Skocz do zawartości
Mrsigan

Przygotowanie nowego naciągu do tune bota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem gdyż pierwszy raz będe stroił nowe naciągi na tomach i nie wiem jak je przygotować ? Coś kiedyś słyszałem żeby rociągnać czy coś. Od czego zacząć żeby nie zepsuć naciągu ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nakładasz naciąg, śruby najpierw dokręcasz palcami, kładziesz tom na podłodze i naciskasz na środek dość mocno kciukiem aby naciąg się równo układał trzymasz dalej kciuk na środku naciągu i kluczem podciągasz w miarę równo śruby na lugach, tak aby nie było fałd. Następnie jedną ze śrub delikatnie popuszczasz tak aby pojawiła się pierwsza fałda, wtedy cofasz śrubę aby tę fałdę zlikwidować. Robisz to z każdą śrubą jednak nie po kolei a naprzeciw , naprzemiennie. Potem uderzasz pałką lekko przy śrubie i szukasz ton (ton podstawowy ) tak aby był taki sam przy każdej śrubie, delikatnie kręcisz śrubą. Przy tonie wyższym popuszczasz śrubę przy niższym podciągasz, tym razem lecisz śruby po kolei.

Dół lecisz analogicznie tyle, że np. pół tonu wyżej , można podkręcić każdą śrubę pół obrotu więcej niż górę. Niektórzy strojąc dół opierają górny naciąg na tomie na kolanie i dociskają.

Taka metoda sprawdza się najlepiej przy nowych naciągach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładasz naciąg, dokręcasz śruby palcami do oporu później dokręcasz każda śrubę na 1,5 obrotu. Następnie mocno naciskasz naciąg na środku cała ręką aż usłyszysz charakterystyczny trzask. Potem można stroić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...