Skocz do zawartości
mirus

Mapex Q5244

Rekomendowane odpowiedzi

perkabw3.th.jpg

 

W kofiguracji standardowej:

22 x 16 Bass Drum

10 x 9 Tom Tom

12 x 10 Tom Tom

14 x 14 Floor Tom

14 x 5.5 Werbel

 

TH630 Tom holder

C300A Cymbal Stand

S300A Snare Stand

H300A Hi-Hat Stand

P320 Pedal

 

do tego statywy Basixa CBS 100 i CBS 600, stołek Mapexa, ramie Gibraltara. naciągi dołączone do zestawu.

 

Talerze:

Paiste serii 502: hh14, crash14, splash10, ride20. Bosphorus crash16.

 

Dodatki:

tamburyno, krowi dzwonek Pearla.

 

Poniewaz ciagle szukam optymalnego ustawienia zestawu to na zdjeciu nie jest juz aktualne (i brakuje tu jeszcze jednego ze statywow Basixa, dzwonka i tamburyna). postaram sie dzis zrobic nowe zdjecia i wrzucic.

 

perkusje kupilem w grudniu 2005, ale grac zaczalem dopiero w kwietniu 06 bo wczesniej nie bylo gdzie. tzn kupujac mialem miejscowke ustawiona, ale potem odpadla i trzeba bylo czekac. wczesniej gralem troche na jakims starociu (nawet nie wiem co to bylo).

 

jak widac w zestawie malo wymienialem, a w zasadzie jedynie dokladalem nowe rzeczy. wzgledy finansowe oczywiscie. ale mam w planie wymiane stopy i naciagow (na poczatku na pewno werblowy, bo ten sie zuzyl, glownie przez miotelki).

 

zdecydowanie jestem poczatkujacym perkusista:) nigdy nie cwiczylem z jakims nauczycielem. moj standardowy blad to oczywiscie rzucenie sie od razu na caly zestaw i cale utwory. dopiero od niedawna odkrywam urok cwiczen z nutami:) (podziekowania dla wrzucajacych takowe). ale metronom przynajmniej mam:)

 

poniewaz przegladam to forum od jakiegos czasu, ale dopiero dzis zabieram glos to witam sie z wszystkimi serdecznie ;).

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudne pytanie zwazywszy, ze nie mialem zbyt duzego kontaktu z innymi talerzami ;)

seria wydaje mi sie jest oplacalna finansowo. tzn stosunek ceny do jakosci i brzmienia talerzy jest bardzo korzystny. tylko 502 nie sa juz produkowane, ale chyba jest ich jeszcze sporo :smile: talerze brzmia zywo, wyraziscie (zwlaszcza bell rida - super!). podoba mi sie otwarty hh. splash tez fajny. jedynie crash14 dla mnie troche za wysoki dzwiek ma, ale to jest kwestia upodobania, kiedys zamienie go na 16. w porownaniu do tego mojego bosphorusa te 502 wybrzmiewaja krocej, ale za to nie tak "metnie", jezeli to dobre slowo. wg mnie talerze wytrzymale, zadnych problemow z nimi nie mam.

 

zdjecia dzisiejsze. ostatnio doszedlem do tego, ze o wiele przyjemniej gra mi sie z ridem blizej srodka, wywalilem toma 10 i cwicze sobie w takim ustawieniu. calkiem fajnie. jak troche kaski dojdzie to kupie potrzebne sprzety i sprobuje zawiesic tego toma 10 po lewej stronie obok hh.

01lr8.th.jpg02ew9.th.jpg04qt6.th.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam takiego Mapexa, tyle że w czarnym kolorze :razz: Jak za taką cenę uważam, ze to dobre garnki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj ustawić tak jak ma kbl. (jak i również perkusista green day i wielu innych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...