Skocz do zawartości
ilak

Mac vs Hp Envy Beat Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Otóz zamierzam sprowadzic z USA notebooka.Pod uwage biore dwa modele: Macbook Pro 13( raczej za 1200$ niz za 1500$) oraz hp envy beats edition.

Za rok wybieram się (tzn taką mam nadzieje,chyba ze sie nie dostane) na AM do Katowic na wydział rezyseri dźwieku i potrzebny mi będzie przenosny komputer do programów DAW itp.Chce miec wmiare sprawnego kompa,by wziąśc do klubu/baru i nagrywac zespoły na live... Równiez interesuje mnie nagrywanie bębnów( Roland td 9kx ,) oraz gitar w domowym zaciszu.

 

Czy ktoś z forumowiczów możę coś więcej powiedziec na temat powyzszych sprzętow?Moze jakies inny pomysł?

 

http://store.apple.com/us/browse/home/shop_mac/family/macbook_pro?aid=AIC-WWW-NAUS-K2-BUYNOW-MACBOOKPRO-FEATURES&cp=BUYNOW-MACBOOKPRO-FEATURES

 

http://www.hp.com/united-states/campaigns/holiday-beats/envy14_beats.html

 

Dziękuje bardzo za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam MacBook Pro 13, tego z 2010 roku, ten tańszy model.

Daje radę, aczkolwiek nie jest to sprzęt który nadaje się do poważniejszej obróbki.

Wadą są dwa gniazda USB, to trochę mało, do tego 13" to nie jest zbyt dużo - ja planuję wyposażyć się w jakiś zewnętrzny ekran. Do klubów etc. przydatne będzie podświetlenie klawiatury ( ;) ). Wadą również może być jedno wejście/wyjście mini jack, musisz wybrać jako co w danym momencie będzie działać.

 

Korzystałeś kiedyś już z MacOS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem,pracowałem w studiu,lecz na takim sprzęcie :

http://www.apple.com/pl/macpro/ --zatem wszystko "hula" i nic nie ma prawa się zaciąc

 

Więc ,twierdzisz ,ze cały MacBook Pro 13 nie będzie wcale takim świetnym sprzętem do nagrywania itp?

 

dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest fajny.

Myślę, że może dać radę, ale lepszym wyborem jednak był by 15" z i5 - różnica wagi niewielka, a w wydajności naprawdę duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn myślałem nad tym Macbook Pro 13 ale z i7, 4 gb ramu. .Wiem ,ze 13' to troche mało,ale tak to juz czasem jest...

Czy ktoś jeszcze moze coś polecic?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym skorzystac z okazji ,ze znajomy przejezdza z USA i moze mi przywiezc sprzęt za 4 tys zł(który w polsce kosztuje duuzo więcej).

Po drugie potrzebuje bardziej przenośnego rozwiązania.Co prawda Ha-Mac jest w Rackach ,jednakze cięzko troche nosić takiego cudaka to klubu ,rozstawiac monitor itp...

A co mozesz powiedziec na temat uzytkowania MacBookow Pro?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówie - zadzwoń :) Iro robi rewelacyjne laptopy :) :) :) :)

 

MacBook Pro jest spoko, właśnie piszę do Ciebie z jednego (z dwóch, ktore mam), ale jest za drogi. Ja kupowałem tylko i wyłącznie używki (na Allegro), ale ze sprawdzonych źródeł, bo niestety raz natrafiłem na komputer, przy którym ktoś za dużo grzebał.

 

Jak chcesz przywieźć ze Stanów - spoko, ale HA-MAC wyjdzie Cię taniej, a będziesz miał wydajniejszego kompa z postawionym Mac OS X Snow Leopard :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.iro.info.pl/hamac.htm

 

Indywidualnie z Iro, ale adekwatnie do cen stacjonarnych. W proporcji możecie sobie policzyć, a najlepiej zadzwońcie :)

 

Już dużo osób się przekonało, a ja jestem następny w kolejce, jak tylko dozbieram kesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MachTom:

Mógłbys polecić jakis zestaw?

