Skocz do zawartości
marek1501

Malowanie na naciągach

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić jakiś rysunek na naciągu? A w moim przypadku na werblowym? Wydrukować coś i pod światło i do roboty? Jak tak to czym rysować żeby wytrzymało kilka miesięcy chociaż ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak prosty, czarny, to powinien wystarczyć zwykły marker. Ogólnie mocne flamastry powinny dać radę, choć i tak po jakimś czasie się zetrą. No i ślad zostanie na pałkach, ale na to chyba rady nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Właśnie wpadłem na pomysła :D Wydrukować taki np. wzór roślinny, wyciąć szablon i odrysować markerem przy obręczy. Coś na kształt tych wzorków, które są na padach od Mad Catz Rock Band Portable Drum Kit (polecam google, ładnie wyglądają ;])

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś na forum miał tak zrobiony werbel na naciągu coated ;)

 

[ Dodano: 11-06-2012, 21:47 ]

Znalazłem tylko takie coś http://www.google.pl/imgres?q=okr%C4%85g%C5%82y+wz%C3%B3r+ro%C5%9Blinny&hl=pl&client=opera&hs=UgB&sa=X&rls=pl&channel=suggest&biw=1599&bih=767&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=ObS_UoV-nICeGM:&imgrefurl=http://www.nokaut.pl/gadzety/balon-foliowy-18-na-urodziny-okragly-w-czarny-wzor-roslinny-z-napisem-happy-birthday-to-you-1-szt.html&docid=hAcXlo4XLkYywM&itg=1&imgurl=http://nokautimg2.pl/p-1d-7a-1d7a510a4dfdb5c53988582a9068123a500x500/balon-foliowy-18-na-urodziny-okragly-w-czarny-wzor-roslinny-z-napisem-happy-birthday-to-you-1-szt.jpg&w=500&h=500&ei=50nWT5yFCca0tAaR2dCzDw&zoom=1&iact=hc&vpx=184&vpy=134&dur=280&hovh=225&hovw=225&tx=132&ty=114&sig=100244521498688630692&page=1&tbnh=139&tbnw=156&start=0&ndsp=35&ved=1t:429,r:0,s:0,i:70 http://www.google.pl/imgres?q=wz%C3%B3r+ro%C5%9Blinny&start=474&hl=pl&client=opera&hs=djB&rls=pl&channel=suggest&biw=1599&bih=767&addh=36&tbm=isch&tbnid=fuikbMW_ipCUqM:&imgrefurl=http://pl.123rf.com/photo_4154797_vector-wzor-roslinny-motyw.html&docid=9KYLSqhxZnIw7M&itg=1&imgurl=http://us.cdn4.123rf.com/168nwm/ihor_seamless/ihor_seamless0901/ihor_seamless090100046/4218422-wektor-wzorca-w-formie-serca.jpg&w=168&h=168&ei=qkrWT-_FI4TXsgbu_bSxDw&zoom=1&iact=hc&vpx=1109&vpy=2&dur=868&hovh=134&hovw=134&tx=85&ty=49&sig=100244521498688630692&page=12&tbnh=126&tbnw=133&ndsp=42&ved=1t:429,r:31,s:474,i:242 Wydrukować, pod lempe jakąś i do roboty, nie? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja chyba jutro czegoś efektownego poszukam ;] teraz jestem zbyt śpiący. Jak znajdę coś ciekawego, to się podzielę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najwygodniej i stosunkowo tanio markerami, ale jakieś poważniejsze malowanie to farbą modelarską Humbrol, jest tego kilkadziesiąt kolorów, połyski, maty, perłowe, niestety drogie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Oczywiście najwygodniej i stosunkowo tanio markerami, ale jakieś poważniejsze malowanie to farbą modelarską Humbrol, jest tego kilkadziesiąt kolorów, połyski, maty, perłowe, niestety drogie.

 

5zł za małą puszeczkę to drogie? :)

 

Farby modelarskie się średnio nadają. Naciąg ma wibracje - farba będzie pękac

 

 

Świetna sprawa z tymi pomalowanymi naciągami na tomach. Mnóstwo godzin musiał koleś nad tym siedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ari, ok. 5 zł kosztuje 14ml, biorąc pod uwagę fakt, że litr farby /czyli 70 razy więcej/ kosztuje często tylko dwa razy więcej to te 5 zł. to drogo. Jedną puszeczka wiele nie pomalujesz, trzeba by kupić kilka. Druga sprawa; z tego co wiem te farby reagują z plastikiem i powinny się trzymać. Ale UWAGA: nie sprawdzałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Ari, ok. 5 zł kosztuje 14ml, biorąc pod uwagę fakt, że litr farby /czyli 70 razy więcej/ kosztuje często tylko dwa razy więcej to te 5 zł. to drogo. Jedną puszeczka wiele nie pomalujesz, trzeba by kupić kilka. Druga sprawa; z tego co wiem te farby reagują z plastikiem i powinny się trzymać. Ale UWAGA: nie sprawdzałem.

