Jump to content

StawRos

Members
 • Content Count

  1003
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Z tego co kojarzę to Calftone są najcieńszymi naciągami z wymienionych. Z drugiej jednak strony w porówaniu z Remo Diplomat (rezo do werbla) są prawie 4 razy grubsze. Można poeksperymentować, w ciemno można obstawić, że czułość sprężyn ulegnie obniżeniu.
 2. Ci co się kłócili to totalni ignoranci. I jeden i drugi reprezentował/uje wysoki poziom techniki. Kwestia jedynie taka, że czasy się zmieniają i muzyka też. Stąd może to tkwienie w błędnym osądzie.
 3. @kosmiczny_fuz Ja uczyłem się z tej książki. Przy każdym ćwiczeniu, etiudzie itd. masz napisane tempo, które jest docelowym ale nie rozsądza czy możesz przejść dalej czy nie. Jeśli czujesz się swobodnie ale grasz np. w tempie 80bpm a nie 100bpm (które jest zapisane jako docelowe) to spokojnie możesz przejść dalej a jak już poprzez ćwiczenie wyrobisz sobie prędkość to zawsze możesz wrócić.
 4. Chinka Wuhana 12" to morderstwo, zagłada i zniszczenie! Polecam każdemu! Wzór małej akcentowej chinki.
 5. Ja od lat używam Istanbul Traditional - celowo nie piszę Agop czy Mehmet bo w bliźniaczych seriach tych firm nie ma różnicy - 18" Crash Medium. Świetna blacha! Swego czasu ją zanitowałem i od tej pory to mój ideał :)
 6. StawRos

  Miotełki

  Polecam Vic Firth Heritage Brush. Bardzo fajne miotły.
 7. Łamie się wszystko.....nawet Ahead-y. @Rafcio88 jak chcesz pałki na półkę to VATER ma takie mega odjazdowe świecące i w ogóle. Nazywają się Vater Color Wrap.
 8. Kurde, nasuwa mi się pytanie.....Werbel się rozstraja bo wibracje z rimszotów są na tyle mocne, że odkręcają śruby, jeśli blokujemy śruby to i tak te wibracje muszą się gdzieś rozchodzić. Pytanie tylko czy "po dupie" dostaje korpus i reszta werbla czy nasze łapy poprzez pałkę??
 9. Kiepski....podziwiam Twoje teorie! :D Sprawa z ręcznie robionymi blachami - mówię o Istanbulach Agop/Mehmet - wygląda tak, że w jakiejś tam mierze jest to rękodzieło ale na końcu jest kontrola zgodności brzmienia ze wzorcem (podpis kolesia wewnątrz talerza) i są blachy, które odpadają. W przypadku Anataliana lub Amedii (Amadia z pewnością) chyba tak nie ma bo różnice w tych samych modelach potrafią być bardzo duże.
 10. Oczywiście, że będzie się nadawać. Polecam jednak rozejrzeć się w sprzęcie używanym. Raz, że w tej cenie kupisz model z wyższej półki niż Mapex Tornado. Dwa, w przypadku, gdy się rozmyślisz nie dostaniesz po kieszeni utratą wartości jaka zawsze jest w przypadku sprzętu nowego.
 11. Problem z Emadem jest jeden - każdy bęben na nim brzmi tak samo. Czy dobrze, to już indywidualna sprawa. Zdecydowanie lepsze (jak dla mnie bezkonkurencyjne) efekty dają O-Ring Floki od firmy Palisso. Polecam sprawdzić!
 12. Nie umarło. Ja już powoli się wypisuje z forum Fejsbukowych bo coraz mniej konkretów tam jest. Umarł pewnie temat no bo ileż można się spierać czy otwór w rezo BD jest okej czy nie?? Ja nie jestem zwolennikiem otworów w rezo centrali ale przy rozmiarze 24" musiałem coś zaradzić na tzw. efekt piłki do kosza. Zaradziłem temu. Jeśli ktoś chce wiedzieć co i jak to chętnie opowiem.
 13. Możesz jak najbardziej trzymać bębny w piwnicy. Warunkiem jest utrzymanie odpowiedniej wilgotności powietrza - wtedy nic im się nie stanie. Kup sobie Higrometr i sprawdź jak jest u Ciebie.
 14. Wilgoć jest szkodliwa dla każdego drewna, bez względu na rodzaj.
×
×
 • Create New...