Skocz do zawartości
DragonPE

jak wygłuszyć domowymi sposobami perke?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Otóż mam pewien problem... Mianowicie będę miał za 2tygodnie w pokoju perkusję i chciałbym ją jakoś wygłuszyć, bo mieszkam w bloku a nie chcę słuchać "rycia" sąsiadów za głośne granie :razz: Pls wszystkich o porady i z góry thx :biggrin: Pozdro dla wszystkich bębniarzy :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale nie mogę odmówić sobie kupienia jej bo jest za strasznie tanio od znajomej :smile: Wiec są jakieś sposoby na wygłuszenie? Na pady mnie nie stać :doubt: A to że jakby sąsiad grał na perkusji to by mi nie przeszkadzało :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby wszystko nie zabrzmiało kartonowo, to lepiej wydać te 430 zł i mieć spokój, chociaż takiego rozwiązania jakim jest perkusja w mieszkaniu nie polecam... możesz jeszcze wygłuszyć pomieszczenie w jakim będziesz ją trzymał ale wątpię że będziesz chciał mieć pokój w wydmuszkach do jajek... :p wiem jak to boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie mam gdzie tej perki postawić, jedynie u siebie w pokoju mogę :doubt: a wiec jakie są sposoby na wygłuszenie perki? a może to http://drumcenter.pl/product.php?id=8430_Evans-E-Ring-Fusion-Pack lub http://drumcenter.pl/product.php?id=152_Evans-MINEMAD---zestaw-6-t-umik-w pomoże? ;) a i może takie pałeczki coś by dały http://drumcenter.pl/product.php?id=5621_Mat-Max-1A---Hot-Rods ? akurat mam takie :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość komik123

Linki nie działają. Stary jak ci każdy grzecznie radzi zapomnij o graniu na akustycznej perkusji w mieszkaniu. Sam mam wyciszacze HQ sound off które dosyć głośno dudnią, bo nie nazwę tego fajnym brzmieniem :P

Kup sobie elektryczną albo Yamahe DTxplorer za 2400 albo DigDruma za 1700(bez modułu)

albo niech ci inni doradzą w kwestii zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może kup sobie naciągi siateczkowe? :smile: Co prawda wtedy nie masz żadnego dźwięku, ale możesz ćwiczyć motorykę. Poza tym -od czego jest wyobraźnia ;)

 

PS: mój kupel kiedyś miał w domu polmuza czy amati (już nie pamiętam) i w każdy bęben wsadził poduszki i pościel do oporu, naciągi jakieś marne to i tak poluzował aby były martwe, a na hi-hat wsadził koc :biggrin: I jakoś sobie tam ćwiczył w bloku w swoim pokoju 2x2m :) Tylko naciągi tak luźno nie wytrzymywały długo -kratery co uderzenie się robiły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym kocem, poduszkami i i pościelą to niezły pomysł :biggrin: a może by tak naciągnąć jak najmocniej pościel albo koc na obręczy nad naciągami? Wtedy by był dźwięk i chyba wyciszony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego... tłumienie a wyciszanie to dwie różne sprawy...

 

[ Dodano: 17-11-2010, 15:31 ]

to bylo odnośnie linków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tym kocem, poduszkami i i pościelą to niezły pomysł :biggrin: a może by tak naciągnąć jak najmocniej pościel albo koc na obręczy nad naciągami? Wtedy by był dźwięk i chyba wyciszony :D

 

Jeśli Cię dobrze zrozumiałem to chcesz wcisnąć pościel albo koce między naciąg a obręcze?

To raczej niewykonalne -jak później to przykręcisz do lugów? Poza tym może się nieodwracalnie pogiąć i naciąg wzdłuż obręczy jak i sama obręcz od tomów. Moim zdaniem kiepski pomysł :roll:

 

Naciągi to jeszcze pół biedy, ale jak nawet odrobinę powyginasz obręcze to nie nastroisz później perkusji jakbyś miał gdzieś normalnie grać -a przynajmniej nie dopóki je wyprostujesz (co jest raczej nie zbyt łatwe wbrew pozorom :doubt: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie źle mnie zrozumiałeś... bo ja mam obręcz lekko powyżej naciągów i np na tych obręczach jakoś przyczepić ręcznik albo coś żeby był powyżej naciągu ;) i co o tym myslicie?;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha -to sorry :biggrin:

 

Musiałbyś przykryć całą membranę. Osobiście nie wiem czy tak założony koc by Ci się nie zsuwał. Poza tym jak bardzo by było wygłuszona perkusja zależy od grubości koca/kołdry/poduchy.

