Skocz do zawartości
chrisstoff

Dodatkowe tomy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jako, że jest to mój pierwszy post, WITAM WSZYSTKICH ZACNYCH PERKUSISTÓW :P

A teraz do rzeczy; posiadam zestaw perkusyjny SONOR FORCE 505, którego chciałbym "przyozdobić" w dodatkowe 2 tomy brzmiące wyżej niż te w zestawie. Czy znacie i możecie polecić coś godnego uwagi? Oczywiście bębny muszą być koloru czarnego, bo zestaw jest czarny i aby "współgrały" brzmieniowo z resztą zestawu. Znalazłem w internecie coś takiego:

 

http://allegro.pl/tom-10-millenium-extra-brzmienie-poszerz-zestaw-i5074163425.html

 

Akurat pod kolor, ale jak z jakością i czy po założeniu naciągów REMO jakie mam w pozostałych tomach , będą współgrały z resztą? Może ktoś miał już styczność z tym producentem? Może polecicie coś innego, niekoniecznie nowego?

 

 

Pozdrawiam Serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w tomy to pewnie 8" i 10" :P. Sonor f507 to entry-level, więc myślę, że spokojnie można zakupić, ale pomyśl jak przymocujesz to do zestawu? Należałoby się zaopatrzyć w dodatkowy, osobny tom holder, a tutaj z cenami jest różnie. Z takim dość niskim budżetem, to wiele się nie zwojuje. Myślę, że można brać, do tego dobre naciągi i coś z tego będzie. Brzmieniowo nie powinno być jakichś wielkich różnic.

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z tego, że 2 bębny, naciągi i statyw na 2 tomy z dodatkowymi miejscami na 2 talerze wyjdzie coś ponad 1000 złotych :) Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze na poczatku kariery muzycznej warto jest jednak skupic sie nie cwiczeniach i szukaniu brzmien na istniejacym instrumencie zamiast ladowanie sie w powiekszanie zestawu. Zwlaszcza mlodzi perkusisci pakuja energie nie tam gdzie trzeba. Dobrzy muzycy i na jednym tomie zagraja lepiej niz slabi na zestawie portnoya. Lepiej wydac na dobre lekcje u zawodowca niz dodatkowe tomy. Moze to zbyt daleko idace wnioski ale lepiej doznac szoku i zaoszczedzic duzo kasy i pare lat zmarnowageo czasu niz brnac po bagnach. Nie kazde lekarstwo jest slodkie niestety.

 

Jesli natomiast nie traktujesz muzyki powaznie tylko jako jakas zajawke to kup co bedzie ladniejsze i na co jestes bardziej napalony, reszta nie ma znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...