Skocz do zawartości
Igoras1997

czyszczenie blach

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Kupiłem sobie Zilidjan-y ZBT, są one mocno ufajdane, podejrzewam że to "leżaki" garażowe. Ale cena była okazyjna.

Postawię piwo, temu który wyjawi mi nazwę specyfiku którym mogę je wyczyścić. Próbowałem białym jeleniem, ale bez skutku. Może jakimś cilitem, czy innym domestosem? A może po prostu mleczkiem do czyszczenia blach? Jeżeli tak, to czy firmy tych mleczek, mają jakieś znaczenie, czy do wszystkich lane jest to samo, tylko z inną etykietą?

 

Zdjecia nie chcą się załadować na imageshacka, dlatego na razie proszę o poradę bez nich;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jakie to zabrudzenia. Jeśli zielone plamki, to raczej nie doczyścisz, patyna. Ja zabrudzenia czyszczę pastą druchema czarną, trzeba chwilkę poczekać żeby "zmiękła", a później szmatką lub papierem toaletowym. A na małe ślady po pałkach sam papier wystarcza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli zielone plamki, to raczej nie doczyścisz, patyna

Patyny nie da się doczyścić? Jasne że się da, chyba że cała blacha w 100% byłaby nią pokryta, to wtedy słabo. Ale małe plamki patyny zejdą przy mocniejszym szorowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale napisał Igoras, że dość mocno urąbane, zresztą, temat chyba do kosza, już jest drugi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

KIWI do Miedzi i Mosiądzu.

 

Adres do wyslania piwa podac na PW ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, zdublował mi się post, przez wolnego neta ;)

 

No, nie nabijajcie się, tak to jest jak się naoglada na koncertach swieconcych jak psie jaja blach ;) hahahaha

 

Ari, jak się kiedyś spotkamy, to obiecuje że ci postawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari

333300_478123022214735_1933440513_o.jpg

 

Tu masz efekt KIWI o którym napisałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KIWI do Miedzi i Mosiądzu.

 

Adres do wyslania piwa podac na PW ? :P

 

Nie wpływa to źle na blachy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wpływa to źle na blachy ?

Ja raczej nie bawię się w czyszczenie, dla siebie tylko 2 razy wyczyściłem, jak już się zaczęły blachy robić zielone. Żadnych efektów ubocznych nie widzę. Ktoś kiedyś pisał, że podobno mogą szkodzić powłoce ochronnej blachy. Ale podobno również bębny w okleinie nie brzmią, a czarne są najszybsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wpływa to źle na blachy ?

Ja raczej nie bawię się w czyszczenie, dla siebie tylko 2 razy wyczyściłem, jak już się zaczęły blachy robić zielone. Żadnych efektów ubocznych nie widzę. Ktoś kiedyś pisał, że podobno mogą szkodzić powłoce ochronnej blachy. Ale podobno również bębny w okleinie nie brzmią, a czarne są najszybsze.

 

kupiłem specyfik dr. Beckmann-a. I talerze świecą się jak psie jajca, ale niestety nie ustąpiły mocniejsze zabrudzenia. Moczylem je w tym specyfiku z 15 minut, potem energicznie tarlem. I nic ;) chyba kupię Kiwi, ale w naszym mieście ich nie ma ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat KIWI. Latam od 2 dni po Wrocławiu i nigdzie nie mogę dostać tego specyfiku ! Praktiker, Obi, Samochodowe, Kaufland - no nigdzie nie ma ! Jakieś pomysły albo dobre namiary gdzie dostane (w jakim sklepie albo najlepiej miejscu we Wro) ten Kiwi do Mosiądzu ? Sprzedaż wysyłkowa nie wchodzi w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podepnę się pod temat KIWI. Latam od 2 dni po Wrocławiu i nigdzie nie mogę dostać tego specyfiku ! Praktiker, Obi, Samochodowe, Kaufland - no nigdzie nie ma ! Jakieś pomysły albo dobre namiary gdzie dostane (w jakim sklepie albo najlepiej miejscu we Wro) ten Kiwi do Mosiądzu ? Sprzedaż wysyłkowa nie wchodzi w grę.

 

 

Właśnie też latalem, i specyfiki sygnowane przez Kiwi, znajdziesz we wszelkiego rodzaju sklepach gospodarstwa domowego itp.

u mnie po prostu nie było do miedzi i mosiądzu, mieli tylko do złota i chyba srebra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPRAWDZONE INFO: wygrzebalem w necie ze produkty KIWI mozna znalezc w sklepach o nazwie Piotr i Pawel.. Bylem w jednym z nich i w koncu dostalem to czego szukalem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...