Skocz do zawartości
xiadzfaust

AAX STAGE, czy ANATOLIAN ULTIMATE

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie zastanawiam się na kupnem używanych talerzy Sabian AAX STAGE. Przy okazji wpadło mi w ucha brzmienie Anatolian Ultimate. Gram metal. A może jakieś inne propozycje w podobnym przedziale cenowym? (około 1800).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poleciłbym z tych dwóch AAX stage, anatoliany ultimate są niezłe. ale mają brzydkie dzwonkowate przydźwięki, są też bardzo grube, przez co mało plastyczne i mało dynamiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem do Anatolianów Ultimate i nawet z pewną dozą sympatii (w końcu mam jedną taką blachę) pragnę zwrócić uwagę, że to nie jest ten sam poziom co AAX. Mając do wyboru takie opcje nie ma nad czym myśleć - AAX to wybór dużo lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej! Warto poszperac nie tylko za Sabianami AA/X, ale rowniez za jakimis solidniejszymi Avedisami czy Meinlami serii Raker/Amun/Soundcaster/Custom, ze o Paiste Rude/2002 nie wspomne (na uzywane Signature raczej nie starczy;-)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej! Warto poszperac nie tylko za Sabianami AA/X, ale rowniez za jakimis solidniejszymi Avedisami czy Meinlami serii Raker/Amun/Soundcaster/Custom, ze o Paiste Rude/2002 nie wspomne (na uzywane Signature raczej nie starczy;-)

 

Solidniejszymi w jakim sensie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
hej! Warto poszperac nie tylko za Sabianami AA/X, ale rowniez za jakimis solidniejszymi (...) Meinlami serii (...) Amun/(...)Custom

Hmmm...zależy co kto lubi i czego szuka. Amun to blachy ze średniej półki, być może w bardzo szczególnych warunkach mogłyby się lepiej sprawdzić od AAX, ale ogólnie rzecz biorąc wypadają słabiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli blachy "solidniejsze", tj. grubsze badz glosniejsze modele.

 

Co do Amunow, nie jestem pewny, czy nalezy je uznac za kalse srednia, czy tez gorsza od Sabiana AA/X (byc moze ocena ich jakosci przez Kolege wynika ze skojarzenia uzytego stopu b8). Swego czasu jednoznacznie wysoka ocene tych talerzy zaprezentowal na lamach pisma Muzyk znawca i sztuki perkusyjnej i instrumentow, czyli mistrz K. Przybyłowicz, ktory, dodam, uzywa blach Paiste.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mialem na mysli blachy "solidniejsze", tj. grubsze badz glosniejsze modele.

 

Co do Amunow, nie jestem pewny, czy nalezy je uznac za kalse srednia, czy tez gorsza od Sabiana AA/X (byc moze ocena ich jakosci przez Kolege wynika ze skojarzenia uzytego stopu b8). Swego czasu jednoznacznie wysoka ocene tych talerzy zaprezentowal na lamach pisma Muzyk znawca i sztuki perkusyjnej i instrumentow, czyli mistrz K. Przybyłowicz, ktory, dodam, uzywa blach Paiste.

 

 

Pozdrawiam

Czytałem ten test Przybyłowicza. Chyba nawet ciągle mam ten numer Muzyka. Ten sam Przybyłowicz bardzo się jarał hi-hatem Paiste 802, ale to nie czyni tej blachy instrumentem z górnej półki. Stop nie ma tu nic do rzeczy, najlepszym tego dowodem jest zestawienie blach Paiste 2002 i Sabian XS20.

Historia blach Amun jest podobna jak Sabiana Pro i Pro Sonix - miały to być profesjonalne blachy ze stopu B8, atrakcyjne cenowo, jednak rynek nie zaakceptował ich jako instrumentów klasy pro. Można snuć wiele teorii dlaczego tak się stało. Może brak właściwego marketingu, może kwestia jakości blach, może zły czas na wprowadzenie tych blach zmusił producenta do przerwania produkcji instrumentów, w które nie wierzyli księgowi. To wszystko domysły, a twarde fakty są takie, że blachy nie odniosły sukcesu. W katalogu Meinla z 2006 roku Anders Jahansson twierdzi, że przez 30 lat szukał takich blach jak Amun. A tak naprawdę używa Mb10. To samo było z Sabianem Pro Sonix, z którym pokazywał się Chad Smith, a tak naprawdę grał na Sabianach AA. Zebrawszy to wszystko do kupy myślę, że przy wszystkich zaletach serii Amun, nie można tych blach stawiać na tym poziomie co AAX.

Swoją drogą, 'mistrz Przybyłowicz' brzmi trochę jak 'ojciec dyrektor' :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...