Skocz do zawartości
jobgwizdek

HH Giblartar czy HH Basix

Rekomendowane odpowiedzi

Gibraltara polecam, zmieniłem ostatnio jakiś budżetowy syf na niego i jestem bardzo zadowolony. Solidny i wygodny statyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basix. Jak za taki sprzęt to grosze. Zreszta ja mam wszystko od Basixa oprócz na werbel i jestem zadowolony. Oczywiście seria 800.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Basixa, to najwyższa półka jednak, a tamte to niższe. Ja mam i nie żałuje ani grosza. Lepszy od tego Mapexa chociażby ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wziąłbym Gibraltara. Stopki i statywy hi-hat Basixa w ogóle mi nie podchodzą.

Ewentualnie czekałbym na używanego Pearl'a H-900 (używam i polecam zdecydowanie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do jaworki7, bo mam basixa v3 do hata i powiez tyle, że to szmelc... gdyż po jakimś czasie zablokował mi się mechanizm składania sprężyny, odkręcał się ten długi polec i pedał chodził bardzo ciężko. Musiałem go całego rozebrać, ustawić sprężynę tak jak jest dla mnie wygodnie, i poluzować pedał i dopiero wtedy można z niego korzystać, ale co z tego jak to jest juz statyw typu home made. Bierz gibraltara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basix V3 kontra Basix V4 to tak jakby prównywać zaprzęg konny do samochodu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale jedno to półka niższa, a drugie wyższa. Ja mam V4 i nigdy problemów nie miałem, a jestem drugim właścicielem od prawie dwóch lat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyzsza polka Basix jest super. Posiadam V4 i to bardzo solidny statyw. Widzialem tego Gibraltara i jednak Basix to jest to - za takie pieniadze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzialem mega statywy - za 600zeta. Widzialem tez super auta - za 300k. Rozumiem ze zawsze wybierasz nadrozsze rozwiazania bo najlepsze, ale ja tez patrze na stosunek jakosc/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prelate, Właśnie o to w Basixie chodzi. By kupić statyw na poziomie tego Basixa trzeba wydać dwa razy więcej kasy... więc chyba lepszy dobry basix za 200 niż jakiś inny Gibek za 400... ale co kto woli, ja na statywach wolę oszczędzić i kupić Basixa by mieć na np. blaszki... bo jednak statyw za was nie gra, a ten Basix na serio jest stabilny i dobry...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem ze zawsze wybierasz nadrozsze rozwiazania bo najlepsze, ale ja tez patrze na stosunek jakosc/cena.

A skąd ten wniosek? Akurat ja patrzę na jakość, nie na cenę.

 

By kupić statyw na poziomie tego Basixa trzeba wydać dwa razy więcej kasy... więc chyba lepszy dobry basix za 200 niż jakiś inny Gibek za 400... ale co kto woli, ja na statywach wolę oszczędzić i kupić Basixa by mieć na np. blaszki... bo jednak statyw za was nie gra, a ten Basix na serio jest stabilny i dobry...

Wystarczy dobrze poszukać i kupić chociażby coś używanego a lepszego.

Mi stopki i statyw hi-hatu basixa totalnie nie podchodzą.

 

Grałem np. na singlu Basixa V4 i był jak dla mnie słaby. Twin kosztuje ponad 300 zł. W tej samej cenie kupiłem używane DW 4002, wymieniłem sprężynki na Pearl'owskie i śmiga o niebo lepiej od tego Basixa... Identycznie jest ze statywem do hi-hat'u. W tej samej cenie dorwałem Pearl'a H-900 i jest nie porównywalnie lepszy.

 

No cóż, jednym może i taki Basix pasuje, mi niestety nie i dlatego z tych dwóch na pewno wybrałbym Gibraltara. W dodatku jest tańszy Adis1000 jakbyś nie zauważył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Basix jest bardziej stabilny... zresztą, co kto woli. Niektórzy mogą sobie pozwolić na jakość za super cenę, inni nie mają tyle kasy więc biorą coś co jest tanie a jednak solidne. O stopach nie mowię bo nie korzystałem, ale statywy to mają wg. mnie dobre. Oczywiście nie ma co porównać do statywów innych marek o wiele droższych... ale mówię tu o tym przedziale cenowym - dla mnie nie mają konkurencji. jobgwizdek, widzisz? Ile osób tyle opinii :P Musisz zadecydować sam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co można miec do stabilności i solidności V4. ten statyw jest pancerny. w kategorii cena-jakość bije na głowę konkurentów. ja w swoim wymontowałem jedna nóżkę aby twin mi się ładnie spasował. dodałem platforme aby była sztywna podstawa, obciązyłem go cow bellem granym noga, uchwytem na pałki i ani drgnie. regulacja spręzyny pracuje dobrze chociaz co tu gadać? jak czesto zmienia się ten parametr.

fakt że nowy jest droższy od gibka, którego pokazałes ale używke można wyrwac za 120-150zeta i naprawde warto wydac te kase. za te pieniądze nikt nie sprzeda ci hi topowego modelu Mapexa, Pearla czy Sonora chyba że już kompletnie zdezelowanego lub jakiegoś o niejasnym pochodzeniu. bo kto pozbywa się super sprzetu za grosze ?

 

ja wiem że tu wielu kręci nosami na Basixa i dla nich tylko Pearl to sprzęt. szkoda tylko ze większąśc tych co tak twierdzi i tak gra na sprzecie nawet gorszym od tego krytykowanego. od taka polsk mentalnośc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wgl można porównywać Gibraltara do Basixa? Jak kupisz Gibraltara to nawet masz go potem łatwiej sprzedać, bo ludzie lecą też na firmę... Nie mam nic do statywów prostych i łamanych basixa bo sam używam serii 600 i jak dla mnie to za tą cenę nie kupi się lepszych nowych statywów. Ale Basix nie produkuje za dobrych statywów do hh, twin i singlów... Gibraltar z kolei pod każdym względem robi pancerne hw... nawet te najniższe serie są wykonywane z dobrego materiału i z dużą jak na taki sprzęt precyzją...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że tu wielu kręci nosami na Basixa i dla nich tylko Pearl to sprzęt. szkoda tylko ze większąśc tych co tak twierdzi i tak gra na sprzecie nawet gorszym od tego krytykowanego. od taka polsk mentalnośc :)

Ja akurat mam doświadczenie z basixami i to niestety dosyć przykre, dlatego nigdy więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...