Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno wyszla els nowa seria pst7 byly jakies tematy ale malo wiec zapytam co sadzicie o tej serii? Jakimodel dobry do rocka/hardrock heavy czy medium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musisz mieć świadomość, że seria PST7 charakterem brzmienia jest bardzo zbliżona do serii Paiste 2002, która jest bardzo specyficzna. Jedni ją kochają inni nienawidzą.

 

Posłuchaj najpierw tego jak to brzmi na video i czy o taki charakter brzmienia Tobie chodzi. Mi osobiście bardziej leży seria PST8.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho Pst7 maja bardziej "wygładzone" i "rozlazłe" brzmienie ;) Przez co są jaśniejsze. Wynika to z baaardziej oszczędnego kucia.

 

2002 - nasycone, głębokie, szlachetne brzmienie :smile:

 

Marketing dobrze zadziałał dając napisowi "Pst7" czerwoną barwę. Wszyscy porównują je do 2002, aczkolwiek do starej, poczciwej serii 505, trochę im jednak daleko ;)

 

Niemniej Pst7, to na pewno hit wśród talerzy z półki średniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się... powiedzcie mi, czy to nie będzie głupia rzecz - używanie Light ride'a pst7 jako crasha ?

 

Małe paiściaki mnie nie przekonują, a ten ridzik całkiem miło brzmi uderzony w krawędź. Co o tym sądzicie ? Czy nie będzie to zbytnia przesada ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam przesada?! Wszystko zależy od tego, czy podoba Ci się takie brzmienie. Dość popularnym ridem do crashowania jest np. Zildjian Sweet Ride, który jest większy i cięższy od blachy, którą wymieniasz, więc Ty możesz crashować PST7 light ride-a i żaden hardcore to nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co do niego dobrać jako drugiego crasha... Najlepiej jakaś 19tka by pasowała, ale próżno szukać takiego rozmiaru w tańszych seriach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukać nietypowych rozmiarów to najlepiej u Turasa ;)

 

Szkoda, że PST7 nie ma chinek 20", crashy 19"... Moim zdaniem powinni też takie wprowadzić. Na pewno mieliby więcej klientów. Mnie zapewne też :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieliby, ale oni celowo wybieraja takie rozmiary- wedlug ich najlepiej brzmia, a oni chca miec same idealne blachy. I to się im udaje ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby to też jest jakaś metoda, ale właśnie czasem potrzeba nie do końca takich wyszukanych, idealnych brzmień.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No niby to też jest jakaś metoda, ale właśnie czasem potrzeba nie do końca takich wyszukanych, idealnych brzmień.. ;)

 

To graj na Zilidjanach :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tę Alphę musiałbym ograć na żywca. Grałem na Rock 16", ale to kompletnie nie mój rozmiar i grałem na...yyy...18" medium chyba. Z nowszej serii. Bardzo krótko brzmiała, a wrażenie po uderzeniu było takie, jakby była czymś stłumiona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee 16 za male ja to gustuje w min 18 :D ale boomer to jesrs ta seria sygnowana czy cos yam przez McBraina :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kurna co wybrać, bo w Turasy nie chcę się pchać, bo to jednak nie to brzmienie, a i wytrzymałość różna.

Nad Classicami Meinla się zastanawiałem, ale ograłem i jak na moje ucho są lekko blaszane w brzmieniu. Mało szlachetne.

 

A z kolei do grania takiego łomotu na tak małą skalę nie mam co kupować moich ulubionych AA / AAX / K / A.

 

Więc może te Paiściaki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanie 19-ki są od Sabiana (seria B8) i od Zildjiana (seria ZBT).

Alpha Boomer to nowe życie serii 2000, czyli blach z wyższej półki niż Alpha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...