Jump to content

michalka6

Members
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Location
  Małopolska
 1. http://allegro.pl/perkusje-zestawy-elektroniczne-122824?change_view=1
 2. Gratuluję,cieszę się z oryginalności tego gatunku,panujesz nad sytuacją.Tak trzymaj!
 3. wybór modułu na D4 jest b.dobry,bo ma opnię niezawodnego w odróżnieniu od jego następców,np.5.powinien być kompatybilny z Twoimi padami,ale zawsze lepiej sprawdzić.
 4. Miotełki lub szczotki,to zupełnie inna technika grania niz pałeczkami. To inna bajka.Poczytaj odpowiednią literaturę.Ta technika jest do grania niewielkiego marginesu współczesnej muzyki,owszem subtelna i sympatyczna,ale pałeczek nie zastąpi.Reasumując.Umiejętność w technice "miotełkowej"nie będzie mieć przełożenia na klasyczną.
 5. Chętnie pomogę.Mam tylko zagwozdkę natury technicznej,polegającej na tym,że muszę wysyłać po kartce/47/,bo całości nie mogę,mam zwroty w poczcie,więc jeśli Ci to pasi podaj adres na PW i będę powoli wysyłał.
 6. Tak,DanielosPL dobrze tlumaczy.Ja wpinam czerwona koncowke w wejscie w module "snare",a biala w dowolne pozostale,gdzie mozesz zaprogramowac wedle uznania dzwiek obreczy.Czyli robisz dwustrefowy werbel,o tyle uniwersalny,ze w obreczy moze byc tamburino,kastaniety,cowbel itp. Powodzenia.Skad wiesz,ze lubie piwo? :badgrin:
 7. To nie jest kwestia "mocniejszego" zasilacza, tylko wykonanie nowego pod konkretny moduł,ponieważ seryjne zasilacze w wielu przypadkach zawodzą.Z uwagi na to,że mieszkasz w Ldn,a tam,wątpię,żebyś znalazł fachowca,to może spróbuj kupić alesisa DM5,bez" pro",albo tańsza wersja alesisDM4,mający opinię nie do zajechania i bezawaryjnego.Na e bay`u brytyjskim,usa,bywają b. tanie.Sam nie kombinuj z tym zasilaczem,zwłaszcza,że firma alesis stosuje wyjątkowo zasilacze na prąd zmienny.Swój moduł,albo opyl,albo trzymaj na wszelki wypadek,a kiedy będziesz w Kraju,zawsze możesz umówić się z gostkiem,przyjechać z mod.,a on Ci zrobi od strzała.
 8. a ja czekam... [ Dodano: 13-01-2010, 20:52 ] ...i się doczekałem!Wielkie dzięki, Artex95.W NR dużo sukcesów,jeszcze raz dziękuję.
 9. ten zasilacz robił elektronik b.dobrze znający się na modułach,zwłaszcza alesisa.Jako laik zrozumiałem tyle,że te modele/produkowane wiadomo gdzie/szwankują,zwłaszcza,że zasilane są prądem ~,co jest chyba wyjątkiem wśród modułów.Każdy egzemplarz ma nieco inne parametry poboru napięcia,czemu standardowy zasilacz nie może podołać.U mnie dodatkowo,był fatalnie dokręcony,a właściwie nie dokręcony jeden z radiatorów i po prostu latał wewnątrz,co też mogło powodować awarię.
 10. znam ten ból...jedyny sposób,to robiony "na miarę" stabilizowany zasilacz/zob.mój post w tem."Alesis DM5Pro Kit Surge.Pomocy"/,albo zdanie się na naprawę u dystrybutora.W moim przypadku nowy zasilacz zdał egzamin.
 11. tylko jest jeden mały problem modem czasami sie zawiesza... niko,te moduły mają złe zasilacze.Zlikwidowałem ten problem po dorobieniu zasilacza stabilizującego napięcie,tym bardziej,że każdy z tych nowych modułów ma odmienną charakterystykę poboru napięcia i dorabiać należy do konkretnego egzemplarza
 12. Być może przyczyna leży w mechanicznym uszkodzeniu połączenia triggera z gniazdem jacka,tam są dwa cieniutkie przewody.Sprawdż czy tzw. lut trzyma przede wszystkim na triggerze.
 13. Tłumienie ich ręką. Własnie mnie to zastanawia bo słyszałem ze moduł potrafi się zawiesić przy szybkim graniu jeżeli ma sie "inny" zasilacz. Co do zasilacza.Te nowe moduły w opinii speców mają różne parametry poboru napięcia z którymi standardowe/fabryczne/zasilacze sobie nie radzą.Dobrym rozwiązaniem jest zasil.stabilizowany robiony pod konkretny moduł,a także zapewniający komfort gry przy rozmaitych warunkach zasilania,jakie się mogą przytrafić.Mam taki zasilacz robiony "na miarę" i zniknął problem zawieszania czy dławienia.
×
×
 • Create New...