Skocz do zawartości
micoud

Alchemy czy turkish

Rekomendowane odpowiedzi

Co lepsze alchemy art czy turkishe. Interesują mnie blachy do 1000 złotych. Grałem na alchemy ale nie grałem na turkishach a słyszałem ze mają dobra jakośc w stosunku do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz sprecyzować ,które Turkish`e? Bo serii jest sporo. Najtansze blaszki Turkish to chyba moderate (półprofesjonalne blaszki takie jak Alchemy Art`y). Tylko taki set Moderatów kosztuje prawie 1400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak sorki zapomniałem podać :razz: Chodzi o model turkish classic ( wiem ani te alchemy ani turkishe nie sa sprzetem wysokich lotów ale nie stać mnie na inny)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie grałem na turkisham ale wydaje mi sie zeby te blachy zabrzmiały to za secik trzeba zapłacic ok 1500 zł, a art'y jesli chodzi o cene są fajne. Mozesz tez zobaczyc Orion Revolution Pro bo są w podobnej cenie i tam cos jest rećznie robione. Odrazu mówie ze na turkish'ach nie grałem, ale wyjade mi sie ze powinny byc lepsze, lecz droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieoglądałem talerzy Orion, wiele osób mówi że jedyny ich fajny talerz to china a ja się zgadzam z tym twierdzeniem ( grałem u nich w przeszłosci ale nie pamiętam jaki model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak sorki zapomniałem podać :razz: Chodzi o model turkish classic ( wiem ani te alchemy ani turkishe nie sa sprzetem wysokich lotów ale nie stać mnie na inny)

 

oj za 1000 zł nie kupisz nawet podstawowego setu tej serii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
oj za 1000 zł nie kupisz nawet podstawowego setu tej serii.

 

Mam propozycje kupic takie używane z 1000 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę się wtrącić.

Turkishe to ogólnie w pełni profesjonalne blachy.

Sprecyzuj jakie blachy Ciebie interesują, bo nie wiadomo czy mówisz o hihat, crash i ride, czy masz na myśli dwa crashe i może jeszcze jakiś splash do tego.

Zresztą najlepiej zrobisz jak odwiedzisz stronę dystrybutora i znajdziesz cennnik na niej. Oto link:

AUDIOTECH

 

Poza tym poczytaj na forum opinie, bo jest ich naprawdę sporo na temat Turkish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprecyzuj jakie blachy Ciebie interesuj

 

Chodzi nie o set ale o splasha 8 , ride;a 20 i crasha 16 bo 18 crasha mam i chce drugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiant czy rock beat?

 

odswiezam temat. aczkolwiek nie chodzi o agopa tylko o mehmeta. ;)

 

pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja inaczej polecam: ProART'y jezeli chcesz je do rockowo podobnego grania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProART'y to bardzo fajne blaszki - szczególnie crash'e i splash :D HH tez jest fajny, jedynie troche sie do ride'a idzie przyczepic. Reszta setu jest baaardzo fajna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze jak pogodzić to co piszecie z komentarzami użytkowników którzy kupili te serie w Drumcenter?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze jak pogodzić to co piszecie z komentarzami użytkowników którzy kupili te serie w Drumcenter?

Normalnie - jeżeli lubisz szkliste brzmienie i pasuje Ci cena to sie nie zawiedziesz. Jeżeli dalej nie wiesz jak to pogodzić to po prostu idź do muzycznego i je wypróbuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ludzie twierdza że to pęka - o to mi chodziło poza tym czy PRO-ART to nie jest budżetowa seria-pytam bo nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ProART serią budżetowa... półprofesjonalną bym ją nazwał. One są w 80% robione ręcznie - tylko na początku kształkowane są maszynowo, a juz ostateczny kształt, toczenie itp są robione ręcznie. Sa zrobione z tego samego materialu co seria Professional (domieszkowany złotem, srebrem i połową tablicy Mendelejeva brązem B20).

Czy pęka?? zachowuje sie tak jak inne blachy z B20, są dośc kruche, ale mysle ze wystarczająco wytrzymałe jeśli sie w nie odpowiednio uderza.

Co do brzeienia to 16 jest jasne, z nutą piachu. Ma jednolity atak o śednim wybrzmiewaniu. 18' jest bardzo jasną blachą, bardzo szklista i agresywna.

Tyle z mojej strony. Mam nadzieje ze Ci mogłem pomóc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcę siać zamieszania, ale jednak

ProARTy są dość łamliwe. Tak wynika przynajmniej z doswiadczenia mojego i dwóch znajomych. Plus jest taki, że często pękają jeszcze na gwarancji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lamliwe? chyba pekate ;) wszystkie blaszki z b20 za kruche. taki juz jest ten metal.

 

nie porownywalbym jednak proartow do przedstawionych przeze mnie w pytaniu talerzy marki mehmet i turkish, moim zdaniem to poleczka o oczko wyzej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o blachy do 1500 zł to są spox. A powracając do pytania Alchemy czy Turkich? Dla mnie odpowiedź jest jedna - Alchemy. Nie ujmuje Turkishom bo to są świetne blachy, ale ja poprostu lubie jasne, agresywne brzmienia i tym charakterem Alchemy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No najłagodniejszą serią Alchemy jest Sweet i powiem ze do najdelikatniejszych nie należy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieoglądałem talerzy Orion, wiele osób mówi że jedyny ich fajny talerz to china a ja się zgadzam z tym twierdzeniem ( grałem u nich w przeszłosci ale nie pamiętam jaki model)

 

Heh tutaj pewnie zadziwię wszystkich ale China Orion Twister 18" ( chyba najniższa seria) ma naprawdę zabójcze brzmienie... sam się zdziwiłem ;) ( usiadłem przy perce znajomego perkusisty... blachy jego to było coś w stylu Power Beat'ów\ Orionâów... od Ride jeszcze mi w uszach piszczy, Hi-hat brzmiał jak pokrywki... a chinka... a chinka mi się naprawdę spodobała :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...