Skocz do zawartości
Master123

Powerstroke3 czy może lepiej Emad II?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Otóż przymierzam się do zmiany naciągu na mojej brzozowej centrali (Pearl Vision Vlx 22x18), no i mam dylemat. Szukam wyrazistego ,,kliku" w połączeniu z niskim, krótkim brzmieniem. Mówiąc szczerze nigdy nie miałem styczności z tymi naciągami i kompletnie

nie wiem w co pójść. Który naciąg zagada bardziej punktowo i krótko?

Aha, a jak się ma do tego jeszcze Super Kick II?

 

Szukam podobnego brzmienia:

http://www.youtube.com/watch?v=w5LmbsVn9vA

 

Pozdrawiam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Emad II daje rade na mniejszym tłumiku założyłem ostatnio Powerstroke 3 clear + łatka i moim zdaniem teraz gada idealnie na brzozowej 22x18 ,ale ja mam jeszcze kick port

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja włożyłem jaśka bo gram w małym 30 m2 pomieszczeniu,ale to indywidualna sprawa naciąg ma pierścień tłumiący więc nie jest to konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super Kick II brzmi cieplej, bardziej okrągło i jest dużo bardziej słyszalny z przodu bębna.

 

Jeśli chodzi o Emada, to z przodu jest cichszy, ale ma ładny ciepły punkt. Z tyłu przy delikatnym graniu jest bardziej plastikowy, ale gdy uderzysz mocniej słychać ładne mięsko.

 

Do tego mam na z przodu EQ3 a w środku grubą na 6cm gąbkę studyjną.

 

[ Dodano: 03-03-2014, 22:40 ]

aaa.... jeśli chodzi o PS3 - jest on bardziej otwarty i z pewnością ma mniej mięsa w brzmieniu, ale jest bardzo popularny przez swoją uniwersalność. Mi akurat średnio przypadł do gustu bo brzmiał za twardo i za jasno, ale polecam jeśli szukasz naciągu do wielu sytuacji muzycznych (od jazzu po death metal), czego nie można powiedzieć o Emadach czy Super Kickach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z EMAD'em jest taki, ze zabrzmi dobrze zalozony na kazda centrale. W zasadzie to powinienem napisac ze na kazdej zabrzmi tak samo (z niewielkimi wahaniami). Jesli chce sie wyciagnac z centrali "cos wiecej" to lepszy bedzie Powerstroke, ale tutaj juz trzeba troche posiedziec nad strojeniem, EMAD'a wystarczy nastroic metoda JAW (Just Above Wrinkles) zeby zagral. PS3 przy odpowiednim stroju nie brzmi, on spiewa ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...