Potrzebuje sprzętu do tworzenia miksów w ProToolsie 9 ,korzystania z Ezdrummra(podlączony td9kx) oraz do nagrywania na live...

Pisałem na ten email : hide89@autograf.pl jednak jest on nie poprawny...

dzieki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, a Mac Pro w najtańszej wersji to koło 9 tyś zł ;)

 

Pytaj jeszcze co do laptopów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do laptopów to "producent" nie przewiduje takiej opcji-tylko stacjonarne.

 

Poruszyłem temat na innym forum,i otrzymałem wiadomość,ze lepiej kupic uzywanego Mac'a niz kupowac Ha-Mac'a'-jest to wypowiedz Jacka Miaszewskiego(osoba mikująca Acid Drinkers,wiec jakby nie patrzec ,ma pojęcie o sprzęcie...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden chu!@#j, na jakim sprzęcie będziesz pracował.

Każdy komp czy lapek z czterema rdzeniami i dużą ilością pamięci RAM poradzi sobie z zadaniem. Cudów w technice komputerowej nie ma.

Pytanie tylko czego będziesz używał. W większości przypadków sklepy komputerowe dają konfiguracje kompów od czapy. Takie czasy ,że wszystko na ilość idzie a nie na jakość.

 

Do tej pory nie wiem na czym polega fenomen "jabłka". W środku nic specjalnego nie ma, może to wyłącznie sprawka samego systemu operacyjnego, ciężko mi to stwierdzić. Bo sprzętowo to nie ma czym się tam zachwycać.

 

Jakby każdy kupował sprzęt ze średniej półki, mógłby sobie sam niezłego kompa złożyć. Koszty byłyby porównywalne do tego co prezentuje firma Ha Mac.

 

 

Ilak a to co Ty potrzebujesz wystarczy sprzęt za 3 k, żeby to śmigało jak ta lala, nie potrzeba imaców ani innych hamaców... Tyle ,że zamiast inwestować w wypasioną kartę graf, inwestujesz w wypasioną kartę dźwiękową.

 

Główne elementy procek, ram i karta dźwiękowa.... to wszystko. Jeśli złapiesz bakcyla, zainwestuj w coś poważniejszego, wówczas możesz pomyśleć o jakimś highendowym sprzęcie, ale na początek sam sobie złóż sprzęt.

 

Ps. co do hp'ków daj sobie z nimi spokój, tej firmie jedynie co dobrze wyszło to oprogramowanie do drukarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeden chu!@#j, na jakim sprzęcie będziesz pracował.

Każdy komp czy lapek z czterema rdzeniami i dużą ilością pamięci RAM poradzi sobie z zadaniem. Cudów w technice komputerowej nie ma.

Pytanie tylko czego będziesz używał. W większości przypadków sklepy komputerowe dają konfiguracje kompów od czapy. Takie czasy ,że wszystko na ilość idzie a nie na jakość.

 

Do tej pory nie wiem na czym polega fenomen "jabłka". W środku nic specjalnego nie ma, może to wyłącznie sprawka samego systemu operacyjnego, ciężko mi to stwierdzić. Bo sprzętowo to nie ma czym się tam zachwycać.

 

Jakby każdy kupował sprzęt ze średniej półki, mógłby sobie sam niezłego kompa złożyć. Koszty byłyby porównywalne do tego co prezentuje firma Ha Mac.

 

 

Ilak a to co Ty potrzebujesz wystarczy sprzęt za 3 k, żeby to śmigało jak ta lala, nie potrzeba imaców ani innych hamaców... Tyle ,że zamiast inwestować w wypasioną kartę graf, inwestujesz w wypasioną kartę dźwiękową.

