Skocz do zawartości
TaQk

Wielkość\kształt główki a brzmienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... mam ostatnio dylemat... grałem na VF 5A i brzmiały bardzo ładnie stonowanie na blaszkach... ze względu że nie dostałem ich ponownie w pobliskim sklepie musiałem kupić Ice Stix'y 5A... są równie świetnie wyważone delikatnie grubsze... ale... no właśnie... brzmią one na blachach o wiele jaśniej co strasznie mnie drażni... przedtem stary wysłużony Ride brzmiał ciemniej bardziej stonowanie, rozmycie było takie jak lubię... a tu klapa... teraz jest za jasny...

 

I tu moje pytanie...

Jak kształt, wielkość i drewno z którego wykonana jest główka wpływają na brzmienie ?

 

Pozdrawiam

 

 

Ps. Nylony pominę bo jest o nich dyskusja w innym dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada niby jest taka, ze im mniejsza glowka, tym ciemniejsze brzmienie. Ale rozmiar i drewno tez maja znaczenie. Najlepiej palke sprawdzic przed zakupem i sobie notowac " na palkach 5A VF brzmialo ciemno i fajnie, na IS 5A brzmialo jasniej" itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że w pobliskim sklepie tego po prostu nie ma... VF miałem z DC i udało mi się trafić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jakiś typowy zestaw o gładka.

dostałem je w prezencie, duży rozmiar.

 

wydają się takie same, a na talerzach brzmią zupełnie inaczej jak się wsłuchać.

nie wiem na czym to polega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...