Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli dobrze zrozumiałem, masz tomy z aktywnym ringiem?

Ciesze się ze strona Pana Kazimierza troszkę się ruszyła :] a można tak więcej odn. tej ramy ? jakie to fi? 25mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fi 25 to srebrna rama.Natomiast alternatywna rama w kolorze czarnym to standard jak większośc ram do perkusji el.38 mm.

Jutro wysyłam pierwsze kontrolery do hihatu montowane na statyw dla osób które zgłosily sie aby je przetestować.Jest nieźle ale zaczekam na opinie muzyków.Badzcie łaskawi..:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja w sprawie Alesis dm8. Po podłączeniu zestawu do wzmacniacza słyszalne jest opóźnienie dźwięku. Od uderzenia w bęben do jego usłyszenia w głośnikach mija tyle czasu, że uniemożliwia to grę do podkładu czy z innymi instrumentami. Podczas gry na słuchawkach nie jest to tak bardzo wyczuwalne ale na wzmacniaczu bardzo przeszkadza i to bez różnicy czy podłączam zestaw przez wyjście liniowe czy słuchawkowe. Jest na to jakiś sposób? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Czy mógłby ktoś wypowiedzieć się a propos głośności zestawu DG1 w bloku? Czy sąsiadom przeszkadza? Bardzo bym się cieszył jeśli byłaby możliwość wstawienia filmiku na YT z dźwiękiem stopy, z góry dziękuję i pozdrawiam! Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony nazwijmy to muzycznej jest wszystko OK.Natomiast pojawił się problem z zupełnie innej beczki.Byłem przekonany że pręt hihiatu na którym mocowany jest talerz jest standardowej grubości...No i wpadka dlatego 2 urządzenia z 3 muszą przejść poprawkę.Też sie niecierpliwię ale postawcie się w mojej sytuacji.To wszytko kosztuje i czas i pieniązki i w końcu moje zdrowie :cry:

Ale jestem przekonany że warto, a ze troche pod górkę...Nikt nie obiecywał że będzie łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś swój zestaw 12x2 10x2. Miałem obawy co do wszystkiego. Jak będzie wyglądać, czy zadziała, czy transport nie zawiedzie itp.

Teraz już mogę powiedzieć że nie żałuję i mam nadzieję, że posłużą mi te pady jeszcze długo :)

Pozdrawiam pana Kazimierza, który podesłał nawet rureczkę by odpowiednio ramę zmodyfikować.

 

mLJFNRr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro tu tak zdjęciowo, to i ja opiszę moją przygodę z DIG-DRUM'em.

 

Miałem Rolanda TD-4K z gumowymi padami i siateczkowym werblem. Marzyłem, żeby jak najszybciej je wymienić na pady DD ale wiecznie brakowało kasy.

 

Poszedłem więc inną drogą. Kupiłem od kolegi z naszego forum używane 4 pady (2x8" i 2x10"). Problem był taki, że dwie 10" były mono. Jeszcze przed decyzją o zakupie zadzwoniłem do Pana Kazimierza z prośbą o radę. Pan Kazimierz zaproponował, żebym kupił a następnie przysłał je do niego do renowacji :)

Wszystko potoczyło się bardzo szybko. W sumie po tygodniu po zakupie i wysłaniu do Pana Kazimierza miałem na nowo oklejone tomy cudną srebrną i złotą okleiną, jedną 10" przerobioną na stereo (dodany trigger na aktywny rim), wymienione naciągi. Pan Kazimierz zrobił mi przy okazji generalny przegląd padów. Są "refurbished" ale generalnie są jak nowe. :razz:

 

Gra się na nich cudnie. Nieporównywalnie lepiej niż na gumkach Rolanda. Po dobrym ustawieniu naprężenia siatek udało mi się uzyskać odbicie zbliżone do tego co miałem na akustyku. Gumki i siateczkowy werbel pogoniłem na aukcji co w zasadzie zwróciło mi inwestycje w DD. :lol:

 

Pan Kazimierz to wielki profesjonalista. Pomógł mi też dobrać wszystkie parametry pod moduł TD-4 a nawet czasami napisze od tak zapytać jak się gra :shock: . Super sprawa. Takie podejście do klienta zasługuje na to by je promować.

