Skocz do zawartości
lechu515

Hi-hat Zildjian ZBT czy Stagg SH?

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie wybrać jakiś hihat na początek, do dość mocnego grania, ale nie wiem który wziąć, jako że różnią się o 130 zł co już jest sumą wystarczającą na kupno statywu. Więc, co wy byście wybrali? Chodzi mi głównie o brzmienie i oczywiście jakość wykonania.

 

http://allegro.pl/item134609416_nowy_hi_hat_zildjian_zbt_14_.html

http://perkusje.com/?p=productsMore&iProduct=868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod uwagę wziąłbym jeszcze Alchemy Art Hihat 14". Cena - 349zł.

Z tych dwóch...cóż, wiadomo że w przypadku niższych serii Zildjiana cena nie zawsze idzie w parze z jakością, chociaż akurat brzmienie ZBT na początek jest całkiem niezłe. Zresztą, masz próbki na stronie Zildjiana jak i próbki Stagga w sieci - więc na ich bazie, choć nie jest to do końca miarodajne - powinieneś sobie porównać. Jakiego brzmienia oczekujesz? Seria Art - a w szczególności Pro Art Alchemy (choć to już ciut wyższa półka cenowa) idealnie nadaje się do rockowego grania. Takie moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....Zildjiana odrzucę bo brzmienie mi za bardzo nie podchodzi. Myślę teraz nad Staggiem lub tym Alchemy ale raczej na pewno się zdecyduję na to drugie, chociaż próbek nie mogę usłyszeć bo na stronie producenta nie ma ><

 

edit: a z hatów Art i PRO Art, które bardziej polecacie na początek? Czy doskładać na tego PRO czy raczej brać Arta i się uczyć grać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Raker to dobra propozycja... A o B8Pro.. hmm... niby hi-hat całkiem nieźle brzmi... ale to dużo lepeij Pro Arta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak zostanę przy Pro Artach albo i Artach, jeszcze zobaczę, jak będę stał z kasą :) Do Meinli zawsze jakoś nie byłem przekonany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż. Kiedyś usłyszysz i pożałujesz. Grałem 2 lata na takim hihacie.

Ktoś inny będzie miał fart :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...