Skocz do zawartości
gharalion

Alesis Trigger IO + podkład z komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Szukam jakiegoś rozwiązania, które pozwoli mi jednocześnie grać na bębnach podpiętych pod Alesisa w Addictive Drums z podkładem powiedzmy z internetu. Wiem, że można ogarnąć przez np. przez Cubase, aczkolwiek ściąganie i wrzucanie do programu ścieżek jest jednak trochę czasochłonne. Czy ktoś może zna jakiś sposób na to? Czy jedynym rozwiązaniem jest kupno modułu?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeśli chodzi o zabawę przez Cubase to z wymienionych powodów nie ma sensu. Bez problemu da się grać np z Addictive Drums 2. Tam jest własny programik - taki host VST. On nie blokuje karty muzycznej tak jak Cubase i bez problemu działa Addictive i dodatkowo dźwięk z systemu (np z neta).

 

Jeśli chodzi o inne Perkusje VST (z AD2 też działa) to można pobrać darmowy program np

 

VSTHOST

 

Jadnak aby wszystko uruchomić trzeba trochę poklikać.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, super! W wolnej chwili spróbuje trochę poklikać, jak nie dam sobie rady, to jeszcze was i Ciebie pomęczę.

 

[ Dodano: 21-05-2017, 21:52 ]

Okej, nie dałem rady tego znaleźć. :( Czy ktoś mógłby być tak dobry i nakierować mnie na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ,

Podłączyłem niedawno perkusję Alessis DM6 do kompa przez program EZ Drummer .

Wszystko fajnie ale jak mam włączonego ez Dummera to nie mogę włączyć żadnej innej muzyki z kompa .A chciałbym pograć do jakiegoś podkładu .Ktoś zna ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz ez Drummera podłączonego przez jakiegoś dawa? Cubase, Pro Tools, Studio One? Najprawdopodobniej przejmuje on sterowniki dźwięku, przynajmniej ja tak to sobie tłumaczę. Wyjściem jest wtedy załadowanie muzy do dawa na ścieżkę i słuchanie z niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć ,

Podłączyłem niedawno perkusję Alessis DM6 do kompa przez program EZ Drummer .

Wszystko fajnie ale jak mam włączonego ez Dummera to nie mogę włączyć żadnej innej muzyki z kompa .A chciałbym pograć do jakiegoś podkładu .Ktoś zna ten problem ?

 

Jeśli korzystasz ze sterowników ASIO, problem leży właśnie tutaj. ASIO przejmuje priorytet audio. Weź po prostu wrzuć utwór muzyczny na osobną ścieżkę w DAW, którego używasz i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem taki układ - na dłuższą metę jest to mega niewygodne.

Nie mam wszystkich kawałków do których chcialbym pograć w formie .mp3.

Jak już to na płytach, z których aktualnie nie da sie ściągać utworów. A tak bym sobie włączył dany kawałek na YT i by grało...

Ogarnąłem tego multiclienta ASIO ale nie potrafię go ustawić, może ktoś z was miał z nim styczność?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Długo mnie nie było, ale...

W mojej ocenie utrudniasz sobie życie. Spróbuj tak:

 

1. Odpalasz Addictive drums 2 z własnego hosta który się z AD2 instaluje 

2. Ustawiasz w oknie Audio & MIDI Setup

- Audio device type - Windows Audio 

- output - na używaną kartę muzyczna 

- audio bufer - jak najniższy (przy jakim da się grać)

- midi input - na podłączone midi

3.  ...i grasz ------- Windows Audio nie blokuje ci dźwięku z neta

 

Pewnie, że ASIO lepsze do nagrywania w każdym DAW, ale do ćwiczeń powinno ci to wszystko działać.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...