 

Wszystkim tym, którym brakuje kasy na nowy sprzęt chciałem zwrócić uwagę, że jest alternatywa i że warto czasem pokombinować ;)

 

Mój sprzęt wygląda teraz tak:

 

Aktualnie zestaw składa się z:

 

Rama: Roland MDS-4 z dodatkową rurką poszerzającą

Moduł: Roland TD-4

TomTom 1: 8" DIG-DRUM

TomTom 2: 8" DIG-DRUM

FloorTom: 10" DIG-DRUM

Werbel: 10" DIG-DRUM z active rim

KickDrum: Roland KD-8 + stopa Gibraltar

HiHat: Roland CY-5 + FD-8

Crash: Roland CY-8

Ride: Roland CY-8

Stołek: Gibraltar 5608

 

W planach mam dodatkowe ramię + pad talerza CY-8 jako drugi crash i spięcie modułu z kompem po MIDI (Suprior Drummer) i zabawy brzemieniem.

 

Fotki:

 

20130330113733.jpg

20130330113543.jpg

20130330113705.jpg

20130330113747.jpg

 

A jak widać na poniższym zdjęciu nie tylko mi się set w domu przydaje, z czego się bardzo cieszę. Elektronik to genialna rzecz do domu :biggrin:

20130328221534.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mychu sprzęt pięknie się prezentuje ale czy aby to nie są dwa tomy 8" tom 10" i werbel 10" bo te pałki na werblu coś dużo wystają, a tomy giną w ramie i takie małe w stosunku do talerzy. Ja mam tomy 4x10", werbel 12" i na ramie się mieszczą na styk (zdjęcie na str. 40) a pałeczki w takim położeniu jak u ciebie wystają tylko 10 cm (1/4). Ale jak pisałem wcześniej pięknie całość wygląda !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mychu sprzęt pięknie się prezentuje ale czy aby to nie są dwa tomy 8" tom 10" i werbel 10" bo te pałki na werblu coś dużo wystają, a tomy giną w ramie i takie małe w stosunku do talerzy.

 

Dzięki. Miło słyszeć że się podoba :)

Tak, werbel (złoty) to ten przerobiony na stereo pad 10" z aktywną obręczą. Druga 10" jest na FT a dwie 8" na TT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Nawiązując do wątku nowego kontrolera HH (nie ukrywam, że jestem szczęśliwym posiadaczem takiego modelu od Pana Kazimierza - dostałem go do przetestowania) mam już pierwsze wnioski. Powiem na wstępie tyle,że warto było tak długo czekać.

1. Wygląd - taki jak w zestawie akustycznym - w poniedziałek postaram się wstawić zdjęcie. Z tego co widzę to można zastosować każdy stelaż HH dostępny na rynku.

2. Grywalność - cały czas go ogrywam (udało się zagrać kilka godzin i 1 próbę z zespołem) naprawdę bardzo przyjemnie. Płynnie zamyka, otwiera. W porównaniu do wcześniejszego kontrolera, jest jak syrenka do mercedesa.

 

Generalnie jestem bardzo zadowolony. Nie widzę na razie słabych punktów. Pogram jeszcze trochę i napiszę coś więcej.

 

Panie Kazimierzu- chapeau bas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam szybkie pytanko z zupełnie innej beczki.

 

Czym zastąpiony jest naciąg rezonansowy? Jest to jakiś specjalny gumowy naciąg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ten HH jest dwustrefowy jak w Rolandzie czy mono? I jaka będzie cena tego cacka ?

