Skocz do zawartości
undefined693

Bębny i kanciapa w piwnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam zrobioną kanciape w piwnicy - Jest wykladzina na podłodze (nie równa i nie pełna wylewka) , Piec , w którym rozpalam przed graniem, na ścianach gąbki, koce i dywany. Ale wilgoć chyba też jest, bo np. jak podniose troche wykladzine to jest takie białe i wilgotne, dywany i koce jak są przy ziemi , to też się niszczą.. Bębny będą się tam niszczyć.. Da się jakoś zabezpieczyć je przed tym .. przykryć, okryć.. Nie chce mi się przy każdym graniu ich znosić i rozkładać , a potem znów składać ^

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak wyłazi wilgoć to własnie z powodu tego że w pomieszczeniu są skoki temp. sam piszesz że zanim zaczynasz grać rozpalasz piec. musiałbyś bardzo mocno nagrzać pomieszczenie i jednocześńie je wietrzyć aby pozbyć się wilgoci. potem w pomieszczeniu trzeba utrzymywać stałą temp. i to tak powyżej 15stC. te wszystkie koce, dywany i gąbki masz do wywalenia bo one "napiły" się wody i mogą zacząć gnić a to będzie szkodzić nietylko garom ale i twojemu zdrowiu. skoro nie masz pełnej wylewki to moze się okazać że wilgoć wyłazi z gleby :( i będziesz miał niezwykle trudno się tego pozbyć. poza tym wylewka powinna być zrobiona w odpowiedni sposób. jak to piwnica w domku to masz mnóstwo pracy ale może się udać jednak jeśli to jakaś kamienica wielorodzinna to daj sobie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem nieogrzewaną choć suchą kanciapę w piwnicy. Około metr w ziemię. Sucha, od lat trzymałem tam drewno i np. rowery. Żadnych problemów z wilgocią. W tym roku zainwestowałem w doprowadzenie ogrzewania stałego (CO), założyłem drzwi. Ściany zostały pomalowane i lekko wytłumione. Sufit pokryłem gąbką studyjną. Gra się przyjemnie, ale obligo to słuchawki. Jest potwornie głośno. Wilgotne pomieszczenie bym sobie odpuścił zupełnie, zniszczysz bębny. Rada to osuszenie, czyli ciepło + duży pochłaniacz wilgoci (około 400-500 złotych ze zbiornikiem). Dopiero po wysuszeniu moim zdaniem można grać.

 

Moja kanciapa przed

 

dsc4570n.jpg

 

kanciapa.jpg

 

i teraz

 

 

d300618.jpg

 

d300621.jpg

 

Latem będę zamurowywał jeszcze okno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...