Skocz do zawartości
NuclearSun

Nowy sprzęcik? Czy renowacja starego.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ;) jako że rok już za mną czas na jakieś zmiany.

 

Otóż początkowo grałem na używanym zestawie nie wiem jaki to zestaw ale wiem że był kupowany na drumshop.pl czy coś w tym stylu.Posiadam werbel 14' , tom 12' oraz 13' i do tego 16'.Blaszki jakie miałem to instanbul 16 lecz nie dało się na nim grać obecnie mam pst 5 16'.Hi-hat to PST 101 brass, wiem planuje również zmienić.Ride to zindjan,

 

Bębny widać że mają swoje lata niezbyt szanowane, podrapane gdzie nigdzie pęknięcia.

 

Kolega polecił mi kupić nowe bębny, i postanowiłem was się zapytać po prostu potrzebuje większej opinii.

Cenowo ciężko mi trochę, ale myślę że jestem wstanie uzbierać te 1000zł, a nawet 1500.

Tylko czy wyrwę za to coś już dobrego co mi posłuży na dłuższy czas.

 

Dzięki za opowiedzi.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

Trudno porównywać jak nie wiemy co tak na prawdę masz.

Ale zakładając, że masz jakiegoś polmuza - to przeskok na gary za 1000zł będzie w zasadzie mało co odczuwalne.

 

Osobiście na Twoim miejscu postanowiłbym zbierać kase i zacząc myśleć o zakupie bębnów używanych mając conajmniej te 2000zł. Wtedy zakup na pewno Cię usatysfakcjonuje i posłuży Ci to dłuższy czas a najważniejsze - że będzie to brzmieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasa jaką możesz przeznaczyć na ew. zmianę obejmuje wyłącznie bębny? sądząc po opcji renowacji tak, więc za 1500zł idzie dorwać czasem bardzo przyjemne shell sety.

chyba jakoś specjalnie Ci się nie spieszy, więc mając możliwość grania jeszcze chwilę na obecnym zestawie możesz się rozejrzeć za jakimś mapexem ze średniem półki czy yamahą. mam tu na myśli modele kolejno: mapex m/pro m i yamaha stage custom. na pewno dorwałbyś shell pearl export, ale subiektywnie uważam, że jedynie centralą dorównuje wcześniej wymienionym garom.

ale tak, jak wspomniał dżentelmen przede mną, zakładając, że masz coś, co można wyhaczyć na allegro za kilkaset złotych, nie ma co bawić się w niskie serie znanych producentów. o ile różnice pewnie byś poczuł, to nie byłoby to przyszłościowym rozwiązaniem.

 

p.s. obecnie na allegro znalazłem jednego mapexa m za 1499zł i jedną yamaszkę za ok. 1500zł. jedna rzecz - są to shell sety bez werbla. zawsze jednak możesz sprzedać bębny (o ile chcesz coś na tym zarobić i ktoś to kupi) i zostawić werbel. chyba, że zostawiasz to... wiadomo ;) uzbierasz coś i w zależności od budżetu i upodobań możesz wymienić i werbel.

 

pozdr ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kalaputa

dokładnie tak, jak poprzednicy. Ostatnio przeliczyłem sobie ile wyniosłoby mnie wyremontowanie starego szpaderskiego. Razem z nowymi wszystkimi lugami, obręcząmi, naciągami, osprzętem werbla, zestawem HW, bejcą i lakierem - ponad 2,5k. Gdybym mógł sobie z lekkością pozwolić na taki wydatek-nie ma problemu, ale prawda jest taka, że za 2500 można już znaleźć naprawdę porządny używany zestaw mid-level.

 

Nie polecam Ci przeglądać teraz ofert z używanymi zestawami, spróbuj jeszcze dozbierać chociaż kilkaset złotych i wtedy zacząć coś szukać :) poszukaj w domu, może masz coś użytecznego, z czego nie korzystasz, a możesz sprzedać innej osobie, której się to przyda i odkładaj na bębny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przeliczyłem sobie ile wyniosłoby mnie wyremontowanie starego szpaderskiego. Razem z nowymi wszystkimi lugami, obręcząmi, naciągami, osprzętem werbla, zestawem HW, bejcą i lakierem - ponad 2,5k.
Stary, ale to nie jest remontowanie, tylko gruntowna przebudowa. :lol:

 

Oczywiście, że można odświeżyć sobie zestaw - zedrzeć okleinę i położyć bejcę/lakier/okleinę, wyczyścić i wypolerować osprzęt. I na pewno nie będzie to kosztowało 2,5k, lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przeliczyłem sobie ile wyniosłoby mnie wyremontowanie starego szpaderskiego. Razem z nowymi wszystkimi lugami, obręcząmi, naciągami, osprzętem werbla, zestawem HW, bejcą i lakierem - ponad 2,5k.
Stary, ale to nie jest remontowanie, tylko gruntowna przebudowa. :lol:

 

Oczywiście, że można odświeżyć sobie zestaw - zedrzeć okleinę i położyć bejcę/lakier/okleinę, wyczyścić i wypolerować osprzęt. I na pewno nie będzie to kosztowało 2,5k, lol.

 

Poza tym więcej różnic to się zauważy zdecydowanie w wyglądzie bębnów, a nie ich brzmieniu... Jak dla mnie taka zabawa to gra nie warta świeczki, bo jest przeznaczona dla fanatyków albo ludzi, którzy małym nakładem chcą podrasować swoje bębny. Lepiej inwestować w następne bębny, jeśli to co masz to jakiś chłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może po prostu zrobię wam zdjęcia? I ocenicie.

Na wstępie już powiem że nie mam rezonansów do tomów stopa i werbel mają.Obręcze mam więc to tylko kwestia rezonansów i naciągów i dobrego strojenia.

 

Ostatnio zakupiłem naciąg 12' i był kapkę za duży jakim cudem jak dobrze mierzyłem w calach.?

 

[ Dodano: 20-02-2012, 19:34 ]

Wiem oftopp, byłe by było na widoku :P.

 

Przejrzałem mojego złomka dokładnie:

Werbel najbardziej zjechany, wajcha do sprężyny wyrobiona co chwile spada.Śrubki wyrobione.Od dołu lekkie pękniecie na jakieś 1,5cm.

 

Tomy wyglądają lepiej, po za tym że są zadrapane, i farba z mocowań do obręczy zdarta.>

 

Stopa śruby są wyrobione czasami się nie chcą wkręcać dopiero po mocniejszym dociśnięciu.Albo wkręca się trochę i koniec wkręcania.

 

Po za tym wszystko trzeba odnawiać, nóżki utrzymujące poziom stopy są wzmacniane czym się da bo się buja stopa inaczej.

 

Więc nie wiem panowie co Tu robić remontować to czy po prostu zbierać kasę na nowy sprzęcik.Nie musi być nawet taki jaki teraz mam może być.

-Werbel

-Stopka

-Centralka

-1 tom

Myślę że to mi wystarczy.Chyba że cena nie będzie dużo się różniąca to mogę zainwestować w zestaw z dwoma tomami.

 

Pytam teraz bo nie wiem czy zbierać na nowy zestaw czy remontować.

 

Kase uzbieram.Praca ulotki itp, jakieś złomy się znajdą i sobie pozbieram, tylko liczę na fachowe opinie żebym babola nie dowalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...