Jump to content

razcob

Members
 • Content Count

  654
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Szczytno
 1. razcob

  Remo Black X na werblu

  Black X to to samo co Emperor X czyli podwójna membrana nie 2x7mil ale 2x10mil (!), z dodatkową łatą. Siłą rzeczy ten naciąg brzmi cholernie nisko i mięsiście. Jeśli nie chcesz takiego brzmienia, musisz go naciągnąć piekielnie wysoko - wtedy zagada. Emperor X zakładam od wielu wielu lat, ale u mnie działa to odwrotnie - lubię strzał i odpowiada mi to, że nie jest taki pusty jak np. Ambassador przy wysokim stroju. Także - jedyna rada. Strojenie go na dechę i będziesz zachwycony.
 2. Cześć. Rozpocząłem pracę nad nowym projektem muzycznym i jako, że wkręcam się w niego dosyć poważnie postanowiłem za jakiś bliżej nieokreślony czas poszukać nowych bębnów. Generalnie muzyka jest raczej delikatna, często akustyczna i poszukuję bębnów: a) długo brzmiących b) z wyraźnym ALE CIEPŁYM atakiem c) brzmiących "okrągło" d) niekoniecznie rujnujących portfel e) używanych lub nowych Jeśli mogę określić do czego mógłbym porównać brzmienie hmmm.. Znawcy gitarowego kunsztu pana Davida Gilmoura, słuchając koncertu "Live In Gdansk" powinni wiedzieć o co mi chodzi. Oczywiście wiem doskonale, że tamto było na 328093285 sposobów obrabiane i tak dalej. Powtarzam raz jeszcze, żeby zaraz nie zaczęła się tu wojna pod postem i sugerowanie mi, że jestem głupim dzieciakiem, który chce brzmieć jak jakiś Super Dżon czy Mega Ben - CHODZI MI O CHARAKTER BRZMIENIAdo porównania i opisania, czego mniej więcej potrzebuję, a nie dokładnie identyczne brzmienie. Bębny mają brzmieć ciepło, długo, być w rozmiarach 22, 10, 12, 14 i nie mogą być jakieś kosmicznie drogie. Jeśli ktoś ma jakąs propozycję, piszcie. Pozdrawiam serdecznie Daniel
 3. razcob

  Brzmienie centrali tłuste jak Grycanki

  Przerobiłem większość naciągów na stopę, jako, że nigdy nie mogłem znaleźć niczego, co by mi odpowiadało w 100%. Moim wyborem są: - Remo Powerstroke 4 (CZTERY nie trzy) - mięsisty, niższy niż PS3, bardzo fajnie pracuje pod bijkiem, naprawdę sama przyjemność grać na tym naciągu. Można użyć i do klika, i do średnio wysokiego stroju. Dosyć uniwersalny. - Aquarian Full Force 1 - naciąg o przeogromnych możliwościach, nieziemsko dużo dołu, mniej klika, ale za to bardziej dojrzałe, ciężkie brzmienie, przy nastrojonym nisko bębnie, jednocześnie można go naciągnąć do jazzu spokojnie. Także to są moim zdaniem dwa najbardziej uniwersalne i zarazem najpełniej brzmiące naciągi, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej kontroli, ciepła brzmienia i dołu. Moje tłumienie, to gąbka akustyczna ledwo dotykająca naciągów (około 65cm szeroka, 5cm wysoka).
 4. razcob

  Jak ocieplić brzmienie werbla ?

