Skocz do zawartości

mosquito

Użytkownik
 • Zawartość

  49
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Profil - Dane

 • Skąd:
  Polska

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. mosquito

  Roland td - 9 poszukiwany specjalista :)

  Nie. Przynajmniej dotąd nie widziałem, aby ktoś próbował ten pad przerobić. Choć nigdy nie wiadomo - Internet zna różnych specjalistów :)
 2. mosquito

  Projekt CAVE

  To ja coś od siebie dorzucę. To Trigger Sensitvity - to tylko jakieś wyświetlana skala, czy też coś z możliwością bezpośredniego sterowania ?? I druga sprawa tego dotycząca - W mojej ocenie najlepsze były by tam potencjometry głośności tak jak np. w td12. Taki dostęp bezpośrednio w trakcie grania jest bardzo pomocny. Przydałaby się opcja "blokowania" danego pada w trakcie edycji. Tak aby można było grać na całości a edytowany był w tym czasie tylko jeden pad np. werbel. Nie wiem na jakiej zasadzie ma moduł generować próbki, ale spodziewam się raczej działania na próbkach, gdyż wątpię że pójdziecie w modelowanie matematyczne. W związku z tym przydałaby się dobra biblioteka próbek z uwzględnieniem tego co tak na prawdę ciężko często znaleźć w wielu modułach. Mam na myśli dużo dobrych próbek werbla i talerzy. To jest coś co może przyciągnąć nabywców. Ja osobiście zniosę nie najlepiej brzmiące tomy, ale - w szczególności - werblowi poświęcam dużo uwagi. Wracając do próbek. Przydałaby się możliwość własnego ich wgrywania - coś jak w 2box. Przydałaby się też spora rozdzielczość dynamiki brzmień samego modułu - nie 128 poziomów jak w midi, tylko więcej. Co do rozdzielenia torów audio. To widziałbym metronom w słuchawkach osobno i na out osobno. W dodatku fajnie by było aby było wejście in z możliwością przekierowania tylko do słuchawek. Np podłączam zewnętrzny metronom i mam go w słuchawkach razem z perkusją, a nie idzie na "scenę". Albo Mam odsłuch całości kapeli na wejściu in i bezpośrednio z modułu słyszę perkusję + metronom, a "na scenę" idzie tylko perkusja.
 3. mosquito

  Roland td - 9 poszukiwany specjalista :)

  Moje ustawienia: Czułości Stopa - pad KD9 - sens. 12 (ale gram twinem więc musiałem zwiększyć) Werbel -DigDrum ustawiony jaki PD105 -sens. 14 (czułość musiałem dość wysoko podnieść) Tomy - pdx6, pdx8, pdx8 - sens.: 5,6,6 HiHat - Cy5 sens .- 9 Crash - Cy12c - sens 8 Ride - Cy13R - sens. 8 Głośność na mikserze - K 65, S 94, Tomy 79, Crash 60, Ride 68, Hihat 58 Ustawienia Ambience Cave, Size - Large, Wall - Wood, Mic - Low, Shape - 92, Level - 92 Ambience Send -K-1, S-32,T-10,H-60,C-80,R-80 Equalizer 25kH + 8, 50Hz - 3 (ale podbijam na zewnętrznym mikserze i idzie więcej dołu na subbas, w szczególności stopy) Brzmienia - zestaw na którym większość czasu gram: Pad / nr brzmienia/Tune/Mufling Kik / 023/0/Weight Snare /121/10/Off T1 /166/0/Felt1 T2 /168/0/Felt 1 T3 /170/0/Felt 2 HH /292/ Size 14 Cr /323/ size 16 / Sustain 100 R /355/ size 20/ Sustain 58
 4. mosquito

  Roland td - 9 poszukiwany specjalista :)

  Napisz jakie dokładnie masz pady. Ja musiałem ściszać tomy stopę i talerze aby wyeksponować werbel. Co do czułości to zależy jak grasz. Ja mam tak ustawioną na każdym padzie, aby w odpowiednim dla mnie momencie osiągał maksimum. To moim zdaniem zależy od techniki i preferencji grającego. Jutro mamy próbę, to sprawdzę dokładne ustawienia i dam Ci znać.
 5. cześć.

   

  Jak możesz podeślij ustawienia Vex jakie masz . Ja tez coś tam mam - wysyłam w załączniku. 

  Brzemienia td 9.zip.txt

  1. bemolski90

   bemolski90

   Cześć, jak znajdę trochę czasu to się pobawiei Ci wyśle ale to bardziej przy weekendzie, a druga sprawa to nie mam pojęcia jak otworzyć ten Twój plik bo ma dziwne rozszerzenie (.zip.txt)? Ni to archiwum ni to tekst 

  2. mosquito

   mosquito

   To jest zip tylko z dodanym rozszerzeniem txt aby przez forum poszło. W Eskploratorze plików na zakładce widok zaznacz rozszerzenia nazwy plików i zmieniając nazwę pliku skasuj końcówkę txt, potwierdź jak będzie się pluł, że może potem nie otworzyć i masz archiwum zip. Możesz rozpakować - tam są 2 backupy z ustawieniami VEX. Mogę Ci też na mail przesłać jak go podasz.

    

    

  3. robert_mal

   robert_mal

   Czy posiadasz pakiety V-expressions ?