 

Czy używałeś kiedyś aerografu? :) Kilkoma puszeczkami to bym Ci pokrył tą farbą całe korpusy, a nie same drobne rysuneczki na naciągach :)

 

Aby farba Humbroll lepiej trzymała, to należy najpierw nałożyc podkład.

 

Poza tym malowanie naciągów farbą to ingerencja w brzmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ari, maluję natryskiem "zawodowo" od 15 lat, także aerografem, nie pomalujesz jedną puszeczką 14ml. nawet jednego korpusu.

 

Z resztą się zgadzam, dlatego napisałem: "Oczywiście najwygodniej i stosunkowo tanio markerami".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I aerograf ma tę zasadniczą zaletę, że jak się wymyśli fajny szablon to można nawet nie mieć do końca "w łapie" umiejętności potrzebnych przy pędzlu/markerze. Co do wyboru samej farby to nie wiem jaka była by dobra, Humbroll robi akryle i emalie.

 

Ingerencja - przy bardzo cienkiej warstwie myślę, że minimalna. Ale, swoją drogą - ta ingerencja może mieć pozytywne skutki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Ari, maluję natryskiem "zawodowo" od 15 lat, także aerografem, nie pomalujesz jedną puszeczką 14ml. nawet jednego korpusu.

 

Z resztą się zgadzam, dlatego napisałem: "Oczywiście najwygodniej i stosunkowo tanio markerami".

 

Cóz, ja 3 puszeczkami maluje 5 sztuk replik broni oraz akcesorii, kladac na nie 12 warstw farby :) bez problemu to wychodzi kilka metrow kwadratowych.

Kwestia wydajnosci tutaj dotyczy czy malujemy gołe drzewo czy juz na polozony lakier, bo wiadomo ze drzewo czesc wchlonie wiec trzeba nalozyc przez to duzo wiecej :)

 

Ale tak czy siak - mowa o malowaniu naciagow. 1 pucha starczy bez problemu, bo kiedys sporo malowalem od szablonow i na takie malowanie, schodzi na prawde znikoma ilosc farby bo wystarczy 1 lub max 2 warstwy

 

Co do ingerencji - a naciągi pinstripe przeciez tych swoich paskow nie maja jakis mega grubych

 

 

Jezeli chce sie uzywac do malowania farby - to najlpiej kupic naklejke formatu A4, odrysowac obrys naciagu, narysowac wzor, wyciag go nozem tapicerskim a nastepnie nakleic naklejke na naciag. Dopiero sie wziac za malowanie. Wtedy jest pewnosc ze nie bedzie zaciakow. Aczkolwiek do takiej nie ma sie co spodziewac ze za pierwszym razem wyjdzie super. Trzeba troche prob i bledow aby dojsc do wprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ari, zmiłuj się... kilka metrów kwadratowych z 42 ml. :lol:

Odpowiedz sobie na pytanie po co malujesz 12 warstw, a potem się jeszcze zastanów co piszesz, bo forum czytają różni ludzie i jeszcze komuś przyjdzie do głowy pomalować set 3 puszkami po 14 ml.

Wymalowałem natryskiem tysiące metrów kwadratowych. Nie da się pomalować jednego korpusu 14 ml. farby, można go ozdobić, przyprószyć, zrobić ornament, pomalować się nie da!

 

[ Dodano: 12-06-2012, 16:23 ]

Ari wiem że Ciebie nie przekonam... ale może kogoś zainteresuje, sprawdziłem na oficjalnej stronie producenta; "A 14ml tinlet covers approx 0.3m2 depending on thickness of application."

I już mniejsza o to co ja myślę o wydajności podawanej przez producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam maluje farbami modelarskimi i musze przyznać ze jedna taka puszeczka na duzzoo malowań starczy. Oczywiście każdy bierze pod uwagę że przy malowaniu aerografem trzeba ją sporo rozcieńczyć.

 

 

Gdzie mozna kupic jakiś szablon z podobnym wzorkiem? Sprawdziłbym na starym naciągu werblowym :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak zrobić jakiś rysunek na naciągu? A w moim przypadku na werblowym? Wydrukować coś i pod światło i do roboty? Jak tak to czym rysować żeby wytrzymało kilka miesięcy chociaż ;)

 

Hej.

