Skocz do zawartości
etomski

porównanie głośności padów z akustycznymi bębnami +siatki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może porównać głośność bębnów elektronicznych (np-td-12) i akustycznych z założonymi siateczkowymi naciągami? Czy akustyk jest głośniejszy? Czy na tyle że można grać w bloku? Do tej pory grałem na td-12 i sąsiedzi dawali radę. Ale musiałem zrobić podest z pianki poliuretanowej, bo inaczej było słuchać stopę na dole.

Dzięki za wszelkie informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem Amati z naciągami siatkowymi, centrala BYŁA słyszalna na dole w formie bardzo niskich drgań. Teraz gram na padzie siatkowym od Rolanda TD12 i na dole NIC nie słychać.

 

Tomy i werbel nie powinny robić problemu, może poza dużym floortomem, gdzie energia uderzenia w duży bęben idzie prosto w podłogę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stały w specjalnie wygłuszonym pomieszczeniu na warstwie karimat. Ale mam trochę szczególną sytuację. Pomieszczenie jest ekstremalnie małe i tam drgania bębna nie mają gdzie się rozproszyć, w dodatku podłoga jest z desek na cienkich legarach drewnianych (stary niemiecki dom). W każdym pomieszczeniu i budynku to będzie zachowywać się inaczej. Jedyne, co wynika stąd dla Ciebie, to że duży bęben z siatką JEST jednak trochę głośniejszy od płaskiego pada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...