Skocz do zawartości
herzygiel

alesis dm5 - instrukcja w jezyku polskim

Rekomendowane odpowiedzi

witam - pilnie poszukuje instrukcji do alesis dm5 w jezyku polskim - jesli ktos jest w stanie pomoc mi rozgryzc ten modulik bede baaaaaaaardzo wdzieczny

dzieki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten moduł od paru dni...

I mam pytanie.

Jak macie w opcjach ustawione triggery na werbel stope i tomy żeby było jak najlepiej?

Chodzi mi głownie o Gain, VCrv Xtalk Dec Nois i co każda z tych nazw oznacza. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam amatorsko tłumaczoną instrukcje do dm5 - kiedyś zeskanuje.

Funkcje te musisz ustawić w zależności od triggerów jakimi się posługujesz, ale w dużym skrócie:

Gain - głośność, a bardziej czułość triggera

VCrv - (pełna nazwa vielocity curve) - cytuje z instrukcji:

jest tu 8 osobnych tablic z rozkładem, 0-7 które reprezentują krzywe prędkości, lub czułość bębna na wejściu. 1-3 wykazują najmniejszą czułość, 4 jest średnia, 5-7 są najczulsz. krzywa 0 jest niepodpisana. Osobiście wiem tylko, że chyba im mniej, tym łatwiej wzbudzić trigger

Xtalk - crosstalk - funkcja odpowiedzialna za usuwanie przegłosów z sąsiednich triggerów

Dec - decay - opóźnienie odczutu następnego uderzenia - podnosisz jeżeli np. stopa odbija Ci sie 2 razy od pada przez przypadek.

Nois - podobnie do Xtalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Shmatan, bardzo mi pomogłeś...

Więc czekam tylko na wasze konfiguracje jak macie to poustawiane dla każdego bębna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam wszystko standardowo, z wyjątkiem tego że dla stopy mam gain do 70, dla 3 i 4 toma gain do 90 i vcrv do 2, a werbel ma gain 40

 

Ale tak jak mówie - zależy wszystko od padów i ich rozmieszczenia na ramie, więc się nie sugeruj niczyjimi ustawieniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie na pewno, bo sam tak robiłem po zakupie, ale nie pamiętam za bardzo kombinacji... Na pewno było to trzymanie jakichś przycisków w trakcie włączania modułu - przypuszczam że drum set i preview, ale głowy nie dam. Musisz spróbować różne kombinacje, lub zapytać wujka google (chociaż na forum też chyba kiedyś było o to pytanie)

 

EDIT:

Albo nie - jest prawie pewien że to VOICE i OUTPUT. Wyłączc moduł, poczekaj, potem naciśnij te 2 przyciski, włącz trzymając i nie puszczaj ich przez pare sekund (aż do całkowitego włączenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Posiadam amatorsko tłumaczoną instrukcje do dm5 - kiedyś zeskanuje.

Funkcje te musisz ustawić w zależności od triggerów jakimi się posługujesz, ale w dużym skrócie:

Gain - głośność, a bardziej czułość triggera

VCrv - (pełna nazwa vielocity curve) - cytuje z instrukcji:

jest tu 8 osobnych tablic z rozkładem, 0-7 które reprezentują krzywe prędkości, lub czułość bębna na wejściu. 1-3 wykazują najmniejszą czułość, 4 jest średnia, 5-7 są najczulsz. krzywa 0 jest niepodpisana. Osobiście wiem tylko, że chyba im mniej, tym łatwiej wzbudzić trigger

Xtalk - crosstalk - funkcja odpowiedzialna za usuwanie przegłosów z sąsiednich triggerów

Dec - decay - opóźnienie odczutu następnego uderzenia - podnosisz jeżeli np. stopa odbija Ci sie 2 razy od pada przez przypadek.

Nois - podobnie do Xtalk

Czekam niecierpliwie,bo mam problem z zachowaniem własnych ustawień.Ustawię - są,zmienię lub wyłączę - nie ma.Jeśli możesz,pomóż,M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naciśnij 2 razy store żeby zapisać swój drumset ;)

 

jeżeli to nie pomaga, to pewnie wina leży po stronie baterii podtrzymującej ustatiwenia w module

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za pomoc,Shmatan.Zastosuję się do porady,jak tylko dotrę do zestawu,którego aktualnie nie mam pod ręką.Jeszcze jedno,o ile nie nadużywam Twojej uprzejmości,jak najlepiej ustawić trigger od footswitch,żeby nie powodował zawieszania się modułu w czasie gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem - ja u siebie ustawien foot'a nie zmieniałem, i nigdy nie zawiesił mi się moduł w trakcie gry. Jedyne co ustawiam to głośność naciśnięcia, i szczerze to nawet nie widziałem że można coś jeszcze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Lauda Audio Gdynia i przysłali instrukcję po polsku do DM8, wam też przyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukuję bezskutecznie informacji, na temat możliwości podpięcia do modułu DM5, padu werbla dwustrefowego. Moduł posiadam od kilku dni. Pożyczony pad werbla podpięty do wejścia SNARE przewodem stereo, ma na rancie i wewnątrz to samo brzmienie. Obawiam się, że wszystkie wejścia na triggery, to gniazda mono. Czy jest jakieś rozwiązanie tego, błahego zapewne problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję bezskutecznie informacji, na temat możliwości podpięcia do modułu DM5, padu werbla dwustrefowego. Moduł posiadam od kilku dni. Pożyczony pad werbla podpięty do wejścia SNARE przewodem stereo, ma na rancie i wewnątrz to samo brzmienie. Obawiam się, że wszystkie wejścia na triggery, to gniazda mono. Czy jest jakieś rozwiązanie tego, błahego zapewne problemu?

 

Jeżeli moduł nie ma wejść stereo, to jedyną możliwością jest podpięcie werbla przy pomocy kabla stereo -> 2 mono, podpinając go do dwóch gniazd w module, jedno od pierwszej strefy, drugie od drugiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za szybką, wyczerpującą i jasną odpowiedź. Niestety sposób ten nie działa, w Googlach znalazłem potwierdzenie, że ten sposób w odniesieniu do modułu Alesis DM5, nie sprawdza się. Szukam dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...