Skocz do zawartości
KlakDrumer

Wygluszenie i dobra wentylacja.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie !!

 

Jest juz sporo tematow jak wygluszyc salke lecz mnie nurtuje inne pytanie.

 

Mianowicie jak sie zabrac do wygluszania pomieszczenia ale by sie tam nie ugotowac :)

 

Grajac w tym ,,garazu'' (prawdopodobnie 17m2) strasznie jest goraco przy uchylonych 2 okienkach i otwarych drzwiach :) chce ten garaz teraz zaczac powoli wygluszac by w pewnym stopniuu wyeliminowac wydobywanie sie dzwieku na zewnatrz. Garaz jest wolnostojacy. Boje sie ze jak zaczne wygluszac to zrobi sie tam jak w piekarniku :((.

 

Przedstawiam plan jak chce to zrobic i mam nadzieje ze wprowadzicie zmianki jakies by tam dalo sie funkcjonowac :) pozdro !

 

Plan.

 

1. Na scianach mam juz wytlaczanki wiec zostana, ustawiam od podlogi do sufity styropian (wszystkie sciany)

2. Na styropian naklejam cienkie warstwy welny mineralnej (chyba 2 cm )

3. by jakos wygladalo jakies plyty na to i dlugimi wkretami wkrecic w sciany ( jaka plyte mozna tam dac?? ) i ta plyte maluje i dla efektu daje w niekture miejsca piramidki pomaranczowe :P

4. Sufit obijam albo wata mineralna lub piramidkami

5. podloga jest wylozona dywanami

6. nie mam jeszcze pomyslu na drzwi. :)

7. nie mam pomyslu na wentylacje pomieszczenia (male okienka ktore nic nie daja i drzwi ktore tez nic nie dadza w cieple dni )

 

Wiec Pomocy !! i czy to dobry plan ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bawiłbym się w styropian i piramidki , tylko wełna ISOVER PT 80 ...

A na to płótno ...

 

Natomiast niekoniecznie będzie tam po wytłumieniu gorąco - wytłumienie działa w obie strony jeśli chodzi o temperaturę , w zimę jest cieplej a w lato chłodniej - beton się nagrzeje od zewnątrz , ale warstwa tłumienia nie przeniesie tego ciepła do środka tylko je "zatrzyma" ...

Ale nie zaszkodziłoby założyć wentylator zamykany , aby ewentualnie w lato go można było włączyć ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtomek, a jaka grubosc welny ? i czy to bedzie estetycznie wygladalo ? :) a jak z reszta moze byc moj plan co do innych rzeczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby do ścian przykręcić legary (grube listwy) 10cm , i pomiędzy nie dać wełnę 10cm - ISOVER PT 80 - jedna z lepszych jesli chodzi o własności akustyczne.

A potem takerem do tych legarów przywalisz płótno.

Ta wełna nie pyli , więc nie ma problemu.

Ja teraz robię z tej wełny absorbery szerokopasmowe dźwięku - bo gąbka(piramidki) czy styropian nie dają rady przy niskich częstotliwościach ...

Ja Ci tylko podpowiadam - Twoja decyzja :)

 

Jeśli na suficie nie zależy Ci aby go całkiem "oddzielić od świata" , to ewentualnie piramidki (tylko przynajmniej 5cm wysokości) - całe pomieszczenie w wełnie to też raczej średni pomysł , bo zrobi się bardzo głucho ...

 

Ale jedna sprawa - dźwięk to takie ścierwo, że nie ma 100% pewności jak sie później zachowa - dlatego najlepszym wyjściem są pomiary dźwieku - niestety profesjonalne dość kosztowne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam np. mam 15 cm wełny i raczej nie działa to w znaczący sposób na temperaturę ;) Oprócz tego oczywiście przydała by się regulacja ogrzewania. Ale myślę że duży wiatrak i regularne wietrzenie powinno załatwić sprawę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja tam np. mam 15 cm wełny i raczej nie działa to w znaczący sposób na temperaturę ;) Oprócz tego oczywiście przydała by się regulacja ogrzewania. Ale myślę że duży wiatrak i regularne wietrzenie powinno załatwić sprawę ;)

 

No własnie - bo działa jak izolator :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtomek, a czyms zastompic mozna plotno ? jakimis plytami ?

