Jump to content

snaredrummaker

Members
 • Content Count

  76
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  ingland
 1. Takiego kolosa jeszcze nie robiłem. Na oko będzie ważył około 10-11 kg, ale korpus o grubości 12mm albo 6mm. Zważę sam materiał na korpus i podam dokładną wagę po niedzieli. ok?
 2. Witajcie forumowicze. Chciałem przedstawić Wam kolejny werbel. Jest to drugi już werbel dla Krzyżyka w trochę innej kolorystyce, ale równej mocy co pierwszy. ;) Werbel 14"x9" Korpus: Corian 12mm Krawędzie 45' Maszynka Nickelworks Lugi typu "tube" Sprężyna: Puresound Super 30
 3. Zależy od producenta, ale na pewno nie jest to pełne 14". Zawsze troszkę mniej np 13,3/4" albo 13,7/8".
 4. Miło mi jest was poinformować, że Tomasz 'Krzyżyk' Krzyżaniak został endorserem Kurowski Drums! W wyniku współpracy Krzyżyka i KD powstał corianowy werbel o wymiarach; 14"x9" i grubości korpusu 12mm, krawędzie 45 stopni, polerowany środek i krawędzie korpusu. Potwora tego można usłyszeć na koncertach Luxtorpedy, a niedługo również na kolejnej ich płycie. Osobiście zapraszam na koncerty! Tak jak podejrzewał kolega OdpadAtomowy. :)
 5. Jakoś znajomo mi ten werbel wygląda... ;) Jak się na nim grało?
 6. Muszę powiedzieć, że prezentuje się naprawdę super! Tutaj szczęka mi opadła. :shock: Nie podświetlałem go tak i jak zobaczyłem efekt Twojego światełka to pomyślałem że muszę jeszcze jeden taki zrobić...
 7. Korpus dla kolegi z forum jest już skończony i wysłany :) 14X6,1/4 z krawędziami 45' i łożem na sprężynki 20-stki. PRZED PO
 8. Proponuję spacer do najbliższej pasmanterii. Za 10zł można kupić zapas pasków na dziesięć lat. :) Dlaczego??? Tasiemki z pasmanterii równie dobrze się układają, są wytrzymałe i 10 razy tańsze. Zdjęcie poglądowe, najlepiej nabyć takie gładkie żeby ładnie leżały. :)
 9. Witaj. Corian jest materiałem o dużej gęstości; czytaj TWARDY. Nie posiada włókien czy słojów i jest jednorodny w przekroju. Biorąc powyższe pod uwagę strojenie jest łatwe bo równa i wypolerowana krawędź będzie jednakowo przylegać do naciągu. Nie jestem żadnym mistrzem strojenia, ale nie miałem jeszcze kłopotów z nastrojeniem swoich werbli. Jest tu na forum kilka osób co gra, grało i stroiło te werble, może oni się wypowiedzą? Sprawa rozstrajania się wygląda tak: bardzo dużo zależy od użytego osprzętu; lugi i śruby naciągowe, natomiast sam corian jest nieporowaty: nie nasiąknie, nie rozwarstwi się i nie rozklei z wilgoci, więc na pewno warunki atmosferyczne nie mają na niego takiego wpływu jak na drewno. Jedyne co może mieć wpływ na dźwięk to bardzo niskie lub bardzo wysokie temperatury, ale mówimy tutaj o -40'C i powiedzmy +80'C, czyli warunki ekstremalne, w których żaden muzyk przy zdrowych zmysłach ;) nie będzie się starał grać ani przechowywać żadnych instrumentów muzycznych. Pozdrawiam
 10. Myślałem o marszowych.... Może kiedyś. Cena? Hmm... Chyba jest atrakcyjna. :) :arrow: Teraz chciałem przedstawić, ciekawy kolorystycznie werbel. (Moja nieobiektywna opinia) Podoba mi się jak złoto kontrastuje z czarnym. Werbel to: 14x6,5 12mm Black Quartz corian, krawędzie 45 stopni. Powstał na specjalne zamówienie Damiana Gwardzika z zespołu Northern Plaque. Projekt tabliczki na corianie powstał wspólnie, wykonanie moje. Miłego grania Damyen!!!
 11. Widzę że kolory "illumination series" spodobały się. Oto następny projekt dla kolegi z forum. Będzie to czternastka do podświetlenia z ciemnym paskiem 2cm w środku. Kolory to; Ice White i Black Quartz. Poszczególne elementy nie są jeszcze sklejone, złożyłem razem żeby zobaczyć jak się będzie prezentował :)
 12. Inne kolory także :) :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: Tak jak pisałem, muszę jeszcze przetestować różne czasy grzania i temperaturę. Naciągi nie lubią zbyt wysokiej temperatury. Ten na zdjęciu się troszkę pofałdował.
 13. Sam też jeszcze nie próbowałem termotransferu bo gdzieś wyczytałem, że właśnie trwałość jest słabsza niż w przypadku sublimacji. Muszę kiedyś sprawdzić w praktyce. Tak czy inaczej możliwości są ogromne! Używając jednej czy drugiej techniki można nanieść dowolne grafiki na większość materiałów.
 14. Hej. Nie jest to może malowanie, ale w pewnym sensie przeniesienie grafiki na naciąg. ;) Nanosiłem dzisiaj grafikę na jeden naciąg metodą sublimacji. Są to dopiero testy i muszę jeszcze dobrać odpowiednią temperaturę i czas nagrzewania, tak aby nie niszczyć naciągu. Grafika tak powstała nie ma prawa się zmyć czy zetrzeć bo tusz "wchodzi" głęboko w dany materiał, a nie powierzchniowo jak w przypadku farb. O samej sublimacji nie będę pisał - jest tego duuużo :arrow: TUTAJ Jak traktowanie naciągu wyższą temperaturą wpływa na brzmienie nie wiem. Musiałbym przetestować. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...