Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym poradzić się osób nagrywających bębny we własnym zakresie. Czy podpinacie komputer bezpośrednio do mixera czy używacie jeszcze jakiegoś prostego interfejsu audio typu lexicon, behringer itp? Posiadam powermixer yamaha i nie wiem czy najpierw podpinając interfejs wpłynie to jakoś na brzmienie?

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie urządzenia - od mikrofonów poprzez przedwzmacniacze, kable oraz interfej - tworzą tak zwany tor audio. To czy wymiana jednego z elementów wpłynie na uzyskaną jakość zależy od wszystkich pozostałych elementów. Np. jeśli masz tanie mikrofony, to dodanie interfejsu właściwie niczego nie zmieni.

 

Jest też kwestia czy będziesz w stanie usłyszeć różnicę nawet po wymianie czegokolwiek- czyli czy masz dobrej klasy monitory studyjne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodanie interfejsu może mieć wpływ na latencję. Karta dźwiękowa komputera niekoniecznie będzie wyrabiała z otrzymywanym sygnałem i może powstawać opóźnienie w czasie nagrywania co z kolei spowoduje pocięcie materiału pogłosy itd. Interfejs pozwala to zredukować. Ja korzystam z Behringera UCA200. Na razie jednak za mało na tym nagrałem żeby wyrobić sobie jakieś zdanie. Muszę najpierw okiełznać soft :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam behringera uca222 i nikt nie chce tego kupić :P Latencja w normie, w międzyczasie możesz obiad ugotować, na odsłuch przyjdzie czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...