Skocz do zawartości

bua

Użytkownik
 • Zawartość

  427
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

O bua

Profil - Dane

 • Skąd:
  Bydgoszcz
 1. Zarabianie graniem.

  W jaki sposób się wkręcić? Przez znajomości. Jeśli znasz "środowisko" to prędzej czy później coś się trafi. A czy z tego są w Polsce dobre pieniądze? Chyba najbardziej jaskrawym "świeżym" dowodem na to, że nie, jest historia Bogumiła Romanowskiego. Polecam pogóglać. W skrócie: świetny perkusista, który dla pieniędzy poszedł w disco polo - został "wokalistą" zespołu Łobuzy.
 2. Pytanie...może głupie...

  Jeśli uważasz, że teraz brzmi ok, to nie ma sensu topić pieniądza dla rezonansu.
 3. Aric Improta

  Tak, tak i jeszcze raz tak!
 4. Brzęczenie sprężyn przy przejściach

  Werbel rezonuje Ci z którymś konkretnym bębnem. Znajdź ten bęben i pomajstruj ze strojeniem, powinno pomóc.
 5. Przejście

  Wydaje mi się, że widać tak: W T1 T2 T2 S S || W T2 T3 T2 S T3 || ale słychać tak: W S S S S S || W S S S S S Przy okazji: jaki jest sens trzymać trzy tak samo brzmiące kotły? Albo miksować je tak, żeby brzmiały tak samo?
 6. Put it down on the bottom with the drums

  Moim zdaniem może być trudno przetłumaczyć to wprost. Poszedłbym w parafrazę typu: przyklej się do perkusji, skacz w dół (na 1 i 3) i w górę (na 2 i 4) razem z nią.
 7. Chyba jeszcze tu niewrzucany. Ogólnie każde jego granie na yt jest skoksowane, ale to, co tutaj się dzieje, wymaga szczególnej uwagi:
 8. Jak przeczytać nutę - przekreślone Z

  To jest "buzz roll", inaczej "closed roll", tj. szum na werblu. Nie ma jednego obowiązującego rodzaju zapisu nutowego na werbel. Na początku każdej książki powinna być wyjaśniona używana w niej konwencja. Najlepiej pytaj ludzi (np. na tym forum) przy każdej wątpliwości.
 9. Stagg Myra-Co o tym sądzicie?

  Miałem kiedyś kontakt z hi-hatem Stagg Myra. Bardzo grube talerze, moim zdaniem na tyle grube, że nie da się z nimi zrobić nic innego jak tylko nawalać kijem do bejsbola. Jeśli zależy Ci na czymś bardziej uniwersalnym to odradzam. Edyta: o, odpowiedziałem na pytanie sprzed 5,5 roku. Lepiej późno niż później.
 10. Aric Improta

  Miło tak sobie zajrzeć na w zasadzie martwe forum i ni stąd ni zowąd znaleźć gościa, który wnosi tyle świeżości do muzyki, w której niby powiedziano już wszystko. Moim zdaniem w tym Night Verses człowiek się marnuje. Powinien znaleźć równie porąbanych kolegów instrumentalistów (pewnie tacy istnieją) i zrobić z nimi skład, który przejdzie do historii.
 11. Zalana salka prób

  Daj znać po czasie, co dokładnie zrobiłaś i czy pomogło. To będzie dobra lekcja.
 12. Perkusja w domku ogrodowym ??

  Wygląda na to, że chcesz zużyć stertę kasy na adaptację jakiegoś pomieszczenia. Proponuję, żebyś przemyślał temat znacznie poważniej niż pytając na forum perkusyjnym.
 13. W 3:48 ucięło Ci lewą pałkę. Zagrane jak zawsze rewelacyjnie. Akurat w tym miksie wkurza mnie to, że słychać nie tylko to, co grasz. Jest jeszcze co najmniej cykanie szesnastkami i szesnastki na werblu pod koniec fraz. Wolałbym posłuchać z samym Tobą. A, no i fajne przylansione logo!
 14. Olejowanie włosów [wątek dla kobiet]

  Nie jesteś sam w tym osądzie. Może w końcu temat forum ruszy, obietnice już słyszałem.
 15. Ślepe Testy na Beatit.tv

  Kiedyś DC zorganizowało takie testy podczas zlotu w nieistniejącym już Lizard Kingu w Bydgoszczy. Marcin Jahr ostukiwał talerze po kolei, uczestnicy mieli oceniać, który najładniej brzmi. Z niezrozumiałych przyczyn nie spotkało się to z zainteresowaniem przybyłych.
×