Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam bębny Pearl export trigerowane oraz moduł rolanda td8. Gram chałturę ale lubię jak zestaw dobrze brzmi. Żeby bębny brzmiały jak najlepiej, poświęciłem masę czasu. Ze względu że brzmienia blach w w/w rolandzie są kiepskie i nijak nie mogłem nic uczciwego z nich wykręcić, postanowiłem spełnić swoje marzenie i kupiłem zestaw blaszek Sabian HHX Evolution performance set. Chciałbym uakustycznić mój zestaw ale koledzy z zespołu mnie blokują i muszę pozostać przy elektronice więc przynajmniej chciałbym żeby jakoś przyzwoicie to zabrzmiało. Mixer jaki posiadamy to Allen & Heath Zed 24. Potrzebuję nagłośnić HHX-y jednym ovearheadem żeby blachy nie brzmiały z przodu jak z za kotary. I tu moje pytanie: Czy jest realne dać blachy na przód jednym ovearheadem żeby to sensownie zabrzmiało? Jeśli tak to jaki mikrofon polecacie i czy umieścić go równo na środku między blachami i na jakiej wysokości? Z góry dziękuję za porady i proszę o wyrozumiałość gdyż jestem raczej amatorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz duzo blach to 2 OH w odleglosci 50-70cm jakies 70-100cm nad blachami. Jak blizej ustawisz mikrofony to zmiejsz czulosc na konsoli - tak zeby bylo OK ;)

 

Co do modelu mikrofonow - to zalezy ile masz kasy - napisz ile ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy mógłbyś szerzej na temat tego "poszaleć"?
Zrobić trochę przestrzeni stereo ;)

 

tu masz 2 szt. za 750 zł - http://allegro.pl/mxl-200...2745350992.html

Ja bym proponował dwie takie same pojemnościówki, a na chałturę/koncert to jednak paluszki (czyli tutaj MXL 600). Na wielkomembranowych możesz mieć kłopot ze sprzęganiem, jeśli sygnał będzie leciał na przody (kolumny). Chociaż nie mówię, że jest to nie do ustawienia, ale jednak mikrofony wielkomembranowe mają większą czułość i szerszy zasięg zbierania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko aldi - chyba masz rację z tym wielkomembranowym, poleciełem je bo z nich korzystam, ale w warunkach "live" ich nie sprawdzałem, natomiat ładnie ta para zbiera blaszki i cały zestaw (oczywiście jak na ten przedział cenowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wysokosc tez jest kwestia pomieszczenia - wielkosc, akustyka. na technike omikrofonowania ma tez wplyw rodzja muzyki i cel jaki masz, oraz wielkosc zestawu.

 

Za 200 złotych kupisz 2 mikrofony Behrngera C2 - nie jest to swiatowa czolowka, ale brzmia bardzo sensownie jak na swoja cene i narzekac nie powinenes.

Troche wyzej sa MXL 603 - ok 500 zł - troche lepsze, brzmia przyzwoicie. Sam ich uzywam.

Wyzej juz nie znam za bardzo, znaczy sie na pewno sa swietne mikrofony Shure SM81 itd ale nie ogrywalem, nie stac mnie, ne ogarniam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No na chałturę to wystarczą najprostsze paluszki. Resztę załatwisz korektorem EQ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za 200 złotych kupisz 2 mikrofony Behrngera C2 - nie jest to swiatowa czolowka, ale brzmia bardzo sensownie jak na swoja cene i narzekac nie powinenes.

Wypada mi się zgodzić. Posiadam, używam, nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chałtura do 200 osób. Narazie zdobyłem jedną c-1 z behringera. To musi wystarczyć na jakiś czas. Zobaczymy co z tego wyniknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...