Skocz do zawartości
Dysman

Zestaw do 3000zł

Rekomendowane odpowiedzi

witam chciałbym kupić zestaw perkusyjny za ok 3000zl.

Jestem początkujący ale nie kompletny nie ogar. Aktualnie gram na Polmuzie ale chciałem zacząć grać na zestawie który brzmi :D.

Wiem ze jest wiele takich tematów ale na żadnym nie ma uwzględnionego gatunku jaki chce się grać. Tak więc moje pytanie jest takie :

 

jaką perkusję (używaną) polecicie do HardRock-a do 3000zl??

interesuję mnie cały zestaw razem z blaszkami

 

myślałem nad pearl-em export ale wole się spytać kogoś bardziej doświadczonego

 

z góry dzięki i mam nadzieje że mnie nie olejecie

 

Proszę o niepisanie głupich komentarzy w stylu "opcja szukaj nie boli" ponieważ to forum jest właśnie od takich rozmów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W postach nie ma uwzględnionego gatunku "HardRock" ale tak samo jak rock , metal czy disco polo ,ważne żeby sound Tobie przypadł do gustu.

Moim zdaniem nie ma bębnów do danego stylu każdy gra jak lubi i jak mu się podoba.

Przechodząc do meritum jeśli mam polecić jakieś garnki to :

- Mapex M brzozowego, może być również klon zależy od Twoich upodobań

jak dobrze pójdzie znajdziesz za 1800-2000 zł shell set z HW

Co do blach tak samo jak bębny, co kto lubi , osobiście jestem fanem Paistów wiec:

- Paiste stara Alpha lub nowa : każda z blach(hh,ride,crash) można dorwać po 250-300 zł

 

Wiec całość zamknie się w Twoich 3000 zł.

Perl export też nie jest zły tylko wystrzegaj się okleiny. Kupuj lakier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z soundem to chciałem kupić coś żeby bębny brzmiały głęboko i nisko ale żeby też nie przesadzić i tak myślałem żeby do tego był jakiś dość szybki werbel z dobrym atakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym jeszcze posiadaczy Mapexa M, Yamahy SC i Pearla Export o opinie na temat tych zestawów i brzmień. Chodzi mi który z tych zestawów ma najniższy sound.

A druga prośba to może ktoś doradzi jeszcze jakiś zestaw o niskim brzmieniu (no chyba że Mapex M, Yamaha SC i Pearl Export sa najlepszymi w tej półce cenowej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam osobiście Mapexa Pro M - grałem długo na takim sprzęcie (kupiony jako nowy w około 2002/2003 roku jeszcze ze złotymi plakietkami na korpusach) konfiguracja 20x18, 10x8, 12x9, 14x14 (stojący), 14x5.5 (10 śrub) Świetny sprzęt (gniazdo nie ingerujące w korpus centrali) teraz takie coś znajdziemy dopiero w Saturnie. Solidne klonowe beczki bardzo ciepło brzmiące a jakość wykonania na bardzo wysokim poziomie :) myślę że w 3 tysiącach mógłbyś poszukać jakiegoś używanego setu tej klasy :) Gary na lata!!! :biggrin:

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczę jeszcze że znajdzie się jakiś posiadacz albo osoba która miała okazję zagrać na Pearl-u Export i opisze mi tę bębny i zareklamuje sound:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alesis DM8 USB Kit - genialny zestaw perkusyjny. Ostatnio jak byłem w sklepie muzycznym, to stał właśnie jakoś za 3 tysie, troszkę mniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alesis DM8 USB Kit - genialny zestaw perkusyjny. Ostatnio jak byłem w sklepie muzycznym, to stał właśnie jakoś za 3 tysie, troszkę mniej

Nie wiem czy zauważyłeś, ale alesis to zestaw elektroniczny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem na perkusji Pearl Export series i byłem z niej bardzo dumny!

 

Brzmienie było bardzo miłe dla ucha, głębokie i stonowane po prostu jak dla mnie cud miód :P

Ale wszystko zależy od Ciebie czy dobrze nastroisz i jakich naciągów będziesz używać.

Ja grałem na:

centrala - aquarian super kick II

werbel(akurat werbel był z yamahy :P ) ale na powlekanym aquarianie - też polecam

tomy i floor tom - remo ambassador powlekane

 

Te cudowne połączenie z talerzami z Amedia było po prostu jak dla mnie rewelacyjne :)

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...