Skocz do zawartości
Ghost69

Reggae Punk Ska z Mazur !

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, postanowiłem się z wami podzielić moją krótką nagrywką ;)Gram tu utwór zespołu w którym udzielam się jako bębniarz.Jest to amatorskie nagranie, gdyż chciałem usłyszeć swą grę i brzmienie moich beczek.Proszę o wasze opinie (co do poprawy itp.) pozdrawiam

 

 

oto nagranie:

 

 

 

P.S. Było kilka błędów, więc sorka z góry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagrane całkiem fajnie, delcortez o co Ci chodzi z tym hh ? W żaden sposób nie mogę zrozumieć tego pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nauczyciel uczył żeby otwierajacąc hh mieć nad nim kontrolę, który w najwyższym punkcie powinien się otwierać na te parę centymetrów, żeby można na nim było poszeleścić trochę, a przy otwieraniu i momentalnym zamknięciu ruch powinien się odbywać samym podniesieniem stopy, a nie całej nogi, bo nie ma się wtedy kontroli nad wysokością otwarcia hh. No oczywiście jak ustawisz sobie, że w najwyższym punkcie będzie się otwierał na 0,5cm to wtedy to nie ma większego znaczenia.

 

Edit: jest też drugi problem, kiedy hh otwiera się na tak mała wysokość - jak będziesz grał np. na ride'ie i przy okazji cykał hh to nie będzie tego słychać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to czy ktoś podnosi stopę czy całą noge na hh to jego kwestia jak mu wygodniej i nie ma się co takich rzeczy czepiać (tak samo ile cm wysuwa się hh). Nie widze żeby tu tracił kontrolę jakoś. Przy takim gęstym graniu gdyby miał wysunięty wysoko i pozwolił mu ''poszeleścić trochę'' wyobraź sobie jakby to zabrzmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba podnieść samą stopę, a nie całą nogę, żeby nie "szeleścił", a "syczał", kiedy hh może ogólnie być podniesiony na kilka cm. Może się nie znam, ale dwóch nauczycieli mówiło mi, żeby samą stopę podnosić, a nie całą nogę... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jak się podnosi same palce to się ma kontrolę nad otwieraniem hata i można szybko go otworzyć i zamknąć, można trochę dłużej, można szerzej, wężej itd. i bez sensu takie coś robić z całej nogi, bo balans na tym mocno cierpi. Co innego jak podczas grania cykamy sobie ćwierćnuty, ósemki, clave - cokolwiek - wtedy bez problemu można grać normalnie heel-up jak stopką. ;>

 

Ja gdybym tak grał to bym się zaraz przewrócił :P

 

Ale generalnie zagrane fajnie, z jajem itd. itp. Aczkolwiek tam gdzie jest otwierany hh gdzieś troszkę krzywo słychać, że jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim graj tak jak Ci jest wygodnie bo to jest najwazniejsze i skupiaj sie na osiagnieciu fajnych efektow oraz swojego wlasnego stajla a ile cm masz ustawione przerwy i ile nog naraz podnosisz przy zamknietym prawym oku pod koniec refrenu to jest srednio wazne.Oi! :biggrin: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu jak się podnosi same palce to się ma kontrolę nad otwieraniem hata i można szybko go otworzyć i zamknąć, można trochę dłużej, można szerzej, wężej itd. i bez sensu takie coś robić z całej nogi, bo balans na tym mocno cierpi.

O to mi chodziło przez cały czas.

 

Co innego jak podczas grania cykamy sobie ćwierćnuty, ósemki, clave - cokolwiek - wtedy bez problemu można grać normalnie heel-up jak stopką. ;>

Tylko, że jak hh się otwiera na 0,3 cm, to tego cykania i tak nie będzie słychać :biggrin:

 

Przede wszystkim graj tak jak Ci jest wygodnie bo to jest najwazniejsze

No nie do końca. Mi też tak było wygodnie, ale starałem się nauczyć otwierać samą stopą i ma się po prostu większa kontrolę nad wszystkim, jednak jest trochę ciężej się przyzwyczaić, przez co może się wydawać na początku, że jest to mniej wygodne. Nie mówię, że sam potrafię to perfekcyjnie, ale tak jest po prostu lepiej.

 

Idąc Twoim tokiem myślenia można powiedzieć, żeby nie grać jazzowych, latynoskich itp rytmów, bo są niewygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia, z czasem będzie głodny coraz ciekawszych zagrywek, to ta technika się sama wyrobi. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luzna refleksja tylko kolego,grasz(podobno) ska,rege,punk wiec sie odnioslem z peryspektywy takiej,ze loilem owe rytmy,fakt troche dawno bo cos okolo 94roku ale pamietam jeszcze to i tamto.Rozumiem,ze jako swiatly garnkowy chcesz miec najwiekszy warsztat w miescie ale kombinuj sobie po kolei a latina,mambo i beat jezozwierza na koksie zostaw sobie jaj Ci sie beda konczyc pomysly na przejscia :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...