Skocz do zawartości

StawRos

Użytkownik
 • Zawartość

  973
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O StawRos

Profil - Dane

 • Skąd:
  Gliwice
 1. Jeśli chodzi o nagłośnienie bębnów to napisz w jakich (wielkościowo) miejscach masz zamiar grać. Co do samych bębnów to jak masz swoje typy to pomożemy :)
 2. Nie potrafię uruchomić perkusji ION02

  Kupiłeś ten sprzęt nowy w sklepie czy używany?
 3. werbel się nie rostroi.

  Ciekawe rozwiązanie. Napisz jak się sprawdza.
 4. Sprzet "prawie historyczny"

  Jest to stopa Sonor Giant Step Twin Effect.
 5. Keyhole czy nie keyhole

  To nie jest Keyhole. Tak wyglądają ślady obróbki otworów w tańszych, tureckich blachach. Obstawiam Amedie albo Anatoliana. Czysta estetyka, nic więcej.
 6. Technika grania na blachach

  W blachach chodzi bardziej o kąt pod jakim uderzasz blachę oraz jak sztywno jest przykręcona do statywu.
 7. ride

  Postaraj się znaleźć Crash-Ride, ewentualnie Ride, który będzie stosunkowo cienki. W tym budżecie celuj w Turasy.
 8. Od czego zależy "solidny statyw"

  Solidny statyw to przede wszystkim duża swoboda regulacji. Jakość wykonania to dla mnie przede wszystkim gwinty - muszą być trwałe, nie po to wydaję kasę (niezależnie jaką) by musieć później gwintować, naprawiać, spawać. Bardzo często zdarza się, że statywy z wydawałoby się niskiej półki są trwałe, stabilne i nierzadko lepsze jakościowo niż ich odpowiedniki "renomowanych firm". Mam łamany statyw Basixa 800L (firma już nie istnieje, statyw jako nowy kosztował 180zł), który służy mi już grubo ponad 10 lat i poza normalnymi śladami użytkowania jest jak nowy.
 9. Drumcraft

  Drumcraft umarł tak samo jak kiedyś Basix, Everplay z którego się wywodził. To były jedynie marki, nie stały za nimi żadne konkretne firmy zajmujące się wytwarzaniem bębnów.
 10. matusowe Amati - update 11.06.2014

  Rób swoje. Pamiętaj, czas i tak upłynie.
 11. ustawienia hi-hatu

  Wyrobienie techniki i odpowiednie ustawienie wysokości rozwiąże problem.
 12. Mocowanie sprężyn - paski czy sznurki

  Różnicę w brzmieniu zauważyłeś bo podczas zmiany pasków na sznurki musiałeś inaczej dociągnąć sprężyny.
 13. Problem z werblem

  @key2001 Jeśli możesz to zdejmij dolny naciąg i zrób fotki przykładając aparat do dolnej krawędzi. Podczas robienia zdjęć powinieneś zauważyć charakterystyczne wycięcie w korpusie po obu przeciwległych stronach. Jak zrobisz fotki to daj znać.
 14. Warstwy drewna - ilość ma znaczenie?

  Daj sobie czas na oswojenie się z instrumentem, zwłaszcza jeśli to Twój pierwszy "poważny" werbel. Musisz zaznajomić się z brzmieniem i zacząć poszukiwać. Zobaczysz, że za miesiąc, dwa, trzy werbel będzie brzmiał dla Ciebie zupełnie inaczej niż dzisiaj.
 15. Yamaha Recording Custom - Update 10.02.2017

  Siema!! :D Za Flying Dragonem tęsknię do dziś i poluję na niego. Zestaw jak i muzyka, którą gram przeszła sporo ewolucji. Fajnie usłyszeć znajomych i super, że forum dalej żyje! Zapraszam do zapoznania się z twórczością mojego zespołu poprzez www.facebook.com/ksw4blues lub https://www.youtube.com/results?search_query=ksw+4+blues Pozdrawiam i do usłyszenia lub zobaczenia! :)
×