 6. mosquito

  Roland td - 9 poszukiwany specjalista :)

  Pisz co Ci potrzeba. Od 3-4 lat gram na td-9 na ww imprezach. Do specjalisty pewnie mi dalekooooooo... Jednak z chęcią pomogę w kwestii ustawień. Mogę też co nieco podesłać (z moich zestawów).
 7. mosquito

  Roland td9

  Daj znać na priv. Podeśle Ci moje backupy - trochę ciekawych ustawień się znajdzie. Może coś z tego co Cię interesuje.
 8. mosquito

  Alesis Trigger IO + podkład z komputera

  Witam. Długo mnie nie było, ale... W mojej ocenie utrudniasz sobie życie. Spróbuj tak: 1. Odpalasz Addictive drums 2 z własnego hosta który się z AD2 instaluje 2. Ustawiasz w oknie Audio & MIDI Setup - Audio device type - Windows Audio - output - na używaną kartę muzyczna - audio bufer - jak najniższy (przy jakim da się grać) - midi input - na podłączone midi 3. ...i grasz ------- Windows Audio nie blokuje ci dźwięku z neta Pewnie, że ASIO lepsze do nagrywania w każdym DAW, ale do ćwiczeń powinno ci to wszystko działać.
 9. mosquito

  Opóźnienie, karta dźwiękowa

  Jeżeli chodzi o VST to z moich doświadczeń powiem Ci, ze: 1 - szybki komputer to podstawa 2 - karta - najlepsza wewnętrzna - najniższe opóźnienia (no chyba, że kupisz kartę na złącze Thunderbolt - ale cena...) 3 - trochę zależy od systemu - mi na OSX lepiej działało niż na Windows, ale na wewnętrznej karcie - na zewnętrznej było już podobnie, a na niektórych nawet odwrotnie 4 - wybór karty zależy od tego gdzie i jak chcesz grać Ja przerabiałem kilka rozwiązań. Aktualnie korzystam z Behringer FCA1616. Działa na USB i Firewire. Nawet lepiej na USB. Mam Lexicon Alpha, tam było gorzej z opóźnieniami. Najlepiej działała mi ESI Juli@ na stacjonarnym. Ale potrzebuje mobilności - więc przeszedłem na zewnętrzną. Tą ESI mam nawet na zbyciu - leży i się kurzy :) Jak jesteś zainteresowany to możemy się dogadać (cena na pewno poniżej zakładanego budżetu). To jest dokładnie taka jak pod adresem http://www.esi-audio.com/products/julia/ Pod OSX schodziłem na niej do opóźnień poniżej 2ms/2ms.
 10. mosquito

  Alesis Trigger IO + podkład z komputera

  Witam. Jeśli chodzi o zabawę przez Cubase to z wymienionych powodów nie ma sensu. Bez problemu da się grać np z Addictive Drums 2. Tam jest własny programik - taki host VST. On nie blokuje karty muzycznej tak jak Cubase i bez problemu działa Addictive i dodatkowo dźwięk z systemu (np z neta). Jeśli chodzi o inne Perkusje VST (z AD2 też działa) to można pobrać darmowy program np VSTHOST Jadnak aby wszystko uruchomić trzeba trochę poklikać. Pozdrawiam
 11. mosquito

  Moduł: roland td 6 vs roland td 9

  Da się. Trzeba zrobić specjalny kabelek, który rozdziela sygnał z jednego toma (head + rant) na dwa tomy. Ja mam do td9 podpięte werbel, 4 tomy, 4 talerze, BT-1 i oczywiście stopa + hi-hat. Problem jaki się pojawia - to nie da się grać naraz na dwóch tomach podpiętych pod jedno wejście. Ale poza tym wszystko gra ok. Przejściówki zlutowałem sam - potrzeba tylko wlutować odpowiedni opornik.
 12. mosquito

  Perkusja elektroniczna do 4000zł

  W cenie laptopa z i6700 raczej kupiłbym używanego Macbooka Pro (z procem i5) + prosty interfejs thunderbolt. Stabilność i niska latencja gwarantowana. Sam mam stacjonarnego PC skonfigurowanego pod OSX (tzw. HaMac). Procesor i5 2500k więc już wiekowy :) + karta ESI Juli@. Pod OSX latencja do zrobienia poniżej 1ms/1ms. Mi gra się komfortowo jak mam latencję w sumie (wejście + wyjście) poniżej 6ms. Używam Addictive Drums. Sprawdzałem superriora - możliwości co prawda większe, ale prostota Addictive jakoś bardziej do mnie przemawia. Jako moduł używałem TD4, teraz TD9. Obydwa działały poprawnie. Różnicy nie czuję.
 13. mosquito

  Perkusja elektroniczna do 4000zł

  Moduł musisz mieć (ewentualnie coś takiego jak Alesis Trigger IO). Jakiś sprzęt musi zamienić sygnały z triggerów na sygnał midi. Chodzi mi o to, że jak chcesz używać tylko VST to moduł może być prosty. Np Roland TD4. Albo jakiś inny, który ma wyjście midi, lub usb do przesyłu sygnałów midi. Za generowanie sampli odpowiada komputer i ten musi być dobry jak nie chcesz mieć dużej latencji. Aby grało się komfortowo latencja musi być niska.
 14. mosquito

  Perkusja elektroniczna do 4000zł

  W kwestii latencji to moduł w zasadzie nie ma znaczenia. Tu najważniejszy jest szybki komputer + dobra karta audio. Najlepsze wyniki daje sprzęt apple + karta na thunderbolt - ale cena kosmiczna. Sam próbowałem wielu kombinacji i powiem ci, że szybki komputer i dobra karta usb daje radę. Wewnętrzna karta też może być ale wtedy lepiej doinstalować stery asio4all i pobawić się ustawieniami.
×