 

[ Dodano: 26-02-2012, 22:43 ]

czy to plutno i plyte gipsowa ?

 

[ Dodano: 26-02-2012, 22:49 ]

i czy te przerobki zmniejsza wilgotnosc w tym pomieszczeniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej żadnej płyty - chyba , że chcesz mieć pogłos nadal jak w studni ;)

Chodzi o to , żeby wełna pochłoneła "nadmiar" dźwięku , a jak dasz np płytę gipsową , to dźwięk będzie się od niej odbijał i dalej będziesz w 4 literach ;)

 

[ Dodano: 26-02-2012, 22:54 ]

Jeśli masz wilgoć w pomieszczeniu to ratuje Cie styropian - ale od zewnątrz - izolacja od wewnątrz nic nie daje w temacie wilgoci ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle że dobrym rozwiązaniem, jest jakaś najtańsza wykładzina podłogowa;) U mnie działa i dobrze izoluje od wełny. Przy okazji poprawia akustykę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myśle że dobrym rozwiązaniem, jest jakaś najtańsza wykładzina podłogowa;) U mnie działa i dobrze izoluje od wełny. Przy okazji poprawia akustykę

 

Dokładnie - nawet jak najcieńsza - ta wełna nie pyli , więc o to nie ma się co martwic.

A jak się dobrze naciągnie , to i estetycznie będzie wyglądać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz wykopać obok tego garażu głęboki dół to poczytaj o klimatyzacji ziemnej.

 

Co do wentylacji to jest to ostatnie niepoznane przeze mnie ogniwo budowy klatki dźwiękowej. Nie mam pojęcia jak zrobić wentylacje aby nie przenosiła hałasu, a chętnie się dowiem. Podpinam się do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak możesz wykopać obok tego garażu głęboki dół to poczytaj o klimatyzacji ziemnej.

.

 

Taniej będzie kupić klimatyzator :)

 

 

A co do ceny ...

1 m2 wełny to 37zł - policz metry ścian

1mb materiału o szer 150cm to 7-15zł - jeśli wykładzina , to trzeba szukać

drzewo - nie wiem - udaj sie do lasu :biggrin:

 

Trudno dokładnie określić - ale jeśli z obliczeń wyjdzie Ci np 2000zł , tzn że faktycznie wydasz 3000 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko że dobrze wykonana klima ziemna zużywa góra 0,3kW dziennie, a może nawet chodzić w układzie rotacyjnym, bez zasilania, przez no powiedzmy 1000 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
a może nawet chodzić w układzie rotacyjnym, bez zasilania, przez no powiedzmy 1000 lat.

 

Inwestycja "na lata" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak możesz wykopać obok tego garażu głęboki dół to poczytaj o klimatyzacji ziemnej.

.

 

Taniej będzie kupić klimatyzator :)

 

[...]

 

Trudno dokładnie określić - ale jeśli z obliczeń wyjdzie Ci np 2000zł , tzn że faktycznie wydasz 3000 ;)

 

Taniej, prościej i szybciej kupić Rolanda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie najlepsze chlodzenie dadza stojace wiatraki :D i po problemie :)

 

Wiadomo, to są nieco podobne słowa, ale powinieneś sobie zdać sprawę, że wentylacja to coś trochę innego niż wentylator... Wentylator niestety nie zamienia zużytego powietrza na tlen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale bedzie mozna wietrzyc pomieszczonko:)

 

[ Dodano: 01-04-2012, 23:21 ]

by nie zakladac nowego tematu :) jestem w trakcie wygluszania garazu, powiecie mi troszke o kasetonach sufitowych, czy w znacznym stopniu one wygluszaja? czy tylko delikatnie, szukalem na forum ale nic nie znalazlem ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...