Skocz do zawartości

Lepton

Użytkownik
  • Liczba zawartości

    133
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Profil - Dane

  • Skąd:
    jestem?

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Może brzmienie, może ekonomia, czasem z drugiej strony jest inny materiał (drewno, plastik), co daje więcej możliwości brzmieniowych. Na allegro równie dobrze znajdziesz okrągłe, np ciekawie wygląda "Vater Bass Drum Beater".
  2. Cześć, kojarzy ktoś sampler z tego filmiku? Szukam jakiegoś multipada typu Alesis Samplepad pro, który zbiera rożne opinie. Dużo osób narzeka na przesłuchy pomiędzy padami. Pozdrowiam
  3. To odpalaj sobie numery z telefonu albo innego kompa.
  4. Masz ez Drummera podłączonego przez jakiegoś dawa? Cubase, Pro Tools, Studio One? Najprawdopodobniej przejmuje on sterowniki dźwięku, przynajmniej ja tak to sobie tłumaczę. Wyjściem jest wtedy załadowanie muzy do dawa na ścieżkę i słuchanie z niego.
  5. chociaż bas, jak jest bez przesteru, to można w linię nagrać
  6. Da sie tak zrobić. Do basu i stopy możesz sobie wziąć Shure beta 52a, lub inny tego typu np. Akg d112. Do tomów, werbla i gitar nada sie najbardziej uniwersalny mikrofon instrumentalny czyli Sm 57. Jeżeli chodzi o mikrofony dobrze brzmiące na overheadach, którymi mozna tez fajnie zebrać wokal, to polecam Oktava mk-012, wez parę dwóch mikrofonów. Piękne brzmienie. Jeżeli chodzi o zasilanie fantomowe, to przyda sie na overheady, bo tam sa pojemnosciowki, a nie na stopę. Stopa i tomy to zwykle dynamiki, nie wymagają zasilania fantomowego. Pozdrawiam
  7. Cześć, nie jest to wprawdzie twórczość perkusyjna, ale cover wokalny żony perkusisty :D Muzyka została również zremixowana przez autorkę, miłego słuchania!
  8. Zastanów się jeszcze nad Shure beta 52a. Wg mnie, warto dołożyć. Kilka stówek trzeba dać, żeby się później nie denerwować :)
  9. No, brzmienia Ci nie ukręcili, jakby z mikrofonu kamerki :/ Ogólnie bardzo fajnie, pewnie grasz, ale rimshoty tam były? Bo nie słychać, może kwestia brzmienia, a by się przydały. Lekkie nierówności np. 0:51 można albo poprawić, albo w studio wyrównać, ale przydałoby się to zrobić.
  10. Studenckie radio SAR, internetowe mad dog czy coś takiego.
  11. Kolega powinien nagrać gitarę z metronomem i wysłać Ci projekt z klikiem. Ciężko się słucha. Masz fajne blachy.
  12. Lepton

    łatka na ambassadora

    Łatka na Controlled Sound jest zrobiona z tego samego materiału, jak reszta naciągu. Ambassador to naciąg pojedynczy o grubości 10 mil, a CS ma grubość 10 mil + łata 5 mil. Tutaj masz dokładniej opisane: https://pl.wikipedia.org/wiki/Remo Więc możesz co najwyżej wyciąć łatę z innego naciągu. Największy problem byś miał z przyklejeniem tego, bo klej tłumi drgania, a taśma dwustronna zmieni brzmienie, bo sama ma pewną grubość. Sama taśma naklejona w kształt łaty nie będzie w ogóle rezonować, tylko tłumić. Próbując zgrzać naciągi razem, np żelazkiem, tylko się je zniszczy wysoką temperaturą. Wniosek: chcesz mieć CS, kup CS :) A eksperymenty z przerabianiem naciągów, naklejaniem na nich różnych rzeczy, taśmy, łat, chusteczek, polecam. Nie uzyskasz brzmienia CS, ale inne ciekawe, unikalne, na pewno.
  13. Podejrzewam, że podawana przez komputer latencja to nie jest całkowite opóźnienie, jakie występuje. To dlatego, że przy latencji 20ms już trudno grać live prawda? No a 20 ms to tak naprawdę bardzo mało, to taki czas, w jakim dźwięk pokona ok. 7 metrów. Więc jak gramy sobie w sali prób na akustycznych garach, to np. taki gitarzysta oddalony od nas o 7m słyszy nas z latencją 20 ms i nie stwarza to problemów. A jeżeli gramy na sprzęcie, który pokazuje 20 ms latencji, to jest to mocno odczuwalne zarówno przez nas, jak i przez oddalonego gitarzystę. Wiec to, co napisuje do nas komputer, to nie wszystko. Takie moje przemyślenia.
  14. Wg mnie Roland ma lepsze brzmienia od Yamahy. Roland TM-2 ma świetne brzmienia stopy, werbla, clapów...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...