Skocz do zawartości

bua

Użytkownik
 • Zawartość

  431
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Profil - Dane

 • Skąd:
  Bydgoszcz

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. bua

  Dixon Drop Cluth

  U mnie hula dobrze od wielu lat, można brać.
 2. bua

  Czarek Konrad

  Jakby co p. Konrada będzie można posłuchać jutro w Bydgoszczy w przystępnym repertuarze: http://nowespojrzenie.com/krzysztof-cugowski/
 3. bua

  Vlog perkusyjny z poradami dla naszej społeczności

  Myślę, że warto dodać, że np. jeden z najwybitniejszych polskich pedagogów Mirosław Żyta uczy, żeby nie uderzać w sam środek naciągu, ale nieco powyżej, bo w samym środku dźwięk jest bardzo suchy. Bardzo łatwo to samej/samemu sprawdzić na werblu, uderzając najpierw przy samej obręczy i przechodząc po malutku w stronę środka naciągu. W pewnym momencie dźwięk będzie najpełniejszy, najprzyjemniejszy - i nie będzie to środek naciągu. Jeśli chodzi o filmik nr 3 to tym o-ringiem zupełnie zabiłeś brzmienie instrumentu. Myślę, że żelki są jednak mniej inwazyjne i dają większą elastyczność, a też są tanie. @metagawron - nie mam zamiaru Cię zniechęcać, fajnie, że Ci się chce produkować takie lekcje. Proszę tylko, żebyś robił obszerniejszy wywiad środowiskowy przed nagrywaniem swoich patentów. Inaczej niekoniecznie muszą się okazać krokiem naprzód w czyjejś przygodzie z perkusją.
 4. Doceniam pracę włożoną w filmik, ale nie widzę tu nic ponad np. dowolną szkółkę Portnoya. Tam możemy znaleźć dokładnie takie przejścia, podobnie zresztą jak w samych kawałkach Dream Theater, np. tu w numerze z 1994 (5:25):
 5. bua

  Zarabianie graniem.

  W jaki sposób się wkręcić? Przez znajomości. Jeśli znasz "środowisko" to prędzej czy później coś się trafi. A czy z tego są w Polsce dobre pieniądze? Chyba najbardziej jaskrawym "świeżym" dowodem na to, że nie, jest historia Bogumiła Romanowskiego. Polecam pogóglać. W skrócie: świetny perkusista, który dla pieniędzy poszedł w disco polo - został "wokalistą" zespołu Łobuzy.
 6. bua

  Pytanie...może głupie...

  Jeśli uważasz, że teraz brzmi ok, to nie ma sensu topić pieniądza dla rezonansu.
 7. bua

  Aric Improta

  Tak, tak i jeszcze raz tak!
 8. bua

  Brzęczenie sprężyn przy przejściach

  Werbel rezonuje Ci z którymś konkretnym bębnem. Znajdź ten bęben i pomajstruj ze strojeniem, powinno pomóc.
 9. bua

  Przejście

  Wydaje mi się, że widać tak: W T1 T2 T2 S S || W T2 T3 T2 S T3 || ale słychać tak: W S S S S S || W S S S S S Przy okazji: jaki jest sens trzymać trzy tak samo brzmiące kotły? Albo miksować je tak, żeby brzmiały tak samo?
 10. bua

  Put it down on the bottom with the drums

  Moim zdaniem może być trudno przetłumaczyć to wprost. Poszedłbym w parafrazę typu: przyklej się do perkusji, skacz w dół (na 1 i 3) i w górę (na 2 i 4) razem z nią.
 11. Chyba jeszcze tu niewrzucany. Ogólnie każde jego granie na yt jest skoksowane, ale to, co tutaj się dzieje, wymaga szczególnej uwagi:
 12. bua

  Jak przeczytać nutę - przekreślone Z

  To jest "buzz roll", inaczej "closed roll", tj. szum na werblu. Nie ma jednego obowiązującego rodzaju zapisu nutowego na werbel. Na początku każdej książki powinna być wyjaśniona używana w niej konwencja. Najlepiej pytaj ludzi (np. na tym forum) przy każdej wątpliwości.
 13. bua

  Stagg Myra-Co o tym sądzicie?

  Miałem kiedyś kontakt z hi-hatem Stagg Myra. Bardzo grube talerze, moim zdaniem na tyle grube, że nie da się z nimi zrobić nic innego jak tylko nawalać kijem do bejsbola. Jeśli zależy Ci na czymś bardziej uniwersalnym to odradzam. Edyta: o, odpowiedziałem na pytanie sprzed 5,5 roku. Lepiej późno niż później.
 14. bua

  Aric Improta

  Miło tak sobie zajrzeć na w zasadzie martwe forum i ni stąd ni zowąd znaleźć gościa, który wnosi tyle świeżości do muzyki, w której niby powiedziano już wszystko. Moim zdaniem w tym Night Verses człowiek się marnuje. Powinien znaleźć równie porąbanych kolegów instrumentalistów (pewnie tacy istnieją) i zrobić z nimi skład, który przejdzie do historii.
 15. bua

  Zalana salka prób

  Daj znać po czasie, co dokładnie zrobiłaś i czy pomogło. To będzie dobra lekcja.
×