Skocz do zawartości
maniek1428

POMOC PRZY WYBORZE PERKUSJI ELEKTRONICZNEJ

Rekomendowane odpowiedzi

zakladalem juz taki temat ale nikt sie nie odezwal...

 

POtrzebuje pomocy w sprawie wyboru perkusji do studia + na występy elektronicznej ... Jest tak duzo w sieci informacji ze nie wiadomo od czego zaczynyac. Jedni ida w rolandy inni w alesisy. Digdrum ???

 

Proszę o wypowiedz kogos kto ma pojecie o perkusjach elektronicznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak do 2500 góra do 3000 ;/

 

[ Dodano: 29-12-2012, 10:16 ]

ZNALAZŁEM spoko ALESISA 10 STUDIO Czy to było by dobre rozwiązanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak do 2500 góra do 3000 ;/

 

[ Dodano: 29-12-2012, 10:16 ]

ZNALAZŁEM spoko ALESISA 10 STUDIO Czy to było by dobre rozwiązanie ?

 

Może dig drum i roland td 4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alesisa dm5 pro kit i przerobiłem go sobie na naciągi siateczkowe. Generalnie pad to pad, kawałek korpusu, obręcz, element piezo jak z pocztówki grającej i tyle. Na pewno w Alesis dm5 pro jest już dość stary moduł, choć brzmi nieźle i z tego co wiem do tej pory używają go do triggerowania stopy na żywo. Jak bym szukał perkusji za większe pieniądze to chyba bym się zdecydował na DigDrum i do tego jakiś moduł Rolanda. W tych pieniądzach myślę że TD6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o taką perkusję która przyda mi się w studiu i nie będzie mi wstyd rozłożyć ją przed publicznością bo taką ewentualność też uwzględniam

 

[ Dodano: 13-01-2013, 17:05 ]

ROLAND TD 9 KX ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja triggerowałem Pearl-a Export-a. Beczki przerobił mi Pan Kazimierz (firma DIG DRUM), serdecznie go pozdrawiam. Podłączyłem to z modułem Roland TD-8 i jestem zadowolony. Po pierwsze zyskałem na wyglądzie scenicznym. Po drugie jest możliwość działania głośnością (na chałturach idealna opcja). Po trzecie moduły TD-8 swoje lata mają ale można do nich wpakować naprawdę niezłe brzmienia. Niestety jak na mój gust to ciężko jakieś uczciwe blachy na tym wykręcić (piszę ogólnie o modułach Roland) dlatego blacharkę mam akustyczną. Jest to swego rodzaju kompilacja elektroniki i akustyka ale całkiem nieźle się to sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie to nie wchodzi w grę. Musi byc sygnał cyfrowy. W studiu mi sie przyda

 

[ Dodano: 16-01-2013, 15:29 ]

Mam do wydania 6000 zł w tej cenie można jedynie kupić Roland TD9 KX2 czy w tej cenie znajde coś lepszego ??? http://www.fan.com.pl/pl_PL/p/Perkusja-Elektroniczna-Roland-TD-9-KX2-z-rama-MDS-9-/1672?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2013-01&utm_content=1672#nclid=63512596ba4317edb1ac28da886a9566

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj najnowszego ROLANDA TD 15 ( warto ) - cenę zawsze można troche "wynegocjować" - w sprawie padów zapraszam na P.W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj :D. Chciałem kupić Alesisy ale prawie KAŻDY mi to odradził, podobno wykonanie jakość itd. są tragiczne, a do tego cała perkusja jest bardzo głośna. Ostatecznie zdecydowałem się na zestaw Dig Drum z modułem roland td8 (bardzo fajny). Nie jestem jakimś super specem bo przygodę z elektronicznymi bębnami zacząłem bardzo nie dawno, ale uważam że to był dobry zakup. Miałem okazję grać jeszcze na bębnach Yamahy, bodajże dtx press i seria wyżej, i wrażenia z gry nie były tak fajne (w przypadku dig drums masz chociaż namiastkę "prawdziwych" bębnów a nie uderzasz w krowie placki rodem z teledysków Kombi). Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając 6000zł, nie zastanawiał bym się i kupił Rolanda TD 9kx 2. Ja sam mam Td 9 kx i już w pierwotnej wersji daje radę. Naprawdę solidny sprzęt, a i wyglądu nikt by się nie powstydził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dig drum ? co z niego nie ma żadnej gwarancji.. Co jak sie coś zepsuje ? Chłop sprzedaje na allegro 5 letniego 9kx za 5760 zł hahaha żal. Poluje na TD 9 kx2 ale jakoś dobrych ofert nie moge znalezc ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słuchaj, ja za swojego TD9KX-a dałem rok temu 6000 zł. Był co prawda jeszcze pół roku na gwarancji, ale nie był to nowy sprzęt. Owszem widziałem w tamtym czasie dwie oferty za 5000 zł ale schodziły od ręki i lak dzwoniłem to już były sprzedane.

Możesz kupić taki zestaw

 

http://allegro.pl/perkusja-elektroniczna-roland-td-9-pady-dig-drum-i2955615163.html

 

Pady Dig Druma ale moduł Td 9. Nie musisz obawiać się o pady. Miałem kiedyś zestaw od pana Kazimierza i powiem obiektywnie że w samych padach różnica jest nie wielka (o ile jest).

Niestety będziesz z czasem musiał zainwestować w talerze (te które miałem były kiepskie, chyba że przez ten czas coś się zmieniło) i kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to widzisz... a teraz za td9kx2 nówkę płace 6000 zł ale bez przesady zeby wystawiać 200 zł mniej perkujsę o model niższą i w dodatku 5 letnią

 

tamtą oglądałem. podoba mi sie ale dziwnie te talerze są przymocowane.

 

[ Dodano: 18-01-2013, 16:59 ]

Witaj :D. Chciałem kupić Alesisy ale prawie KAŻDY mi to odradził, podobno wykonanie jakość itd. są tragiczne, a do tego cała perkusja jest bardzo głośna. Ostatecznie zdecydowałem się na zestaw Dig Drum z modułem roland td8 (bardzo fajny). Nie jestem jakimś super specem bo przygodę z elektronicznymi bębnami zacząłem bardzo nie dawno, ale uważam że to był dobry zakup. Miałem okazję grać jeszcze na bębnach Yamahy, bodajże dtx press i seria wyżej, i wrażenia z gry nie były tak fajne (w przypadku dig drums masz chociaż namiastkę "prawdziwych" bębnów a nie uderzasz w krowie placki rodem z teledysków Kombi). Pozdrawiam i mam nadzieję że pomogłem

 

 

tak tak alesis to tani badziew. Kupujesz najwzszy model alesisa, a dostajesz najniższy rolanda.

 

Takich perkusji nie ma co w ślepo kupować bo to strata pieniedzy. I co z tym pozniej robic.

 

ja chce dokonać dobrego zakupu nie po to przeznaczam na to aż 6 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...