Skocz do zawartości
L.mArK

bębny L.mArK'a | update 12.07.2008

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zaprezentować wszystkim wyremontowany przeze mnie skromny zestaw Polmuz w konfiguracji 12", 13", 20" oraz werbel Yamaha Stage Custom Advantage Nouveau 14x5.5". Bębny są w kolorze jaki widać na fotkach natomiast werbel w Cranberry Red.

 

Blachy:

Sabian B8 hihat 13"

Paiste 201 Crash 14"

Stagg Furia Crash 16"

Polmuz Ride 20"

Istanbul Mehmet EFES Professional splash 8"

 

Hardware Basix 800

stopka Tama HP 200

 

DSC00149.JPG

DSC00150.JPG

DSC00151.JPG

 

 

Na tych pierwszych fotka za bębnami to mój gitarzysta nie ja :smile:

Lepsze fotki zrobię w przyszłym tygodniu jak będę miał aparat bo te telefonem robiłem. Polmuz jak to polmuz brzmi nie najlepiej ale grać się da, na wakacjach planuję zakup czegoś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Genialna robota! Muszę przyznać, że to najładniejszy polmuz jakiego widziałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm :biggrin:

 

no to się nazywa PoLmuz kurde to jest jakiś Pro Polmuz ;) hehe

 

fajne bębny graTuluje :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L.mArK, domyślam się, że spalsh to wycięta jakaś stara blaszka. Sam się ostatnio zastanawiam nad wycięciem cienkiego polmuza 14 na jakiegoś splasha, ale nie wiem czy to dobry plan, jak Ty na to patrzysz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak splash jest wycięty z crasha 14" polmuza który mi pękł. Myślę że jak masz niepotrzebną blaszkę to możesz poeksperymentować aczkolwiek brzmienie jest do niczego, bardziej przypomina bella niż spalsha, jednym słowem szkoda czasu na wycinanie ;) ale w przyszłym tygodniu będę miał splasha Istanbul Mehmet Efes Professional 8" więc będzie na czym pograć :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cudo z polmuza uczyniłeś. Cholera ciągle brak mi pary, żeby się zabrać za lakierowanie swoich bębnów, ale takie obrazki mnie przekonują.

 

Bardzo fajnie wyglądają bębny z HW B800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

L.mArk napisz jak remontowałeś tego Polmuza, czy jest to tylko lakier czy coś jescze przy nim robiłeś?? Obręcze drewniane były oryginalnie przy tej centrali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow najładniejszy jaki widziałem, ale na wakacje będe miał ładniejszego :badgrin: czarną perłę :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Sam jestem w trakcie remontu mojego Szpadra i mam nadzieję, że efekt będzie podobny. Gratuluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśniam wszelkie spekulacje ;) na gołe korpusy została naklejona zwyczajna okleina którą można kupić np w castoramie a następnie na okleinę został położony przeze mnie pędzlem zwyczajny lakier bezbarwny do parkietów. Jak się maluje pomału i dokładnie to nie ma żadnych zacieków i powierzchnia jest idealnie gładka. Położyłem dwie warstwy lakieru ale mam zamiar jeszcze jedną dać :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A gdzie masz floor toma?

 

Widać taka konfiguracja mu odpowiada :)

Chociaż rzeczywiście taka 14" by sie przydała :)

 

 

A w ogóle L.mark to czemu okleinę pokryłeś lakierem? Była taka potrzeba? Bo dla mnie to taki nonsens trochę... Wyjaśnij mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny zestaw ;) a co do zestawu to brakowało mi by jeszcze tom-toma... :smile: spoko blaszki ;) co niektóre :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w ogóle L.mark to czemu okleinę pokryłeś lakierem? Była taka potrzeba? Bo dla mnie to taki nonsens trochę... Wyjaśnij mi :)

okleina sama w sobie była matowa i wyglądało to niezbyt ciekawie, strasznie szybko kurz siadał i sie brudziła.

 

A gdzie masz floor toma?

 

Mam floor toma ale na nim nie gram, z wszystkich bębnów jest najgorszy, nie da się z niego wydobyć fajnego niskiego dźwięku, jak ściągnąłem z niego oryginalną okleinę to się okazało że korpus ma grubość jakieś 3 mm natomiast reszta to jakieś 5 mm takiej płyty papierowej :smile: no i na nim nie gram, nastroiłem toma 13" dosyć nisko i mi to odpowiada ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
spoko blaszki
ekhm, pomyśl czasem zanim coś napiszesz...
nastroiłem toma 13" dosyć nisko i mi to odpowiada
no i super, ważne, żeby Tobie odpowiadało i żebyś był zadowolony :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o blaszki to jest to totalne minimum na czym się da grać, oczywiście na pewno są i tacy którzy powiedzą że nie mogli by na takich grać i pewnie mają rację :smile: w lipcu albo w sierpniu planuję kupić nowe bębny, w grę wchodzi Mapex M Birch lub coś lepszego używanego jak się trafi a potem to już tylko w blachy inwestuję :smile: moją pierwszą lepszą blaszką którą kupiłem i na którą czekam jest jak już pisałem wcześniej Istanbul Mehmet Efes Professional Splash 8", od czegoś trzeba zacząć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Istanbul Mehmet Efes Professional Splash 8"
fajnie, fajnie :) jak Ci nie podejdzie, to daj znać - może będę zainteresowany :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super !

Zawodowa robota, cudo Ci wyszło :)

Brzmienie daje rade? Jakie naciągi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dotarł do mnie splash Istanbul Mehmet Efes Professional 8", rewelacja, brzmienie takie jakiego szukałem, jedynie co to mógłby być odrobinę głośniejszy, ale ja będę go używał wyłącznie w spokojniejszych kawałkach więc jest ok :)

jak dorwę aparat to zamieszczę zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...