 

Pan Kazimierz napisał mi, że możemy w ciągu tygodnia spodziewać się sprzedaży kontrolerów w cenie 180zł :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako że niedawno zostałem posiadaczem padów od P. Kazimierza dołączam do grona chwalców. Pady są ZNAKOMITE. Zakupiłem dwie 10 i dwie 12 dwustrefowe.Wcześniej miałem już jeden pad i nie narzekałem a teraz jestem w 7 niebie. No i wreszcie współpraca z P.Kaziem: pełna profeska.Polecam,polecam.Dzięki Panie Kazimierzu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pan Kazimierz napisał mi, że możemy w ciągu tygodnia spodziewać się sprzedaży kontrolerów w cenie 180zł

 

Cena jest bardzo przystępna, jestem szczęśliwym posiadaczem owego kontrolera - ogólnie bajka, u mnie nad kontrolerem Cy-8 hula aż miło :), niestety w tej chwili jestem ograniczony sprzętowo (roland td3) ale w wyższych modelach wszystkie niuanse działają i są słyszalne tak zapewnia Pan Kazimierz - wierze :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś foteczki można? Jeśli ktoś z posiadaczy owego kontrolera jest z okolic Wrocławia możemy sprawdzić te niuanse razem z moim TD12 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochani bardzo prosze o chwilę cierpliwości...Zamieszczam fotkę poglądową oraz wrzucę jakiś filmik demo z kilkoma modułami Rolanda oraz Alesisa Trigger I/O itd.Jest to w moim interesie i nie chcę sztucznie wytwarzać jakiegoś nimbu tajemniczosci i sprawiać wrażenia że pojawi się coś nie z tej ziemi..

Ma to dzałać poprawnie i bez błędów a na razie tak nie jest więc proszę jeszcze raz o cierpliwośc.Nie będzie cudu ale mam nadzieje urządzenie które zadziała poprawnie i nie zrujnuje kieszeni kupującego.Cena jest nieoficjlalna bo może się okazać że dojdzie do poprawek które wpłyną na cenę więc nic nie ogłaszam.Czekam na dostawę sprężyn z firmy która je wykonuje i po jej zamontowaniu będe wiedział wszystko(lub prawie wszystko).Na moje telefony odpowiadają-SĄ W WYKONANIU. I dalej trdycyjnie -jak będą wykonane zadzwonimy do Pana...

Na zdjęciu mamy standardowy statyw hihatowy oraz talerz mojej konstrukcji ale może być dowolny pad eektroniczny.Kontroler komunikuje się z modułem a nie z padem.Dodatkowo będzie zamontowany mini potencjometr aby dobrze dopasowac go z modułem co jest brdzo dobrym rozwiązaniem.Kontroelr można będzie montowac na dowolny statyw.

3a60d8158bb22d81.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów ponownie

Nawiązując ponownie do wątku kontrolera HH chciałem się podzielić odczuciami z gry na wspomnianym kontrolerze. Powiem tak - kontroler spełnia swoją rolę jak najbardziej, 2 duże imprezy zagrane, długo nie musiałem się przyzwyczajać, szukać poziomów otwarcia, zamknięcia czy też pośrednich. Śmiało mogę polecić go wszystkim... Mam porównanie z innym kontrolerem a konkretnie z Vh-12 ( jakby ktoś chciał to mam do sprzedania :biggrin: )i jak dla mnie wieeelkiej różnicy nie ma, sorki cena !!!! bo jest naprawdę bardzo dobra, za taką kwotę mamy urządzenie odpowiadające wysokim półkom światowych producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też dorzucę swoich 5 groszy - dziś w końcu przetestowałem kontroler hi-hat, bo na co dzień gram na zestawie FD-8 + CY-5 i musiałem wykombinować sobie statyw, co dziś mi się udało :-) Moduł to TD-20 i mogę śmiało powiedzieć: WELL DONE! Nic nie musiałem regulować, zadziałało w zasadzie od początku tak jak miało. Śmiało polecam :-)

Pozdrawiam

MK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...