Jump to content

Cień

Members
 • Content Count

  2179
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Warszawa

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To znaczy, że nie bardzo masz kontrolę grając dedykowaną stroną pałki ;) A poważnie - zapewne pałki dużo słabiej (o ile w ogóle) odbijają się od membran i talerzy. Daje to niby większe panowanie nad nimi, ale z drugiej strony gdy pałka "zostaje w naciągu" po uderzeniu, bębny brzmią zdecydowanie gorzej.
 2. Ze sposobu w jaki autor tematu zadał pytanie wynika, że nie wie jak one brzmią. Tym bardziej, że najbardziej charakterystyczną cechą blach Amedia jest stosunek cena/jakość, poza tym faktem trudno mi się nich dopatrzeć czegoś wartego polubienia (oczywiście to moja prywatna opinia). Jeżeli koniecznie musi to być nowa blacha, nie ma specjalnie dużego wyboru i pewnie sam poleciłbym Amedię. Jednakowoż, jak już wspomniano, za 800 zł można kupić dużo lepszy talerz, z charakterem.
 3. Witamy na forum, przeczytaj regulamin.
 4. To temat rzeka... Najbardziej standardowy zestaw składa się z bębna basowego, studni ("kotła na nóżkach"), dwóch tom-tomów (bębnów wieszanych na bębnie basowym), werbla ze statywem, talerza ride 20", talerza crash 16" (wraz ze statywami), pary talerzy hi-hat ze statywem i stołka. http://pl.wikipedia.org/wiki/Perkusja - tutaj jest nieco szerzej o tym. Jako, że chcesz wydać pieniądze, to przede wszystkim spytaj jakiej marki są bębny (lub poszczególne elementy) i w jakim są stanie. Warto się kierować zasadą, że jeżeli coś jest w jakikolwiek sposób uszkodzone to jest to śmieć. Jeżeli nie masz żadnego znajomego perkusisty, który mógłby Ci pomóc w ocenie zestawu, wklej choć zdjęcia na forum (wraz ze specyfikacją) i orientacyjną ceną, jaką życzyłby sobie wspomniany przez Ciebie "znajomy znajomego". Jak to zwykle bywa prawdopodobnie rozwinie się rzeczowa bądź niedorzeczna dyskusja, ale przynajmniej będziesz miała jakieś opinie, a i może porady lub lepsze oferty :) A, i na początek polecam pałki ;)
 5. Zastanów się, czy przypadkiem Ty sam nie zaczynasz "flejmu". Dostajesz rzeczowe rady, a upierasz się przy swoim. Skoro założyłeś od razu, że masz rację to czemu po prostu nie użyłeś google tylko wdajesz się w, Twoim zdaniem, zbędną dyskusję? Uprzejmie proszę abyś darował sobie nieprzychylne uwagi do komentarzy, które nie odpowiadają Twoim poglądom. To, że wyobrażałeś sobie odpowiedzi inaczej, w żadnym razie nie oznacza, że ktoś Cię tutaj chce "zgnoić". Ten post nie ma na celu rozpoczęcia oddzielnej dyskusji, więc tylko przyjmij go do wiadomości. Jeżeli nie akceptujesz opcji "żadna szkoła, lepiej się uczyć na własną rękę" to zignoruj posty to sugerujące, a nie oskarżaj o "flejm" bo ten w żadnym razie nie miał miejsca.
 6. Cień

  granie jazzu

  Słuchaj dobrej muzyki, z tego wyciągniesz najwięcej.
 7. Specjalne obręcze bo się pałki łamią? Bez przesady. Niszczenie pałeczek w takim tempie to tylko i wyłącznie zła technika - uderzasz talerze zbyt prostopadle i/lub źle rimshotujesz. Moim zdaniem może to też być wina przyciskania pałek do membran (zbyt sztywnego uderzania). W takim wypadku polecam zapoznać się z tą techniką: http://www.youtube.com/watch?v=KUz7WH50AqQ W ogóle cała ta szkółka - Secret Weapons for the Modern Drummer jest rewelacyjna.
 8. Zgadzam się z przedmówcą - wokal, może nie "strasznie", ale wydaje się zbyt głośno. Przyjemnie posłuchać :)
 9. Komentarz pod spodem ma niestety sporo racji. Takie prawo w Polsce jest zwyczajnie nieodpowiedzialne wobec przedsiębiorców z racji bardzo niedojrzałego społeczeństwa.
 10. Jak dotąd z tego tematu wynika tyle, że brak różnicy w brzmieniu to mit. Jasna sprawa, że jak ktoś nie potrafi nastroić perkusji to rezo są tylko po to aby się bębny wewnątrz nie kurzyły i dolne obręcze się trzymały. Naprawdę, dyskusja o tym, czy dolne naciągi mają sens czy nie sama z siebie jest bez sensu. Jak komuś to "wisi" - to niech oszczędza klawiaturę na tematy, do których będzie w stanie wnieść coś wartościowego.
 11. Nic nie tłumią, po prostu nie wydają dźwięku. Jedyne co słychać to odgłos samego uderzenia (cichy) i rezonans siatki + korpusu. Głośność poduszek ;) Co do ćwiczeń na takich naciągach - nie jest źle, choć jest ogromna różnica pomiędzy siatkami, a normalnymi naciągami - siateczkowe odbijają pałki dużo bardziej.
 12. Temat o czyimś prywatnym zestawie to nadal część forum i jako taki nie jest prywatny. Ogarnijcie się i przestańcie przekrzykiwać.
×
×
 • Create New...