Jump to content

StawRos

Members
 • Content Count

  980
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Gliwice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. StawRos

  Lekkie pałki

  Najlżejsze pałki jakimi grałem to Vic Firth Ahmir "Questlove" Thompson Signature. Są cienkie, długie i mega lekkie.
 2. StawRos

  Oswojenie i przyswojenie nut.

  Mam tę książkę. Sam się z niej uczyłem. Napisz czego i na której stronie nie rozumiesz. Nie wiesz jak powinna brzmieć triola? Nie wiesz jak ją wyliczyć?
 3. StawRos

  Oswojenie i przyswojenie nut.

  @wiktor128 Napisz jakie konkretnie zagadnienie Cię interesuje, czego nie rozumiesz w triolach. Tak się składa, że Triola to moja ulubiona figura :) Chętnie pomogę.
 4. StawRos

  Oswojenie i przyswojenie nut.

  Nuty w sensie zapisu wartości rytmicznych są takie same dla wszystkich instrumentów. Jeśli ogarniasz granie z nut na werblu to z zestawem nie powinieneś mieć problemu. Na początku może się to wydać trudne ze względu na zapis czterech kończyn jednocześnie, ale to jedynie kwestia wprawy. Na sam początek przygody z nutami na zestaw polecam naukę gry prostych, rockowych zagrywek - są łatwe technicznie a przez to pomogą przyswoić wzrokowo co, gdzie jest.
 5. StawRos

  W triole szesnastkowe

  Cześć, Jeśli możesz to podeślij rozpiskę w nutach bo z tego co piszesz trudno wyłonić jakiś sensowny obraz sytuacji. P.S To jest Forum Perkusyjne a nie Facebook - nie oczekuj, że ktoś udzieli odpowiedzi w kilka sekund po publikacji postu.
 6. Moim zdaniem taka zmiana jest bez sensu. Zbyt mała różnica brzmienia między oboma zestawami. W Twojej sytuacji odczujesz różnicę (widoczną) jak przesiądziesz się na zestaw z półki przynajmniej średniej. Co do werbla PowerBeat - spróbuj, może coś z tego wyjdzie. Ostatecznie możesz z niego zrobić jakiś oryginalny mebel :)
 7. StawRos

  Sprzet "prawie historyczny"

  Zgodzę się z Tobą (prawie jak zwykle :) ) w 100%. Uważam, że Giant Step jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują podwójnej stopy okazjonalnie. Sam należę właśnie do takich osób i z chęcią bym taką stopę przytulił. Nie wyobrażam sobie jednak grania metalu na w/w wynalazku ze względów jakie opisałeś powyżej.
 8. Jeśli chodzi o nagłośnienie bębnów to napisz w jakich (wielkościowo) miejscach masz zamiar grać. Co do samych bębnów to jak masz swoje typy to pomożemy :)
 9. StawRos

  Nie potrafię uruchomić perkusji ION02

  Kupiłeś ten sprzęt nowy w sklepie czy używany?
 10. StawRos

  werbel się nie rostroi.

  Ciekawe rozwiązanie. Napisz jak się sprawdza.
 11. StawRos

  Sprzet "prawie historyczny"

  Jest to stopa Sonor Giant Step Twin Effect.
 12. StawRos

  Keyhole czy nie keyhole

  To nie jest Keyhole. Tak wyglądają ślady obróbki otworów w tańszych, tureckich blachach. Obstawiam Amedie albo Anatoliana. Czysta estetyka, nic więcej.
 13. StawRos

  Technika grania na blachach

  W blachach chodzi bardziej o kąt pod jakim uderzasz blachę oraz jak sztywno jest przykręcona do statywu.
 14. StawRos

  ride

  Postaraj się znaleźć Crash-Ride, ewentualnie Ride, który będzie stosunkowo cienki. W tym budżecie celuj w Turasy.
 15. StawRos

  Od czego zależy "solidny statyw"

  Solidny statyw to przede wszystkim duża swoboda regulacji. Jakość wykonania to dla mnie przede wszystkim gwinty - muszą być trwałe, nie po to wydaję kasę (niezależnie jaką) by musieć później gwintować, naprawiać, spawać. Bardzo często zdarza się, że statywy z wydawałoby się niskiej półki są trwałe, stabilne i nierzadko lepsze jakościowo niż ich odpowiedniki "renomowanych firm". Mam łamany statyw Basixa 800L (firma już nie istnieje, statyw jako nowy kosztował 180zł), który służy mi już grubo ponad 10 lat i poza normalnymi śladami użytkowania jest jak nowy.
×