Jump to content

Kaper7

Members
 • Content Count

  113
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Ulm

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zmniejsz kontrast albo jasność i powinno być po problemie. Nie wiem, w którym serwisie pytałeś, ale polecam w Mogilanach, koło Krakowa 502-252-560.
 2. Odświeżam temat. Dalej korci mnie zmiana z 30-tki, na 50-tkę. Ktoś już to zrobił? Warto? Chodzi mi o brzmienia. Odczucia z gry na werblu i ridzie, są dla mnie mniej ważne. Wiem, że w 50-tce można wgrywać nowe barwy. Ktoś, coś?
 3. I Tobie też wesołych!!!
 4. A może to jest kwestia ustawienia czułości pada? Nie wiem, jakie masz możliwości edycji w module, ale poszukaj ustawień triggerów (Pad Sesitivity) i ustaw na wyższą wartość i próbuj grać twinem. Ja mam Czarcie, które ma bijaki bardzo daleko od siebie, a KD-9 bez problemu wyłapuje wszystkie uderzenia.
 5. Wyjaśnij mi najpierw, czy masz dwa osobne pedały, czy twina? Bo oglądałem w sieci pad do stopy w tym Behringerze i wydaje się, że spokojnie zmieścisz dwa bijaki. Tam w środku, nie ma nic oprócz jednego, zamontowanego na środku, czujnika piezo. Ja podpinałem twina z szerokim rozstawem bijaków do Rolanda KD-9 i wszystko mieściło się bez problemów. Więc może nie musisz niepotrzebnie wydawać kasy?
 6. Pooglądaj na YT filmy z jednym i drugim modułem. Nocka z głowy. Pradę mówiąc, po użytkowaniu kilku modułów Rolanda, kolejno: TD-3, TD-6, TD-9, TD-25, TD-30, zauważyłem, że największe znaczenie ma brzmienie, a na drugim, albo i dalszym miejscu są ustawienia. Te fabryczne często są wystarczające. W jednym filmie znalazłem informacje, że brzmienia w TD-17 są wzięte z flagowego TD-50, więc lepszej rekomendacji chyba nie trzeba. Dokładnie, w 39 sekundzie:
 7. Na razie, wszystko trzyma ładnie. Klej do plastików trudnosklejalnych PP PE Techniqll. Kupiłem w Castoramie. Na ten rodzaj plastiku w padzie nie potrzeba PRIMERA (aktywatora). Oprócz sklejenia samego pęknięcia, dołożyłem kawałek plastiku żeby wzmocnić i trochę przekręciłem talerz, żeby nie uderzać w klejone miejsce.
 8. Cześć! Przytrafiła mi się niemiła niespodzianka. Prawdopodobnie przez zbyt silne dokręcanie talerza, pękł biały plastik - szkielet pada. Czy ktoś z Was miał podobny problem? Jeżeli tak, to jakiego kleju użyliście do naprawy? Przeszukałem różne fora tematyczne, ale nie wiem, z jakiego konkretnie plastiku zrobiony jest pad, a to ważne. Z góry dziękuję za pomoc.
 9. Na Thomannie znalazłem taką część, ale od DW. Przypuszczam, że może pasować, choć głowy nie dam. https://www.thomann.de/pl/dw_sp209_kardanwellen_gelenk.htm Zastanowiłbym się na Twoim miejscu, nad wymianą całego przegubu, bo skoro pękła jedna strona, to niedługo może polecieć druga. Ten jest dedykowany również dla Tamy: https://www.thomann.de/pl/trick_drums_p1v6p_drive_shaft.htm Wiem, że to trochę kasy, ale masz doskonały sprzęt na lata i pewność, że nigdy nie zrobią się luzy.
 10. k4414, a może zmień ustawienia Mask Time na "0"?
 11. Ja mam ramę Roland MDS-9 i spokojnie mieszczę się na dywanie kwadratowym, o boku 120 cm (zabrzmiało, jak w szkole, hehe).
 12. W Katowicach, jest firma Pro Drums. Gość sprzedaje wszystko, co związane z elektrykami. Jest na OLX i Allegro. Może będzie miał coś takiego? 883 640 030
 13. Ja używam pałek z nylonowymi główkami. Długość, grubość, materiał, to wszystko indywidualne upodobania. Jeżeli grasz na bębnach elektronicznych, z gumowymi talerzami, to jedna para będzie Ci dłuuugo służyć.
×
×
 • Create New...