Skocz do zawartości
frytekma

Jaki mikser do domowego nagrywania perkusji?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , widze że było już pare takich tematow lecz ja mam troche inne pytanie.

Potrzebuje miksera aby nagrywac perkusje akustyczna to znaczy mikrofonami, pytanie moje jest takie :

Czy jest możliwe nagranie dzwieku z kazdego mikrofonu na osobnej ścieżce ?

widzialem pare mikserow na necie ktore maja wyjscie USB czyli sa interfejsem audio dzieki czemu w programie DAW (ja uzywam Reaper'a) moglbym ustawic na kazdym dodanym tracku osobny IN z miksera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoom R16 załatwia fajnie ten temat. Tylko że kosztuje ok. 1400 PLN. Ja go mam i nie żałuję wydanych pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważaj, bo nie każdy mikser z wyjściem USB wprowadza wszystkie scieżki osobno do komputera. Ba, nawet mało który to potrafi. Trzeba dokładnie czytać. Ale lepiej zamiast miksera brać odrazu interfejs audio, chyba że zależy Ci na kręceniu gałami/nagłaśnianiu live, ale taki mixer to dużo droższa opcja od przyzwoitego interfejsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli mikser jest także interfejsem audio? np Behringer 2222FX DJ ?

po czym to poznac ze taki mikser/interfejs z usb moglby wprowadzac wszystkie sciezki osobno? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie koniecznie skłaniał bym się w stronę interfejsu, szczególnie ze dużo lepiej wypadają mikrofony jak grają na jakimś przedwzmacniaczu, a mikser z interfejsem USB można dostać w podobnej cenie.

dlatego można ew. zastanowić się nad jakimś mikserem z preampami i interfejsem USB jednocześnie np Alesis Multimix 16 czy Multimix 8 (tańsza opcja) - te kosztują podobnie co interfejs, a dają więcej możliwości. jak ktoś powyżej napisał należy przy tym uważać żeby interfejs nie sumował kanałów do P-L stereo (jak np niektóre Behringery z interfejsem USB), ale dawał możliwość nagrywania wielościeżkowoego. z instrukcji wynika że te Alesisy to potrafią. sam jeszcze nie testowałem, ale mam wkrótce taki zamiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszukuje internet od paru dni odnośnie tych Alesisów i nie mogę znaleźć śladu na temat tego że ktoś nagrywał nimi wielościeżkowo :C co do tego wszystkiego to myśle nad

M-Audio Fast Track Ultra 8R - USB 2.0 Interface który wiem, że na 100% nagrywa 8 ścieżek jednocześnie :) z tego co jeszcze wyszukałem to np. Zoom R16 który tez nagrywa 8 ścieżek naraz i do tego ma fadery i szmery bajery ale chyba ten pierwszy który wymieniłem jest lepszy, ma preamp na kazdym wejsciu mikrofonowym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat, jak to zwykle bywa, typu im dalej w las tym więcej drzew :), większość mikserów z usb sumuje sygnał. Po paru tygodniach zabawy teraz zdecydował bym się na interfejs audio z wbudowanym preampem, phantomem oraz możliwością wpięcia instrumentów bezpośrednio w fejsa.

 

Podsumowując - trzeba zajebiście uważnie czytać instrukcje fejsów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce śmiecić nowym tematem, więc napiszę tutaj.

Jaki mikser/interface polecacie, żeby podpiąć do niego 8 mikrofonów i poprowadzić sygnał do komputera? Może nawet w jednym śladzie zapisywać.

 

[ Dodano: 18-01-2014, 19:27 ]

Dokładnie chodzi mi tylko, żeby miał 8 wejść na mikrofony i kilka pokręteł :D

żadnych dodatkowych wejść niepotrzebnych

 

[ Dodano: 18-01-2014, 19:34 ]

Ooo własnie natrafiłem na miksery rackowe- nadają się?

Behringer RX 1202 FX - na przykład ten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam mixer behringer xenyx 1622usb i do tego program cakewalk 9 pro...jak krok po kroku wszystko ustawićaby móc nagryać i czy da sie w tym mikserze nagrywać wielośladowo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...