 

Jako ciekawostkę dodam, że na którymś nagraniu z Portnoy'em (chyba progressive drum concepts) był kawałek na którym Mike miał jakąś szmatę czy coś na werblu aby uzyskać inne brzmienie werbla (jak ktoś pamięta a może znajdzie na YouTubie to niech zapoda).

Wracając do tematu, to nie tłumiło to na tyle werbla aby można było swobodnie grać w bloku :doubt:

 

Ja obstawiam naciągi siateczkowe. Kumpel kiedyś tak miał.

tytaj masz tanie powerbeata -możesz spróbować :P http://allegro.pl/naciag-siateczkowy-power-beat-13-bialy-i1318629201.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w ten sam sposób. Kup naciąg siateczkowy na stopę. Kumpel miał zestaw takich naciągów łącznie ze stopą.

 

Od razu tylko powiem, że warto mimo to nakleić łatkę evansa albo innej firmy bo naciąg ten może się od bijaka stopy łatwo przetrzeć :)

 

PS: tutaj masz 20" Pearla, ale drogi skubany :mad:

http://allegro.pl/naciag-pearl-muffle-head-20-siateczkowy-i1317002331.html

 

Jak na razie nie widzę na allegro 22".

 

W Drumcenter masz wszystkie rozmiary:

http://drumcenter.pl/search.php?q=muffle+head&x=0&y=0

 

Naciągi siateczkowe to idealny wybór według mnie jeśli chcesz WYGŁUSZYĆ perkusję, czyt.: nie będzie wydawała ŻADNEGO DŹWIĘKU.

Od razu mówię, że jeśli chodzi Ci o WYTŁUMIENIE perkusji, to nie zdołasz zminimalizować brzmienia tak aby dało się grać w bloku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czego ma się wyobraźnię ;)

 

Ale przynajmniej będziesz mógł ćwiczyć za zestawem -to też coś ;)

 

Od razu powiem, że wyciszanie pokoju w bloku poprzez oklejanie styropianem, jajkami czy gąbką akustyczną jest bezsensowne -wiem bo próbowałem w piwnicy u kumpla jak mieliśmy salkę. I tak się strasznie niosło. Piętro wyżej było słychać tak jakby głośno radio grało czy telewizor. Jedyna opcja to robić "płynną podłogę" etc. jak ma Igor Falecki, ale ten dzieciak ma sponsorów, więc tak ogromne koszta nie grają dla niego, a raczej jego rodziców, wielkiej roli :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten to ma farta :biggrin: od dzieciństwa odnieść sukces :biggrin:

 

[ Dodano: 17-11-2010, 20:09 ]

a dobra mam wy***ane na sąsiadów :mad: będę sobie grał ile mi się podoba ;) puki nie będzie 20 to mogą mi naskoczyć :D a Policaj mi nic nie może zrobić bo nie zakłócam ciszy nocnej :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
puki nie będzie 20 to mogą mi naskoczyć :D

 

Jeśli oglądasz South Park to wiesz, że mogą np.: zrobić Ci na wycieraczkę :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
o to się nie martwię bo wokół mnie mieszkają sami strasi ludzie :razz:

 

Czuje, że przekonamy się czy Twoja perka ma zabójcze brzmienie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha no sam się ciekawię jak to będzie w mieszkaniu :biggrin:

 

[ Dodano: 19-12-2010, 22:02 ]

no i wygłuszyłem :biggrin: na tomy werbel i kibel dałem kartony;p a do filca od stopy przytwierdziłem grubą miękką szmatkę a na centrale też przykleiłem karton :cool: wygłuszyło tak że sąsiadom taki hałasik odpowiada ;) a i to nie był Maxton tylko Maxwin by Pearl :razz: nie wiele lepsze od maxton'a ale zawsze coś :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...