 

Główne elementy procek, ram i karta dźwiękowa.... to wszystko. Jeśli złapiesz bakcyla, zainwestuj w coś poważniejszego, wówczas możesz pomyśleć o jakimś highendowym sprzęcie, ale na początek sam sobie złóż sprzęt.

 

Ps. co do hp'ków daj sobie z nimi spokój, tej firmie jedynie co dobrze wyszło to oprogramowanie do drukarek.

 

używałes kiedys Mac'a w studio ,do pracy w Pro toolsie albo innym DAW ,czy tak poprostu sobie o tym mówisz ,bo gdzies o tym poczytałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
używałes kiedys Mac'a w studio ,do pracy w Pro toolsie albo innym DAW ,czy tak poprostu sobie o tym mówisz ,bo gdzies o tym poczytałes?

 

Nie mam takich ambicji by pracować w studio. Ale na budowie sprzętu komputerowego się znam. Studia otworzyły mi nie co gały na te cuda techniki, więc bubla nie kupię, a potrafię sam dobrać odpowiedni sprzęt by to działało jak należy. To pierwsza sprawa.

 

Druga sprawa widziałem jakich sprzętów używali do nagrywania perkusji, gitar etc.

 

Sam sprzęt to dwurdzeniowy proc intela i 8 gb ramu i wszystko śmiga. Pozostaje tylko kwestia interfejsu audio.

 

Więc moje spostrzeżenia, po co wydawać majątek na coś co tylko jest podręcznym narzędziem, które łączy urządzenie zew. (jakieś konkretne emu) z programem typu CUBASE.

 

 

Nigdy nie używałem Maca, bo nie miałem takiej potrzeby. Ale i ten sprzęt potrafi się powiesić, w dużej mierze graficy ich używają. Mogę jedno powiedzieć fajna zabawka dla tych co mają pieniędzy w nadmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz oczywiście rację, co do samego sprzętu. Jakby nie było, w kompach Apple części są te same, jak nie gorsze (po części), co w innych lapach.

 

Nigdy nie używałem Maca, bo nie miałem takiej potrzeby. Ale i ten sprzęt potrafi się powiesić, w dużej mierze graficy ich używają. Mogę jedno powiedzieć fajna zabawka dla tych co mają pieniędzy w nadmiarze.

 

Muzycy w dużej mierze używają maków. To raz. A dwa, że wcale nie trzeba mieć dużo pieniędzy - używki są w całkiem przystępnych cenach (mówię np. o MacBookach Pro generacji przez Unibody, choć Unibody z C2D już tanieją...).

 

Co do systemu, ciężko z wirusami :) A zawiasy - bardzo rzadko. W moim przypadku i w zasadzie każdego, kto używa, a z którym mam kontakt - zdecydowanie mniej niż na Windzie :)

 

 

Ale reasumując - można samemu złożyć, czyli to co robi Iro.

 

ilak,

 

Jeżeli nie znasz się na tyle sam, żeby składać kompa, to uderz do Iro, czyli wracamy do mojego postu z początku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mac Book Pro 13" za 3200zł - ok. miesiąc używany, z baterią po 30-paru cyklach. Da się? Da.

 

 

A co do zalet Maca - regularnie się kłócę z kumplem z informatyki, właściwie wyszło na to, że mac jest idealnym kompem dla użytkownika który nie lubi się grzebać we wszystkim żeby to działało. Od odpalenia od razu masz masę różnych udogodnień i nie musisz w tym celu spędzić dwóch dni na ustawianie komputera. Do tego wydaje mi się (nie jestem 100% pewien), że nawet w cenie nowego (ok 5000) trudno znaleźć nie-maca który jest tak ładnie zrobiony jeśli chodzi o wykończenie i wytrzymałość. Do tego sporo pierdół które robią różnicę - choćby złącze zasilania magsafe, mój poprzedni laptop umarł przez moją nieuwagę, gdyby był posiadał to złącze to dalej by żył :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...