Skocz do zawartości
Mackowiak

Dw pdp FS vs Dw pdp M5 vs Mapex Meridian Maple

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie zostanę zjedzony, ale uważam że PDP jednak górą. Miałem okazję pograć na każdym modelu i wszystkie były zbliżone jakościowo i brzmieniowo.

 

Spotkałem się z opiniami (również na forum), że PDP to jednak 'nie to'. Że brak tam 'duszy'. Moim zdaniem to reakcja obronna sporą popularność tych zestawów - dobra jakoś za dobrą cenę - i pewnie to wielu niezbyt odpowiada.

 

FS vs M5? szczerze mówiąc obojętnie - ja bym brał FS bo nieco tańszy zestaw a do tego ładniejsze wykończenie - różnica w brzmieniu - wręcz symboliczna.

 

Ostatecznie nieważne który zestaw wybierzesz - czy Mapexa, czy PDP - to będziesz zadowolony.

 

Ja bym brał FS, ale opinie będą różne na forum, od razu uprzedzam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w brzmieniu na korzyść którego zestawu ? M5 czy Fs ? Bo z tego co widzę, różnica w cenie też jest symboliczna, kilkadziesiąt złotych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pewnie zostanę zjedzony, ale uważam że PDP jednak górą. Miałem okazję pograć na każdym modelu i wszystkie były zbliżone jakościowo i brzmieniowo.

 

Spotkałem się z opiniami (również na forum), że PDP to jednak 'nie to'. Że brak tam 'duszy'. Moim zdaniem to reakcja obronna sporą popularność tych zestawów - dobra jakoś za dobrą cenę - i pewnie to wielu niezbyt odpowiada.

 

FS vs M5? szczerze mówiąc obojętnie - ja bym brał FS bo nieco tańszy zestaw a do tego ładniejsze wykończenie - różnica w brzmieniu - wręcz symboliczna.

 

Ostatecznie nieważne który zestaw wybierzesz - czy Mapexa, czy PDP - to będziesz zadowolony.

 

Ja bym brał FS, ale opinie będą różne na forum, od razu uprzedzam ;)

 

 

Widac swietna masz znajomosc o bebnach :roll:

M5-klon FS-brzoza Brzmieniowo sie roznia,polecalbym ci przejechac sie do sklepu i ograc zestawy,ktory tobie bardziej przypasuje :smile:

Ale moim znadnie powinienes wziac pod uwage GRETSCH CATALINE I PEARL V...

Są to wietne bebny ,brzmienie troch moga pobic :smile: Pdp ma strasznie szajskie werble,reszta jest nawet spoko,bebny musza byc nowe? W tej cenie lub jakbys troszke dolozyl mozesz wyrwac swietne profesjonalne bebny :cool:

Przejedz sie do sklepu oblukaj bebny i wybierz te ktore ci najbardziej pasuja,lub kup uzywke,zostanie na blachy,lub celuj w cos z wyzszej poleczki ;)

Pozdrawiam,zycze udanego wyboru i mysle ze pomoglem ! :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze FS to brzoza a M5 to klon - czy ja powiedziałem że tak nie jest? A słyszałeś te bębny obok siebie? Brzmią niemalże identycznie - wystarczy leciutko niżej FS nastroić i różnica będzie bardzo mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak najlepiej będzie, jak pojadę do Bydgoszczy je opukać :P dokładać nie zamierzam, za 2200 nie wiem, czy dostanę używany dużo lepszy shell set z werblem. Patrzałem na allegro i nic mnie nie zainteresowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu shell set + werbel za 2300 był chyba w drumshopie. Teraz można go kupić za 3000 zł , więc odliczając hardware, pewnie wyjdzie podobnie. Potrzebuję tylko bębny + werbel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.thomann.de/pl/mapex_mr529s_meridian_birch_cy.htm najtaniej + przesylka

http://allegro.pl/perkusja-gretch-catalina-ash-i2429885278.html swietne bebny w dobrej cenie

 

PROFESJONALNY SET LEPIEJ DOLOZYC KILKA STOWEK ,TROCHE STOI JUZ NA ALLEGRO MOZE GOSCIU TROCHE ZEJDZIE Z CENY!!!!!!!!!1

 

http://allegro.pl/pearl-session-i2413849075.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, miałem identyczny problem jak autor tematu:)

 

Ja wybrałem PDP FS i jestem zadowolony. Mapex M brzmi inaczej i wg mnie gorzej, ale obadać sobie możesz sam w DC jak masz okazję.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...