  Staram się omijać remo szerokim łukiem, po kilku akcjach ze złażącą farbą..
 5. Hej ! Mam Werbel WorldMax black brass, 14x6,5 i chciałbym troszkę ocieplić jego brzmienie, by brzmiał bardziej "nosowo", jeśli można to tak nazwać. Zależy mi na uzyskaniu czegoś na wzór brzmienia werbla Iana Paice'a. Górny naciąg to Aquarian Texture Coated Power Dot, dolny Ambassador hazy, sprężyny Puresound Custom brass 20 zwojów. Dodam, że nie chcę tłumić jakoś totalnie naiągów, może więc nakleić coś na korpus od środka, żeby ten dźwięk był bardziej ocieplony ? Jakieś kawałki gafry może ?
 6. 1. The March Of Living Dead - koncert w Działdowie, MDK 2. RageN'Grief - koncert w Szczytnie, MDK 3. Renegade oraz moja solówka - koncert w Szczytnie, MDK 4. CAŁY koncert z Wilna z klubu Metro
 7. razcob

  Problem z werblem WorldMax

  Hej. Ostatnio kupiłem werbel WorldMax Black On Brass czyli kopię Ludwiga Black Magic (przez wielu uważany za ten sam werbel) i pojawia się problem. Otóż po uderzeniu sprężyny bardzo dziwnie wibrują i pod sam koniec wybrzmienia słyszalny jest bardzo nieprzyjemny warkot. Stroiłem i wysoko i nisko a problem nie znika. Nie wiem czym to jest spowodowane... Naciągiem sprężyn też się bawiłem, także wszystko generalnie powinno być w porządku, a jednak ciągle ten brzęczący ogon zostaje . Jak temu zaradzić ?
 8. razcob

  Remo ceny???

  Wszystko fajnie, pod mikrofonem jest miazga, bardzo fajnie nisko brzmi, ale kurcze szukam czegoś minimalnie bardziej oddychającego, a z kolei nie chcę się za bardzo bawić w pojedyncze membrany :)
 9. razcob

  Remo ceny???

  Ale trzeba brać więcej na raz, żeby za przesyłkę nie płacić... ;-) Jeszcze tylko muszę znaleźć coś fajnego na stopę z Aquariana...
 10. Hej. Zawsze stroje bębny nie za nisko, nie za wysoko, tak żeby ładnie ciągnęły, ale zastanawiam się czy nie będzie się to gruźlicy gdy gitarzysci grają na gitarach strojonych w C lub C Drop np. Jak myślicie czy analogocznie do gitar warto też opuścić strój garow czy właśnie zostawić tak jak jest żeby by kontrast?
 11. razcob

  Remo ceny???

  Niby tak, ale jednak jakościowo Evans nikogo negatywnie nie zaskakuje oprócz pękających tłuków w Emadach (z winy perkusistów z resztą...), a z REMO już nie raz coś niefajnego się działo..
 12. razcob

  Remo ceny???

  Aquarian Texture Coated lub Evans G1 Coated :-)
 13. razcob

  Remo ceny???

  Dlatego przerzuciłem się na Aquariana. Mam jeszcze jeden set Pinstripów, ale jakość wykonania też pozostawia wiele do życzenia. W porównaniu do dawnych Pinstripów są dużo delikatniejsze niestety. A Aquarian ? Ceny bardzo niskie, wybór naciągów olbrzymi i to naprawdę przydatnych, a nie 150 wykończeń tego samego naciągu jak w przypadku REMO. Wykonanie lepsze, naciągi są o wiele solidniejsze, nie trafiło mi się żeby jakis naciąg odstawał od reszty.
 14. razcob

  Aquarian performance 2 na stope

  Hej. Poszukiwań naciągu na stope ciąg dalszy. Miałem emady, sk2, ps3. Z tego wszystkiego najbardziej pasował mi Super Kick ale był odrobinę za mocno stłumiony. Czy performance 2 clear lepiej by się sprawdził? Chciałbym żeby stopa trochę bardziej oddychają. Miał ktoś taki? Stopa brzozowa, BLX 22x16
 15. razcob

  REMO Powerstroke 4 na centrali

  Hej. Czy miał ktoś z Was PS4 na stopie ? Jak on się sprawuje w mocniejszym graniu ? Miałem długo SKII, ale trochę zbyt stłumiony jest i chcę wymienić na coś bardziej oddychającego, ale dalej dającego dużo "mięcha" w brzmieniu.
×