Skocz do zawartości
aluta931

Poszukuje dobrego pada

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiej firmy polecacie pada.

Zależy mi żeby to był pad wytrzymały, z możliwością wkręcania.

Musi też być w miarę poręczny, i nie duży.

Cena to tak do 150 zł.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście posiadam Vic Firth PAD6 (posiada gwint M8). Jestem z niego zadowolony więc mogę polecić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dziale "majsterkowym" jest temat o padach własnej roboty. Jak szybko zrobić i z czego. Często są to pady lepszej jakości niż firmowe...A przy tym znacznie tańsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hakael1977 zrobiłam takiego pada na drewnianym taborecie, nałożyłam warstwę sylikonu i przykleiłam gumę szewską. I faktycznie jest bardzo fajny.

Ale chciała bym rozbudować bo nie wystarcza mi taki pad, a ciężko kupić małą deseczkę drewnianą.

A też mam panele ale nie wiem czy będzie się na dawać na pada czy nie jest za cienki?

A po za tym musiał bym go przyciąć, a zależy mi żeby był okrągły ewentualnie 6, 8 ścian.

A kupiła bym takiego gotowego pada na wkręcenie, to bym już nie musiała myśleć o otworze.

tylko musiała bym się zastanowić nad uchwytem na pada.

Pozdrawiam

 

P.S.

A panel się nadaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy panel się nadaje. Nadają się na 100% okrągłe deski do krojenia. Sam z takiej zrobiłem pada mocowanego na paski do nogi. Zdaje się, że Loszmi w tamtym temacie pokazał jak zrobić pada z gwintem na statyw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obskoczyłam parę sklepów i nie ma takich małych desek, same są takie wielkie.

Myślałam nad kupnem drewnianego stojaka na ręczniki kuchenne, i żeby odciąć tą okrągłą deseczkę i zrobić pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem już , co się tu dzieje :roll:

Założyła dziewczyna temat . Chce kupić pada do ćwiczeń za 150 zł . Zastanawia się jakiego wybrać . Po rozmowie z hakael1977 , nagle zaczyna szukać deski do krojenia marchewki . Kombinuje z laminatami , gwintami , które są jej całkowicie obce , zmierza donikąd ! aluta - kup sobie pada ,takiego fabrycznego a nie słuchaj tego , który sugeruje Ci zrobienie go własnoręcznie - BO NIE ZROBISZ !!! Za 150 masz szeroki wybór nowych , gotowych padów w wielu sklepach . Nawet kształt możesz wybrać .

Więc zamiast "obskakiwać" sklepy z akcesoriami kuchennymi i obcinać okrągłe deseczki , idż do muzycznego i kup sobie pada. Wiele z nich ma wmontowane mocowanie na gwint do statywu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżawol, ja tylko zapodałem opcję. Nikt nic nie pisał o tym, że Autor tematu jest w temacie samoróbek zielony. Zajebistego pada można zrobić bez żadnego wysiłku za grosze - porównując z cenami "firmówek".

Jeśli Autor byłby (raz pisze w rodzaju męskim, raz w żeńskim więc nie wiem jak się zwracać) obojętny/nie zainteresowany/a wykonaniem samemu - tematu by nie podjął/ęła.

 

Nie było moją intencją "mieszać w głowie". Chce kupić niech kupi - ja podpowiedziałem jedynie tańszą, wcale nie gorszą alternatywę.

 

Pozdrawiam

HKL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dżawol biorę wiele możliwości pod uwagę. Już jednego pada zrobiłam i cały czas w domu z niego korzystam. Już powyżej pisałam jak go zrobiłam, a zależy mi żeby rozbudować zestaw. Więc chcę kupić pada żeby na nim ćwiczyć i brać go gdzie się da.

A tego zrobionego pada będę miała w domu, i będzie do rozbudowanego zestawu padów dodany.

 

 

hakael1977 Jestem kobietą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem kobietą

Ok, zapamiętam :).

Co do kupna, wybrałbym jak najbardziej miękkiego, co by na nim "powalczyć" z odbiciem pałki. Niestety modelu czy marki nie podam, gdyż miałem tego farta, że używałem tylko własnoręcznie zrobionego pada a teraz ćwiczę w domu na elektroniku :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na pada Innovative Percussion RP-1 - dwustronny pad treningowy 11cali

Pan z perkusji mi go polecił mówił że ma w środku jakąś grzechotkę, co ułatwia, bardziej pozwala kontrolować uderzenia czy jakoś tak.

I Tez polecił Meinl - Pad ćwiczebny Benny Greb 6'' MPP-6-BG, tylko mówił żeby miał więcej cali.

Meinl - Pad ćwiczebny 12'' MPP-12

Meinl - Pad ćwiczebny Thomas Lang 12'' MPP-12-TL

Meinl - Pad ćwiczebny Jawbreaker 6'' MPP-6-JB

Pozdrawiam

 

P.S.

Który jest waszym zdaniem najlepszy z tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwustronnego vic virtha i jest zajebisty. Bardziej miękka strona jest elegancka,a ta druga,która imituje mocno naciągnięty naciąg jest bardzo głośna. Ale dla urozmaicania można sobie ćwiczyć na jednej i na drugiej stronie więc polecam ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduje się na pada "Meinl - Pad Benny Greb 12""

 

[ Dodano: 07-12-2015, 19:48 ]

Czy są jakieś pokrowce na pady?

Gdzie można kupić na 12''?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...