Skocz do zawartości
Mickej

DW Design Acrylic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,cześć

 

Czy miał ktoś styczność z tymi beczkami? Warto inwestować czas i pieniądze by lecieć do Warszawy i je ograć (400 km) i do tego cena 7000 zł za akryl?

 

Będę mega wdzięczny za każdą podpowiedź ;p.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje doswiadczenia zwiazane z dw sa nikle, bo naprawde ogralem porzadnie JEDEN zestaw collectors, drugi "obmacalem" - jakis "sound check" (nie licze grania na pdp - to zupelnie nie ta polka).

 

ale... doswiadczenia z DW mi mowia, ze dw raczej g... nie wyprodukuje.

owszem, John Good i reszta ekipy 90% czasu poswiecaja na promowanie marki, udostepniaja filmiki pokazujace jak John "osobiscie" stuka w bebny, dobiera je w zestawy itd. ale...

nie oszukujmy sie - DOKLADNIE TO SAMO dzieje sie gdy kupujemy bebny "customowe" (na zamowienie) u yamahy, pearla i innych "wielkich" - tyle ze dw od niedawna wypuszcza seryne bebny - ale dw chce utrzymac legende bebnow z najwyzszej polki, wiec nie wypuszcza raczej gniotu pod swoim szyldem (predzej pdp).

 

jesli chodzi o collectorsa, to moim zdaniem swietne bebny. bardzo mi sie podobalo ich brzmienie, choc estetycznie mam pewne zastrzezenia (nie podoba mi sie design dw; lugi itd.), to jakosciowo i brzmieniowo cud miod.

 

po bebnach akrylowych jednak nie spodziewalbym sie nie wiadomo czego.

jesli grales kiedys na takich to coz... odlewa sie/gnie i laczy korpus i brzmiec bedzie dosyc podobnie.

moim zdaniem warto zebys pojechal i ogral.. moze sie okazac, ze akryl to zupelnie nie Twoja bajka (moja juz tez nie jest - gralem nascie(?) lat na akrylu - znudzil sie).

 

warto samemu sprawdzic, pozniej bedziesz myslal: "moglem wydac te 2 stowy. moglem sprawdzic". najwyzej pojedziesz i powiesz: "ok, akrylu jednak nie chcesz".

a moze ... pojedziesz i wyjedziesz z zupelnie innymi beczkami?

podobnie jak kilku kolegow z forum, pojechali min po dw wrocili np z saturnem :)

 

pozdr.

J.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gram na nim koncerty i nagrałem ostatnio płytnę bębny miazga. Coś konkretnego Cię interesuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akrylowe bębny są bardzo specyficzne, koniecznie spróbuj jeśli nie miałeś z nimi wcześniej do czynienia, charakterystyka brzmienia jest zupełnie inna niż w przypadku jakiegokolwiek drewnianego korpusu - dużo potężnego dołu, oraz wysokie zaznaczenie góry z praktycznie wyciętym środkiem, przez co genialnie sprawdzają się na dużych scenach, ale jeśli grasz również w niskiej dynamice - mogą być subiektywnie za głośne.

Brzmienie poszczególnych zestawów akrylowych zależy głównie od rozmiarów bębnów, specyfika brzmieniowa bębnów różnych producentów będzie zbliżona. Największy wpływ na cenę ma (poza marką oczywiście i marketingiem) osprzęt.

Gdybyś miał bliżej do Bydgoszczy - zapraszam również do Drumcenter, stoi u nas Drumcraft Akrylowy (24-12-14-16) co prawda nie do sprzedaży, ale można testować do woli. testowaliśmy go swego czasu w opozycji do Designa akrylowego i poszczególne (zbliżone rozmiarami) bębny miały podobną specyfikę.

 

Podsumowując - jeśli nigdy nie grałeś na akrylowych bębnach - koniecznie sprawdź przed zakupem czy to Twoja bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...