnie wiadomo, luksusów nie ma ale cóż jak to było w pewnym kawale "jaki mam takim pcham" Tak czy inaczej jestem uczniem bez jakichkolwiek środków ponad to co dają rodzice. Choćbym nie wiem co zrobił za ok. 86zł miesięcznie nie kupię nowych garków, repliki, wyposażenia, blaszek itd. W wakacje może popracuję jakiś grosz wskoczy a i urodziny niedługo więc kasę oszczędzę albo kupię jakąś blaszkę tudzież inny bajer. Zbieranie na nowy zestaw zajęło by mi lekko dwa lata jeśli liczyć bez pracy w wakacje której raczej wolę unikać...

GrimFandango, Wiem, pierwsza myśl po decyzji o zakupie takowego gadżetu to nowy dywanik albo jakaś w pytę mata :D

 

[ Dodano: 12-06-2010, 20:37 ]

Mały update:

Doszła stopka (Gibraltar 6611 db) oraz zakupiłem djembe (Toca Synergy Freestyle Djembe 9") na którym nigdy nie będę w stanie zagrać nic sensownego :D

Focie postaram się zrobić jutro : ) Prawdopodobnie następną rzeczą którą zmienię będą naciągi oraz statyw pod hi-hat (wreszcie!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że zestaw fajnie wygląda :P

ważne że masz na czym grać i ćwiczyć ;]

 

kiedyś w salce raz grałem na hi hat twister wcale taki zły nie jest

Focia1

Focia2

Focia3

Focia4

Focia5

sweet focie to wrzuć na nk

 

fajny zebrowaty werbelo :smile:

omg co będą za opinie jak ja wrzuce swojego peaveya :D

EDIT:

 

Wrzucę tylko czekam ja przyjdą do mnie bosphorus'y =P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi w tym werbelku rozgwintowała się maszynka do trzymania i naciągania sprężyn. Dbaj o nią ! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gizio, Moja się trzyma ale zobaczymy na ile ;) Zawsze można zamontować nową, ale coraz poważniej zastanawiam się nad nowym werblem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja powiem że zestaw fajnie wygląda :P

ważne że masz na czym grać i ćwiczyć ;]

powinno być tak:

A ja powiem że zestaw fajnie wygląda :P

może nie jest to peavey, ale

ważne że masz na czym grać i ćwiczyć ;]

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można zamontować nową, ale coraz poważniej zastanawiam się nad nowym werblem.
Nie udało mi się znaleźć żadnej maszynki na ten rozstaw śrub, dlatego też jedzie do mnie już nowy werbel :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, minęło pół roku, mniej lub więcej się zmieniło więc napiszę wszystko a nawet focię wstawię.

Bębenki na zimę stoją w pralni, gdyż w mojej "perkusjowni" jak nazywa to rodzina zimą jest zbyt zimno :)

- Doszedł twin Gibraltar 6611 DB (pół roku temu :D )

- Kupiłem chinkę: K2 China Boom 15" (to też już z pół roku temu)

- Chinkę powiesiłem na statywie spod crasha

- Ride zawędrował na ramionko podłączone do tegoż statywu, tym ramionkiem jest Gibraltar SC GCA

- Naciągi na tomach zamieniłem na Remo Pinstripe

- Crash 18" powiesiłem na statywie Ever Playa ;)

Dzisiaj dokupiłem parę gratów:

- Stagg Myra 17" Rock Crash

- Statyw pod tenże crash firmy Adam Percussion - ciężki, stabilny, z memory lockiem, długaśna ramie, z przeciwwagą. Ogólnie rzecz biorąc, porządny, stabilny i stosunkowo tani statyw ;)

- Naciąg na werbelenie zmieniłem na Remo CS Coated

- Kupiłem pokrowiec na pałki Rockbaga czy czegoś takiego.

 

W drodze:

- Paiste Aplha Rock Ride 20"

 

W planach, które zostaną zrealizowane w nieokreślonym czasie:

- Wymiana nieszczęsnego statywu pod werbel :D

- Mini china Stagg DH 12"

- Cowbell najpewniej firmy Toca, mam ich Djembe, Cowbella ogrywałem, lubię ich perkusjonalia ;)

- Splashe 8 i 10 Stagg SH

- ew. blocki LP (wszystkie cztery dostępne w DC) i może jakiś tamburyn ;)

- Nowy werbel albo cały secik

 

Focie:

p1040496y.jpg

p1040494n.jpg

p1040493l.jpg

p1040483g.jpg

p1040496y.jpg

p1040490p.jpg

p1040497.jpg

p1040491r.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...