Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

W kwestii elektronikow jestem zupelnym laikiem, ale pozniewaz sytuacja zmusza wiec musze sie przesiasc z akustyka i mam kilka pytan... Gram duzo chaltur ale takich ktore w moim zespole traktuje sie bardzo powaznie - wiekszosc z nas z tego zyje..

 

1. Gram z klikiem wiec kwestia rozdzielania go na sluchawki i przody?

2. Czy dodatkowo przez modul jakims cudem da sie oprocz klika do moich sluchawek wpuscic ogolny odsluch zespolu?

3. Łatwosc poruszania sie po brzmieniach zestawow i poszczegolnych padow na scenie?

4. Wiem ze cena 9 to okolo 6 tys a jak z 12 i jej dostepnoscia bo jakos malo znalazlem ofert w necie...

W gre wchodzi tylko sprzet nowy, zatem co weglug Was w moim przypadku bardziej sie oplaca?

Pozdro:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem niedawno tą samą zagwozdkę ... Nowego TD9 miałem kupić...

Wybrałem używanego TD 12 - i nie żałuję .

 

W 9 nie puścisz oddzielnie klika.

Poza tym w TD 12 masz 4 wyjścia - ostatnio nagrywałem i : 1-stopa , 2-werbel , 3-blachy ,

4-tomy . Większe możliwości masteringu.

Oczywiście da się wpuścić odsłuch z miksera w MIX IN i masz regulację głośności .

Ale jesli miałbym dać za nowego TD12 ok 14 tyś zł , to wolałbym dołozyć i kupić TD 30 .

 

Jeśli chodzi o poruszanie się w menu...

Jest dość intuicyjne i proste , można konfigurować łańcuchy banków - ale nie mam porównania z 9 , bo niestety nie bawiłem się nią praktycznie wcale ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki sam problem jak Ty. Dwa tygodnie temu zakupiłem TD 11 KV za 5,5 tysia plus aktywny odsłuch Berhingera 550 W za tysiala. Spełnia wszystkie moje oczekiwania. Popatrz, poczytaj i śmiało kupuj. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TD 12 to naprawdę świetny sprzęt.A co do zastępstw to TD 11 zastępuje TD 6 a TD 15 właśnie TD 9.Ja brałbym TD 12 mam od kilku lat i mogę powiedzieć że żaden z modułów 9,11,15 choć nowsze daleko ma do TD12 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpo/podpowiedzi:) Wlasnie ostatnio trafilem na td11 i tez rozwazam te opcje. Ponzwiam pytanie w kwestii dostępności td12 bo w necie trafilem moze ze 2 oferty i cena oscylowala w granicach bodajze 9500+ rama osobno czy jakos tak.. Z td9 i 11 raczej nie ma problemu jezeli chodzi o kupno ale wlasnie zadziwiajacy jest dla mnie fakt malej dostepnosci td12... A Wy gdzie kupowaliscie? I jeszcze co myslicie na temat uzywanych setow elektronicznych - nie ma problemow z jakims "zuzyciem" elektroniki lub samych padow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego zestawu TD-12 raczej nie kupisz. Moduł zakończono produkować w 2012 roku. jeżeli wszystko chcesz podpiąć/rozdzielić tak jak piszesz, to radzę moduł TD-12. Używkę kupisz za 3000-3500. Jeśli chcesz nowe - to raczej pady i rama. Co do talerzy to tylko Roland, ramę też polecałbym tej firmy. Pady Rolanda są dość drogie. Rozważ zakup DigDrum. Dużo tańsze, a zdaniem wielu nie ustępują Rolandowskim w działaniu.

 

A co do zastępowania modułów: Td-11 zastąpił TD-4. TD-9 zastąpił TD-6, A TD-15 zastąpił TD-9.

Td-12 nie ma następcy (niestety). Zarówno TD-12 jak i TD-20 zostało zastąpione przez TD-30.

 

Jeśli chodzi o małą dostępność TD-12 - to to ludzie nie chcą go sprzedawać właśnie za dobrą jakość w stosunku do ceny jaka trzeba było zapłacić za moduł. Pewnie dlatego Roland nie wypuścił następcy, kto wtedy kupiłby TD-30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro widziałem ostatnio ze 3 aukcje z modułem TD12 w bardzo rozsądnych cenach. Niestety całych nowych zestawów, jak kolega wyżej pisze, już się nie kupi, jedynie używane ale jeśli chodzi o Rolanda to są produkty dość pancerne i sporo potrafią znieść, przynajmniej z mojego doświadczenia tak wynika a mam styczność z Rolandem już ok 5 lat.

Pozdr, Samek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki:)

@Parzych z mozesz cos wiecej o tej td 11KV napisac? Czy w sluchawce moze byc klik i odsluch zespolu a na przodach tylko bebny bez klika? Jak z funkcjonalnoscia modulu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieki:)

@Parzych z mozesz cos wiecej o tej td 11KV napisac? Czy w sluchawce moze byc klik i odsluch zespolu a na przodach tylko bebny bez klika? Jak z funkcjonalnoscia modulu?

TD11 to moduł to ćwiczenia w domu a nie na scenę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie o zakupie nowej TD11KV, sprzedazy modulu i kupna modulu TD12? Oplaca sie taki zabieg zeby miec nowe pady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno zestawu TD-11KV i wymiana modułu nie opłaca się w żadnym stopniu. Jeśli już to raczej opłaca się kupić TD-9 KX2. Ceny podobne z tego co widzę. TD-11 na Allegro za jakieś 5800, a TD-9 KX2 za 6000.

Różnica w padach i ramie kolosalna. W TD-9 KX2 masz przede wszystkim VH-11. A rama MDS-9 daje większe możliwości. Zresztą temat był poruszany http://www.perkusja.org/viewtopic.php?t=62852 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi jeszcze za ile mniej wiecej moglbym pogonic nowy modul TD9? Moze tu byliby jacys chetni?:)

 

Za 1800zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...