Skocz do zawartości
Seyonek

Czy opłaca sie kupić te bębny?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tu nowy. Gram już trochę, zawsze grałem na nie swoim sprzęcie i chciałem kupić sobie w koncu cos swojego. Mam ograniczony budżet , Ok. 2000zl.

 

Akurat znajomy sprzedaje swój zestaw Basix Xenon Abf:

18x16 Bass drum(Z evansem)

10x6 Tom

12x7 Tom(evans)

14x11 Floor tom(evans)

12x4 Snare drum

Drewno: brzoza, hybrid

+Hardware set seria 600

+Talerze Meinl MCS set (14,16,20)

+ stołek i pokrowce

Cena za wszystko 1750, bez stołka i pokrowców 1550

Teraz moje pytanie czy warto?

Jesli nie co mógłbym kupić w tej cenie ? Wiem ze dobrego nowego zestawu za ta cenę nie kupie wiec uzywki jak najbardziej mogą być.

Licze na wasza pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skoro budżet, to ok. 2000 zł, to weź pod uwagę ten zestaw:

 

http://allegro.pl/zestaw-perkusyjny-pdp-pacific-ex-i6226407513.html#thumb/2

 

Same talerze warte ok. 1200 zł..., a to naprawdę zacne blaszki. Beczki na pewno lepiej grające od Xenona.

 

1200 zł ok, ale to nie jest jakaś kosmicznie dobra cena za te blachy. Można lepsze oferty wystrzelić. Pacific EX lepsze od Xenona? Wątpię, miałem te bębny przez 10 lat. Nic wyżej poza Pearla Forum, czy Tamę Swingstar. Ja bym brał tego Xenona, ale bez blach. Jak dobrze poszukasz to naprawdę trafisz. Kupiłem przypadkiem swój drugi set na próby za 600 zł z dostawą do domu. Jest to Pearl Target Standard z werblem, kompletnym hardware i jeszcze blachami (hh: Sabian Pro, crash/ride Paiste 802 i ride Zildjian Planet Z(ten z b8, z początku produkcji)). Także da się ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1200 zł ok, ale to nie jest jakaś kosmicznie dobra cena za te blachy. Można lepsze oferty wystrzelić. Pacific EX lepsze od Xenona? Wątpię, miałem te bębny przez 10 lat. Nic wyżej poza Pearla Forum, czy Tamę Swingstar. Ja bym brał tego Xenona, ale bez blach. Jak dobrze poszukasz to naprawdę trafisz. Kupiłem przypadkiem swój drugi set na próby za 600 zł z dostawą do domu. Jest to Pearl Target Standard z werblem, kompletnym hardware i jeszcze blachami (hh: Sabian Pro, crash/ride Paiste 802 i ride Zildjian Planet Z(ten z b8, z początku produkcji)). Także da się ;).

 

I jak ten ten target sie sprawuje? Opłaca sie nówkę za jakies 1500?

A co do tych blach to jakie kupic, nowe czy używki i z czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Target daje radę na próbach i klubowych nienagłaśnianiach koncertach, gdzie wszyscy mają w dupie jak brzmią gary. Generalnie jest ok. Dobre naciągi, trochę kręcenia kluczykiem i zabrzmią (szczególnie stopka daje radę). Za 1500 zł nie ma sensu kupować tych garów, bo można kupić naprawdę bardzo dobre, a nawet profesjonalne używane gary (dzisiaj pojawiła się Tama Imperialstar z lat 70 w konfiguracji 20x14, 13x9, 14x14, 16x16, werbel 14x5, statyw do werbla i stopa. Wszystko za 1500 zł. Poszła w ciągu 5 minut. Na tych bębnach w latach 80 grali m.in. Stewart Copeland z The Police i Lars Ulrich z Metalliki). Radzę zajrzeć na Facebooka, bo głównie tam świetne oferty się zdarzają. :)

 

Co do blach, to brąz b8 lub b20. Przyjęło się, że blachy z brązu b20 to profesjonalne talerze. Guzik prawda, bo obecnie zdarzają się kiepskie budżetówki z tego brązu i brzmią kiepsko. Z brązu b8 produkuje się też profesjonalne talerze, chociażby większość z rodziny Paiste i parę modeli Meinla. Wszystko to technika obróbki. Generalnie nie kupuj blach z mosiądzu, a właśnie z tych stopów. Możesz polować na Sabiany B8 Pro, Paiste 802, Paiste Alpha, Paiste PST od 5 do 8, Alchemy Pro Art, Istanbul ART20, Turkish Moderate, większość Amedii i Anatoliana, Sabian XS20. To wszystko są dobre i polecane blachy ze średniej i profesjonalnej półki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą ofertę sobie daruj. Tama Imperialstar to jak Pearl Target i Paiste 101 to najsłabsza formuła od nich. Nawet blachy Amati przy tym brzmią o niego lepiej. Co do drugiej to mi nie pokazuje ceny, wysłałeś link ze smartfona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszą ofertę sobie daruj. Tama Imperialstar to jak Pearl Target i Paiste 101 to najsłabsza formuła od nich. Nawet blachy Amati przy tym brzmią o niego lepiej. Co do drugiej to mi nie pokazuje ceny, wysłałeś link ze smartfona.

