Jump to content

grummer

Members
 • Content Count

  149
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Legnica

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Do Rogersa R360 zamontowano lugi pokroju Power Beat i innych pochodnych tajwańców/chińczyków. Dostępne praktycznie w każdym sklepie perkusyjnym za cenę kilku bułek.
 2. Adamsz, co Ty piszesz? Przecież to seria Mastercraft z początku lat 80, jeden z flagowców Tamy. Seria Imperialstar to była ich kiedyś najwyższa półka, dopóki nie pojawiła się brzozowa Superstar. Tamtejszy Imperialstar, to nie ten co dzisiaj! Pearl Export? Może mu lugi czyścić ;). Za 5 stów brałbym ten werbel bez zająknięcia. Zastanawiam się tylko kto mu obręcze odwrotnie założył :D.
 3. Na giełdzie perkusyjnej i ogłoszeniach na fb kolega sprzedaje dokładnie taki zestaw w rozmiarach 22x20, 10, 12, 16.
 4. Proponuję zostawić na dół do 16" heta, zdobyć jakiś ciekawy top :)
 5. Piękna :). Stan bardzo ładny, pozdrawiam zadowolonego użytkownika Superstara :)
 6. Moim zdaniem jak najbardziej ma sens, ale trzeba je umiejętnie dopasować. Swego czasu chciałem mieć bardzo dwa crashe 18". Padło na A Custom i pojawił się AAX Stage. Bardzo dobrze się zgrywały, jednak AAX był toporniejszy. Trzeba było uderzać trochę mocniej i precyzyjniej, A Custom wzbudzał się od podmuchu wiatru ;).
 7. Ja 1,5 roku temu za 2600 zł złożyłem kompletny zestaw Tamy Starclassic Performer/Superstar 82' z werblem Artwood 86' i tom holderem od Silverstara. Szczegółowy opis znajdziesz w linku w moim podpisie :).
 8. Tak to prawda, ale pamiętajmy że to brzoza, nie klon. Brzoza, mimo że nie gorsza i ma podobne właściwości brzmieniowe do klonu, jest uważana za mniej uniwersalne drewno. Jest trochę ciemniejsze, posiada większy atak, mniejszy sustain od klonu. Jest też od niego tańszym drewnem, stąd cena zestawów klonowych jest zwykle wyższa. No chyba, że to Yamaha Recording Custom, czy inne DW :). Przyjęło się natomiast, że najlepsze bębny są z klonu, bo jedni przekazują tę wiedzę dalej, bo tak słyszeli itp. itd. Oczywiście guzik prawda. Są świetne zestawy z dębu (Yamaha Oak Custom), buku (Sonor Phonic, Yamaha Beech Custom), mahoniu, wiśni itp. Co do Performera, widziałem jeszcze niedawno te bębny na OLX, teraz coś nie mogę znaleźć niestety. Może już się sprzedały, nie wiem.
 9. Podobno lekko 10" obdrapana i gość dopiero teraz zdecydował się, że chce wysłać, wcześniej tylko odbiór osobisty. Generalnie teraz sprzedać dobre bębny za godziwe pieniądze jest bardzo ciężko. Nastała moda na tomy naleśnikowate w konfiguracji 10x6, 12x7 w floorem 16" i centralą 22x18/20" i ludzie z reguły patrzą na takie rozmiary. Klasyczny fusion, modny jeszcze 10 lat temu, jest be, ponieważ ma 14" zamiast 16". Standard 12, 13, 16 jest jeszcze gorszy, bo nie da się wygodnie ustawić 12 i 13 nad centralą (absurd). Topowe sprzęty można kupić obecnie za grosze.
 10. To ta granatowa z facebooka i olx? 2500 za takie gary to bardzo dobra cena. Aż wstyd, że te gary od paru miesięcy nie mogą zejść.
 11. Wygląda jak podróbka Stage Custom, badge wygląda jak od Oak Custom. Raczej nikt nic o nich nie wie. Jedynie ograć samemu i ocenić. Zresztą użytkownik KosmoDRUM vel Radio-Tokyo i jeszcze parę innych odmian, mimo że uczciwy i nie przypominam sobie z nim problemów, to jednak ceny ma zaporowe.
 12. Jakieś 100-150 złotych. Wycięta blacha z grubsza ma wartość złomu. Teoretycznie tak, jednak wszyscy wiedzą, że jest trochę inaczej. Sprzedający zwykle windują ceny, "bo brzmienie nie uległo zmianie". Myślę, że ta blacha może spokojnie osiągnąć 250 - 300 zł. Za 100 zł to biorę ją z marszu.
 13. A to to nie jest tak, że on tak strasznie zatęsknił za tymi początkami w Żelaznej Dziewicy, ale to tak bardzo bardzo, że postanowił wrócić do pierworodnej marki? :lol:
 14. Witajcie. Pochwalę się swoją twórczością. This Cold to zespół grający muzykę na pograniczu gotyku i post-punku. W brzmieniu lata 80. Jest to jeden z moich trzech ważnych projektów. Proszę o konstruktywną krytykę :).
×
×
 • Create New...