Skocz do zawartości
aln447

Tanie a dobre? Czy jest moze jakichs haczyk?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Ostatnio przegladalem liste perkusji na DC i znalazlem swietny zestaw firmy Dixon

(link http://drumcenter.pl/product.php?id=8734_--Dixon-Chaos-Custom-Birch-Mega-Set---Black )

 

Zafascynowalo mnie w nim to ze mimo dosc duzej ilosci tomow i flor-tomow oraz posiadania dwoch central, kosztuje tylko 2999zl.

W.g. mnie to w porownaniu do setu Tamy ktory oferowal za te cene perkusje z jedna centrala, 2 tomami i 1 florem ta cena wydala mi sie bardzo niska.

 

I tu znajduje sie moje pytanie.

Czy za perkusja Dixona kryje sie jakichs haczyk?

 

Dodam ze na DC jest dosc dobrze opisywany a na YouTube widzialem to cudo w akcji i nie widzialem zadnych usterek w brzmieniu.

 

Na koncu chcialbym przeprosic ze w tym poscie nie uzywalem ALT'a, ale aktualnie pisze to na amerykanskim komputerze na ktorym jakos nie moge znalesc polskich znakow.

 

Dziekuje za wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest tanie to już z założenia oznacza że musi być gorsze. Cena mówi nam wiele. Wiadomo że jakość materiałów użytych do produkcji sprzętu, kosztuje, im wyższa jakość tym wyższa cena. Zatem z dużą prawdopodobnością mozna stwierdzić że taki sprzęt nie może być zbyt dobry. Widać w tym przypadku postawienie na ilość. Czyli że ilość ma zachęcić do zakupu. Jest to często stosowany zabieg by zachęcić zwłaszcza młodych perkusistów spod znaku szatana :evil: Inną sprawą jest że na cenę danego produktu wpływa też marka. Czasem można kupić sprzęt mniej znanej firmy taniej a będzie on tak samo dobry. Czy tak jest w tym przypadku?? Szczerze nie opukałem tego zestawu, ale jeśli cały zestaw i to z Hardwarem kosztuje tyle co przykładowo werbel pearl reference, to nie może być dobre, po prostu nie ma takiej opcji i szansy na to. Nie twierdzę że sprzęt ten rozpadnie się po kilku uderzeniach, ale nie spodziewałbym się po nim dobrego brzmienia, nie spodziewałbym się że korpusy tego zestawu będę porządnie wykoane itp. Powstaje też pytanie, czy nas Polaków stać na to by kupować tanio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zafascynowalo mnie w nim to ze mimo dosc duzej ilosci tomow i flor-tomow oraz posiadania dwoch central, kosztuje tylko 2999zl.

W.g. mnie to w porownaniu do setu Tamy ktory oferowal za te cene perkusje z jedna centrala, 2 tomami i 1 florem ta cena wydala mi sie bardzo niska.

Nie ilość a jakość bębnów się liczy - czyli drewno z jakiego są zrobione, obręcze i różne duperele.

Te bębny to typowy "zestaw na start". Dużo bębnów = dużo kasy na naciągi!

Jak dla mnie lepiej wydać te 3tysiące na jakiś dużo lepszy "tradycyjny" zestaw tj. 2 tomy, 1floor, werbel i stopa + hardware.

 

Aha i tu masz temat o tych bębnach z niedawna nawet:

http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=28889&postdays=0&postorder=asc&start=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest tani w ujęciu globalnym, ale jest tani jak na TAKI sprzęt:)

myślę, że w wielu przypadkach sklep może mieć dostęp do większej ilości sprzętu za niższą cenę, stąd dobre ceny niektórych całkiem niezłych zestawów.

 

BTW: jaka szkoda że nie mam wolnych 5k, bo okazja zawalyyysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ddrum w tej cenie już wisi z rok w DC :P sam mialem na niego ochotę, ale nie udało mi sie sprzedać mojego premiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

striker, gdy kupujesz nowy zestaw masz gwarancje i wiesz co kupujesz

ale ja i tak bym kupil jakis uzywany zestaw

aln447, przewaznie cena swiadczy o produkcie ... a w tego dixona sie nie pchaj za 3 tys mozna cos lepszego wychaczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, no tak.

Chcialbym jeszcze dodac ze ten set bedzie moim pierwszym wiec nie bede na nim gral koncertow +5k ppl :P

Fakt faktem to zauwarzylem ze w zestawie niema talerzy. Jest tylko statyw pod hi-hat i crasha.

Znalazlem wiec dobry zestaw meinla(LINK: http://drumcenter.pl/product.php?id=7511_Meinl-HCS-set-14-16-20 [wiem, czytalem komnetarze ale moze w nastepnym roku, jesli mnie to faktycznie wciagnie to troche sie zaoszczedzi i zafunduje sobie moze Customa Tamy), a statyw pod Ride'a sie dokupi.

 

 

Czy myslicie ze Na Poczatek(no nie zupelny bo o.k po pol roku nauk z nauczycielem) to dobry wybor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jeśli nie wolisz kupić za te 3 tysiące czegoś lepszego to na start sa to dobre bębny. Tyle że mozna kupić na start set znacznie taniej albo za tyle samo znacznie lepiej(ale mniej bębnów). Blaszki na start wg mnie są ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tą cene lepiej zakupić zestaw z wyższej półki :) mniej bebnów ale za to z lepszego materiału :) no i wiadomo duzo lepsze brzmienie :) kuszą ilością ale nie ma się co szarpać lepiej dołożyć 700zł i masz Dixona Demona,czyli bębny o półkę wyzej niż chaos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw dobry jak dla kogo... Nie ma sensu iść w ilość...kup sobie lepiej podstawowy zestaw z wyższej półki. Moim zdaniem ten zestaw jest zabiegiem marketingowym i ukłonem w stronę dzieciaków których szczytem ambicji na starcie jest nauczyć się blastów i ogólnego napier*. Przeznaczony jest dla ludzi, którzy mają gdzieś porządne granie i wypracowanie techniki, a najważniejszy jest lans! :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...