 

2700. Ogólnie za mało zdj i informacji nawet niewiadomo co to za Zildjiany.

Mam okazje i chyba wezmę tego Basixa , mówią ze to są dobre bębny w tej polce cenowej.

To nie jest tak znana firma jak Tama, Ludwig etc. których ceny są trochę wyższe w stosunku do jakości ze względu na "markę" . Mam tutaj racje?

 

Wracając do tego Basixa, co o nim myślisz? Miałeś okazje go ograć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pierwszą ofertę sobie daruj. Tama Imperialstar to jak Pearl Target i Paiste 101 to najsłabsza formuła od nich. Nawet blachy Amati przy tym brzmią o niego lepiej. Co do drugiej to mi nie pokazuje ceny, wysłałeś link ze smartfona.

 

2700. Ogólnie za mało zdj i informacji nawet niewiadomo co to za Zildjiany.

Mam okazje i chyba wezmę tego Basixa , mówią ze to są dobre bębny w tej polce cenowej.

To nie jest tak znana firma jak Tama, Ludwig etc. których ceny są trochę wyższe w stosunku do jakości ze względu na "markę" . Mam tutaj racje?

 

Wracając do tego Basixa, co o nim myślisz? Miałeś okazje go ograć?

 

Tu były fajne bębny za śmieszną cenę jeszcze do dzisiaj: http://drumcenter.pl/product-pol-5002-Pearl-Vision-VB-Rock-Shell-Set-C42-Ivory.html

 

Na Basixie tym nie grałem, kieruję się opinią innych ludzi. Co do Basixa masz rację, marża jest niższa niż w przypadku znanych marek. Jak coś się ciekawego trafi, to będę wklejać linki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli zdecydowałbym sie na ten shell set , rozpisz mi ile by wyszło za całość jesli dokupiłbym resztę, bo nwm po ile chodzą np używane werble , a nie chce przepłacić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jeśli zdecydowałbym sie na ten shell set , rozpisz mi ile by wyszło za całość jesli dokupiłbym resztę, bo nwm po ile chodzą np używane werble , a nie chce przepłacić.

 

Ten shell już jest niedostępny, jeśli mówimy o Pearlu. Werbel od 200 do 400 zł, hardware 400-600. To jest obecnie trochę loteria, niestety nie znalazłem na razie nic godnego uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ;) bardzo mi pomogłeś. Wezmę tego Xenona ,Mam jeszcze ostatnie pyt. Brać go z tymi blachami ? Myśle ze warto bo nowe chodzą za 1200 , są z brązu. Od niektórych słyszałem ze dają radę i sa porównywalne z Sabianami b8 a inni ze jest to najniższa polka brązu i jest jedynie lepsza od mosiądzu. Sam już niewiem. Ile byś dał za niego z blachami ? I ile bez (jeśli sie zdecyduje ich nie brać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie wtrącić. Ja bym mocno się zastanowił nad tym zestawem Basixa, nie dość, że nie jest z najwyższej półki (ale to pół biedy) to ma dość niestandardowe rozmiary, mało uniwersalne - raczej do grania spokojniejszej muzy. Nie licz z tego na solidny wpierdziel do metalu. Poza tym MCS są wg mnie zdecydowanie niżej niż np. SB8, z całą pewnością bierz zestaw bez blach. Imo powinieneś szukać Exporta w tej cenie. Pozdro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwolę sobie wtrącić. Ja bym mocno się zastanowił nad tym zestawem Basixa, nie dość, że nie jest z najwyższej półki (ale to pół biedy) to ma dość niestandardowe rozmiary, mało uniwersalne - raczej do grania spokojniejszej muzy. Nie licz z tego na solidny wpierdziel do metalu. Poza tym MCS są wg mnie zdecydowanie niżej niż np. SB8, z całą pewnością bierz zestaw bez blach. Imo powinieneś szukać Exporta w tej cenie. Pozdro :)

 

A co do tych dwóch shell setów. Ktory lepszy? I dlaczego?

 

http://drumcenter.pl/product-pol-5004-Pearl-Vision-VB-Standard-Shell-Set-C31-Jet-Black-.html

 

http://drumcenter.pl/product-pol-5002-Pearl-Vision-VB-Rock-Shell-Set-C42-Ivory.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest to samo tylko w innej konfiguracji tomow. Wielkiej roznicy nie ma. Jedni lubią głębokie, inni plaskie. Co kraj to obyczaj. Tez zalezy co grasz - przyjmuje sie, że glebokie tomy sa dobre do ciezszych brzmien, ale nie przesadzajmy z tym az tak bardzo - wiele zalezy od stroju i naciagow. W tym rockowym secie (10 i 12) będziesz mógł pewnie bardziej poeksperymentować z ustawieniem tomów.

 

Ogolnie, o ile nie mozesz ich przetestowac, to zadaj sobie dwa pytania:

 

1. Grasz hard rock\metal? - Bierz 12 i 13

2. Lubisz nisko ustawione tomy? - Bierz 10 i 12.

 

Oczywiscie to wszystko generalizowanie, wiec bez opukania nie sposob dac w 100% właściwej rady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...