Nie jest to może malowanie, ale w pewnym sensie przeniesienie grafiki na naciąg. ;)

Nanosiłem dzisiaj grafikę na jeden naciąg metodą sublimacji.

 

Są to dopiero testy i muszę jeszcze dobrać odpowiednią temperaturę i czas nagrzewania, tak aby nie niszczyć naciągu.

 

Grafika tak powstała nie ma prawa się zmyć czy zetrzeć bo tusz "wchodzi" głęboko w dany materiał, a nie powierzchniowo jak w przypadku farb.

 

O samej sublimacji nie będę pisał - jest tego duuużo :arrow: TUTAJ

 

Jak traktowanie naciągu wyższą temperaturą wpływa na brzmienie nie wiem. Musiałbym przetestować.

 

p1013594.th.jpg p1013597.th.jpg

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest konkret. Fajny wzorek i nawet ładnie to wyszło :smile:

 

Idąc za ciosem; nie wiem jak z wytrzymałością, ale są takie folie do robienia naklejek czy naprasowanek, nie wiem dokładnie jak to się nazywa, można to kupić w sklepach z materiałami do drukarek. Ostatnio proponowano mi coś takiego do drukarki atramentowej.

Nie gwarantuję efektów, ani wytrzymałości - trzeba popytać/sprawdzić. Można na tym wydrukować dowolną grafikę i przenieść to na płótno i nie tylko, może także na naciąg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie tak :biggrin:

Ale coś mi jakaś tam nazwa wypadła z głowy, w każdym razie chcieli mi to wcisnąć w promocji to pewnie i gdzie indziej można to bez problemu dostać. Osobiście nie miałem jeszcze przyjemności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No pewnie tak :biggrin:

Ale coś mi jakaś tam nazwa wypadła z głowy, w każdym razie chcieli mi to wcisnąć w promocji to pewnie i gdzie indziej można to bez problemu dostać. Osobiście nie miałem jeszcze przyjemności.

 

Sam też jeszcze nie próbowałem termotransferu bo gdzieś wyczytałem, że właśnie trwałość jest słabsza niż w przypadku sublimacji. Muszę kiedyś sprawdzić w praktyce.

 

Tak czy inaczej możliwości są ogromne! Używając jednej czy drugiej techniki można nanieść dowolne grafiki na większość materiałów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ari
Ari, zmiłuj się... kilka metrów kwadratowych z 42 ml. :lol:

Odpowiedz sobie na pytanie po co malujesz 12 warstw, a potem się jeszcze zastanów co piszesz, bo forum czytają różni ludzie i jeszcze komuś przyjdzie do głowy pomalować set 3 puszkami po 14 ml.

Wymalowałem natryskiem tysiące metrów kwadratowych. Nie da się pomalować jednego korpusu 14 ml. farby, można go ozdobić, przyprószyć, zrobić ornament, pomalować się nie da!

 

[ Dodano: 12-06-2012, 16:23 ]

Ari wiem że Ciebie nie przekonam... ale może kogoś zainteresuje, sprawdziłem na oficjalnej stronie producenta; "A 14ml tinlet covers approx 0.3m2 depending on thickness of application."

I już mniejsza o to co ja myślę o wydajności podawanej przez producentów.

 

 

Jakbyś był nieco w temacie to bys wiedzial po co maluje 12 warstw malując broń i przede wszystkim w jaki sposob, bo to co innego niż lakierowanie drzwi samochodu czy kawałka blachy.

 

Gdzie Ci napisałem, że cały set można pomalowac 3 puszkami? Wyolbrzymiasz moje słowa.

 

 

 

 

Wymalowałem natryskiem tysiące metrów kwadratowych. Nie da się pomalować jednego korpusu 14 ml. farby, można go ozdobić, przyprószyć, zrobić ornament, pomalować się nie da!

Wcześniej pisałeś że jedna puszka na zrobienie naciągów to za mało. Trochę się gubisz, bo zrobienie naciągów to tymbardziej mniejsza robota niż to co wymieniłeś właśnie.

 

PS. z 2 puszek bez problemu wymaluje cały korpus toma na glanc.

 

[ Dodano: 13-06-2012, 09:59 ]

Patent z sublimacją - genialne ;)

Czy wchodzi w gre tylko kolor czarny, czy inne kolory takze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cóz, ja 3 puszeczkami maluje... bez problemu to wychodzi kilka metrow kwadratowych.

Nie wyolbrzymiam tylko proszę o rozsądek i nie wypisywanie bzdur, co by ludziom nie mieszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki :doubt: Co innego malowanie modelarskie gdzie mamy plastik lub sklejke(balse) a co innego gdy mamy brzoze klon itd. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...