Skocz do zawartości
Ajifaad

Latka wzmacniajaca

Rekomendowane odpowiedzi

Latka wzmacniajaca- daje duzo do wytrzymalosci membrany + zmienia to mocno jej brzmienie? Mam zamiar kupic Aquariana II 22", chce w koncu inwestowac w cos lepszego, wytrzymalszego, do tej pory gralem na naciagu millenium, ktory po zakupie speed cobry padl mi po miesiacu xd. Z latkami nigdy nie mialem do czynienia wiec prosze o jakiekolwiek opinie ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz grał na filcowych stronach bijaków, to koniecznie kup łatkę przeznaczoną do filcu. Na pewno nie będzie to czarna łatka od Evansa, która "zjada" bijaki. Jest przystosowana do bijaków plastikowych/gumowych. Od siebie polece Remo Falam Slam albo Aquariana Kick Pad.

Co do brzmienia, taka łatka zmienia brzmienie bębna, ale nie jakoś drastycznie. Brzmienie jest bardziej skupione i ma więcej ataku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz grał na filcowych stronach bijaków, to koniecznie kup łatkę przeznaczoną do filcu.
Jest takie rozróżnienie w ogóle? :O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie , jeśli mówimy o speed cobrze, a w praktyce ludzie używają różnych stron bijaków (nawet nie przystosowanych do uderzania w naciąg).

 

[ Dodano: 15-12-2014, 22:19 ]

A druga sprawa, że kolega nie zaznaczył, czy gra na fabrycznych bijakach, czy niestandardowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są też klik pady, to są łatki z twardego materiału (tworzywo, aluminium), które w połączeniu z twardym bijakiem dają mocny klik przy uderzeniu, przydatny jak grasz/chcesz grać szybko i gęsto, słychać natomiast każde nie kontrolowane odbicia bijaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz grał na filcowych stronach bijaków, to koniecznie kup łatkę przeznaczoną do filcu.
Jest takie rozróżnienie w ogóle? :O

 

jankowi chodziło zapewne o to , że są łatki / np. kewlarowe od remo/ które nie powodują ścierania filcowych bijaków .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na centrali łatkę czystą evansa, która ma działanie wyłącznie ochronne dla naciągu. Nie wydaje mi się zeby miała wpływ na brzmienie, nawet na opakowaniu orinalnym napisane jest (jako zaleta) że łatka nie zmienia brzmienia bębna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do czystej łatki evansa, to mam wrażenie, że jest z tego samego materiału, co naciągi, pewnie stąd jej brak wpływu na brzmienie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do czystej łatki evansa, to mam wrażenie, że jest z tego samego materiału, co naciągi, pewnie stąd jej brak wpływu na brzmienie. ;)

 

Masz rację . Przerabiałem i tą łatkę oraz kilka naciągów na bd z paroma "kombinacjami" łatka-naciąg. O ile krwlar remowski zmienia brzmienie / większa bardziej / to evans white na moje ucho wcale nie . Evans zrobiona z materiału jak membrana /nieco cieńsza/ i szybko się dziurawi a po niej idzie w pizdu naciąg centrali ! Nawet nie wiesz kiedy , bo z perspektywy stołka perkusyjnego nie do zauważenia ! Chyba , że codziennie patrzysz przez lupę i macasz łatkę . Falam Slam od remo wydaje się niezniszczalny , a i brzmienie może poprawić . Tego co napisałem , doświadczyłem na własnych bębenkach .

 

[ Dodano: 18-12-2014, 22:26 ]

Ja mam na centrali łatkę czystą evansa, która ma działanie wyłącznie ochronne dla naciągu. Nie wydaje mi się zeby miała wpływ na brzmienie, nawet na opakowaniu orinalnym napisane jest (jako zaleta) że łatka nie zmienia brzmienia bębna.

 

Zgadzam się z tym w 101 % :o Tyle , że ta ochrona trwa krócej , niż się spodziewałem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Falam Slam od remo wydaje się niezniszczalny , a i brzmienie może poprawić . Tego co napisałem , doświadczyłem na własnych bębenkach .

Może bym nie ryzykował stwierdzenia "poprawić", bo nie każdy oczekuje tego samego, zmienić - owszem.

 

A i zniszczyć też się da, oto mój:

CrZdprH.jpg

dNG9CYR.jpg

 

Ale fakt, trzyma się długo ja na niej grałem ze 3 lata, a naciąg kupowałem z tą łatką grany już ze dwa. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może bym nie ryzykował stwierdzenia "poprawić", bo nie każdy oczekuje tego samego, zmienić - owszem.

 

Zgadzam się , w moim przypadku była to poprawa.

 

[ Dodano: 19-12-2014, 07:43 ]

A i zniszczyć też się da, oto mój:

 

Dojdę pewnie i do tego :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej reakcja na plastikowy Speedball. Wcześniej grałem okrągłym drewnianym Danmarem, Pearlowskim Quatro beaterem, bijakiem od Cobry, bijakiem Dixona i od Malleusa, a tylko Speedball zostawił taki ślad. No, ale też ma specyficzny kształt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli to:

http://drumcenter.pl/product-pol-2777-Aquarian-Super-Kick-II-22-SKII22B.html

 

 

Z Tym:

http://drumcenter.pl/product-pol-3410-Aquarian-Latka-Podwojna-Kick-Pad-DKP2.html

 

Daje coś pięknego, i mega wytrzymalego? Wlasnie o takim zestawie myslalem xD

 

 

I odpowiadam na pytanie, bijakow uzywam tych Speedcobry filcowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatka Evans clear sprawdza się pod warunkiem że grasz filcem, do plastiku jest czarna łatka Evans założyłem ja w zeszlym roku i jak narazie nie widzę żadnych oznak zużycia. No i pozostaje jeszcze Remo, owszem jest pancerna, ale Evans dużo mniej zmienia brzmienie bębna czy to czarny czy czysty. Przerabiałem tylko te 3 modele i wg mnie najlepiej się spisuje Evans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wg mnie najlepiej się spisuje Evans.

 

Najlepiej się spisuje , bo nie zmienia brzmienia ... :?: Natomiast kewlarowe remo bije evansa na głowę swoją wytrzymałością ! W ciągu 3 mies. poszedł w p.zdu i white i PS3 . Grałem filcową częścią 4stronnego eliminatora. Od ponad roku tłukę falama 2,5 " częscią plastikową i niewiele na nim widać . A nogę mam ciężką . Większe remo zmienia brzmienie znacznie , 2,5" o wiele mniej , a na klasowym naciągu i pod bijakiem - przede wszystkim - twardym , daje potęgę .

W moim przypadku falam slam zdecydowanie przewyższa evansa .

Łatek aquariana nie doświadczyłem .

Dziękuję :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia oczekiwań, gustu, sposobu gry, rodzaju bijaka - zmiennych masa, kupujcie co Wam najbardziej odpowiada, zamiast wkręcać się w taką bezsensowną dyskusję. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zamiast wkręcać się w taką bezsensowną dyskusję.

 

oj tam , oj tam ...sam w niej uczestniczyłeś . Kolega Ajifaad prosił o opinię , więc głupio zbyć go milczeniem . Sam się pewnych rzeczy dowiedziałem . Ameno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...